Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Recommended Posts

Nie wiem czy taki temat już był czy nie ale zakładam.

Macie jakieś patenty na regulację drzwi w omedze? Po zamontowaniu drzwi że skitowej przednie nie chciały się zamykać. Musiałem je trochę podgiąć i dopasować bo przecież zawias nie ma regulacji. Ostatnio byłem u blacharza znowu trochę rzeźby i zamykają się prawie dobrze tyle że teraz szumi powietrza na autostradzie. 

Czy tylko ja mam problem z dopasowaniem drzwi? 

Uprzedzam pytania - moja omega jest z jednego kawałka, przy zakupie na całym samochodzie był oryginalny lakier.

Przecież zamek ma regulacje. 

• Like 1

Normalnie diaksem się reguluje :D, ja jedyny problem to miałem z wysokością, to podkładki podkładałem.

Godzinę temu, psczelaszkov napisał:

Normalnie diaksem się reguluje :D, ja jedyny problem to miałem z wysokością, to podkładki podkładałem.

Gdzie? :mysli:

Przy słupku diaksem wjeżdżasz i spawasz po swojemu :D A podkładki to nie wiem czy już w B jest ten czas, ale w A przednie drzwi mają różnie powycierane doły zawiasów ze starości i trzeba im pomagać, u mnie z 1.5mm było wytarte i w próg potrafiły wjechać na krańcu. Musiałem je na ryglu mieć odsunięte i się ciężko zamykały zanim podwindowałem je podkładkami. Pytanie w którą stronę w tym temacie uciekały. Może te "nowe" drzwi były na patencie w poprzednim wynalazku.

W dniu 28.07.2020 o 17:19, Ricardo napisał:

Przecież zamek ma regulacje. 

Zamek ma. Ale zawias drzwi nie ma. Drzwi i zawias musisz wygiąć/dogiąć do reszty auta.

W dniu 29.07.2020 o 03:17, psczelaszkov napisał:

Przy słupku diaksem wjeżdżasz i spawasz po swojemu :D A podkładki to nie wiem czy już w B jest ten czas, ale w A przednie drzwi mają różnie powycierane doły zawiasów ze starości i trzeba im pomagać, u mnie z 1.5mm było wytarte i w próg potrafiły wjechać na krańcu. Musiałem je na ryglu mieć odsunięte i się ciężko zamykały zanim podwindowałem je podkładkami. Pytanie w którą stronę w tym temacie uciekały. Może te "nowe" drzwi były na patencie w poprzednim wynalazku.

Zawias niestety nie jest wytarty i drzwi wchodzą w niego na ciasno. Nie ma mowy o podkładkach. Po za tym lewe przednie drzwi musiałem przesunąć w tył a prawe do przodu :wall:

No to otwierasz szybę, łapiesz drzwi za ramkę i gniesz do góry bądź do dołu :)

1 godzinę temu, Ricardo napisał:

No to otwierasz szybę, łapiesz drzwi za ramkę i gniesz do góry bądź do dołu :)

Takie patenty to ja znam przyjacielu. Bardziej chodziło mi przesunięcie drzwi w przód lub tył. Naginanie do góry można łatwo zrobić "na trzy deski" tzn jedna deska na próg, druga na drzwi a trzecia jako dźwignia do podginania.

3 godziny temu, SZAJBUS_SzeF napisał:

Po za tym lewe przednie drzwi musiałem przesunąć w tył a prawe do przodu :wall:

Ktoś na skrzyżowaniu nie zdążył, pytanie które auto :D Nikt na to nie ma patentu, bo jest to nie możliwe jeśli coś nie było szturnięte. Szkoda przestawiać zawiasy w samochodzie jeśli to drzwi były pchnięte. Wymiar był sprawdzany między zawiasami a jakimiś punktami kontrolnymi? Wystarczy że ktoś na parkingu lekko w nie cofnął x lat temu.

2 godziny temu, SZAJBUS_SzeF napisał:

Takie patenty to ja znam przyjacielu. Bardziej chodziło mi przesunięcie drzwi w przód lub tył. Naginanie do góry można łatwo zrobić "na trzy deski" tzn jedna deska na próg, druga na drzwi a trzecia jako dźwignia do podginania.

To nie wiem a sam mam też taki problem z prawymi z tyłu. Muszę je przesunąć delikatnie do tyłu bo przy otwieraniu mi wadzą o przednie drzwi. 

Wystarczy że samochód zjechał z innej linii i już drzwi nie będą pasować. Moje otwierały i zamykały się igła. Te praktycznie co tydzień poprawiam ale nie jest to takie proste.

Chyba muszę zdjąć je jeszcze raz i klepnąć w zawias na aucie.

Klepnięcie na tym zawiasie nic nie da :f:

Dupnij mu zdrowo! Albo profil załóż i zacznij wyginać.