Jump to content

Guidelines

Informacje ogólne
 
1. Każda osoba pisząca na forum jest prawnie i etycznie odpowiedzialna za wszystko, co napisze. Wchodząc na forum zobowiązujesz się przestrzegać obowiązujące w Polsce prawo.
Nie odpowiadamy za żadne wypowiedzi umieszczone na forum. Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są odpowiedzialni za to, co napiszą.
2. Każda osoba, aby korzystać z forum musi zapoznać się z poniższym regulaminem oraz go przestrzegać. Każdorazowe i świadome próby obejścia regulaminu będą karane ostrzeżeniem. Niestosowanie się do regulaminu może zakończyć się zablokowaniem konta użytkownika - tzw. "banem". Użytkownik nie będzie mógł wtedy korzystać z forum patrz część XI Regulaminu.
3. Wszyscy użytkownicy forum zobowiązani są do przestrzegania zasad panujących na forum.

a. Wyróżnia się następujące grupy użytkowników:
Forumowicz, Klubowicz, Gadzetowy, Moderator, Administrator, Regionalny  Zarząd. 

4. W tytule użytkownika zabrania się używania słów będących jednocześnie oznaczeniami funkcji bądź rang na forum (np. Administrator, Moderator lub Regionalny itp. )
 
II

Zasady korzystania z forum
 
 
1. Zabrania się wysyłania na publiczne forum materiałów uzyskanych nielegalnie lub w inny sposób naruszających prawo oraz zamieszczania bezpośrednich linków (nielegalne kopie oprogramowania, muzyki, filmów itp.)

2. Zabrania się tworzenia wiadomości mających charakter reklamowy ( ogłoszeń - sprzedam poza działem market itp) lub spamu jak również umieszczania reklam stron komercyjnych lub konkurencyjnych w tematach na forum, w podpisie użytkownika oraz w jego profilu.
a. Za reklamę strony konkurencyjnej uważa się link bądź obrazek reklamujący w jakikolwiek sposób inny serwis internetowy bądź inny informacyjny o podobnej tematyce.
b. Za reklamę komercyjną uważa się link bądź obrazek stanowiący reklamę firmy związanej z użytkownikiem, będącej jego własnością lub będącej własnością lub współwłasnością użytkownika bądź członka jego najbliższej rodziny lub osoby znajomej
c. Użytkownik we własnym profilu może podać adres do własnej strony internetowej o treści niekomercyjnej (strona osobista, strona prezentująca hobby i zainteresowania użytkownika, blog, galeria zdjęć itp.). Na w/w stronie nie mogą się znajdować materiały uzyskanych nielegalnie lub w inny sposób naruszające prawo.

3. Użytkownik publikując cokolwiek na Forum ma obowiązek przestrzegać praw autorskich. Jeżeli będzie cytował wypowiedź lub fragment artykułu z innego serwisu lub gazety, jest zobowiązany do podania źródła.

4. Każdy użytkownik ma prawo do posiadania tylko jednego konta. Użytkownik, który utworzy więcej niż jedno konto zostanie natychmiast usunięty z forum. Zabrania się również udostępniania własnego konta osobom trzecim. Za skutki wynikłe z udostępniania swojego konta osobom trzecim odpowiada jego właściciel.
5. Zabrania się podszywania się pod innego użytkownika forum (wykorzystywanie podobnego nicka, avatara, opisu profilu, sygnatury itp).

6. Użytkownik rejestrujący swoje konto powinien obowiązkowo podać w swoim profilu miejsce zamieszkania (województwo i miasto). Wymagamy tego z powodów porządkowo organizacyjnych. Powinien również wypełnić rubryki dotyczące posiadanego pojazdu - prawidłowo wypełnione pola dobrze świadczą o użytkowniku jak również pomagają w rozwiązywaniu problemów. W przypadku nie uzupełnienia powyższych danych w przeciągu 30 od rejestracji konto zostanie usunięte bez powiadomienia o tym właściciela konta.

7. Świadome i zamierzone udzielanie porad uznanych za szkodliwe, bądź bezwartościowe podlega regulaminowym restrykcjom patrz część XI Regulaminu. 

8. Przed napisaniem nowego tematu każdy użytkownik zobowiązany jest do zapoznania się z zawartością danego działu. Do dyspozycji użytkownika jest lokalna wyszukiwarka, dzięki której użytkownik ma obowiązek sprawdzić czy temat nie był już poruszany na forum (link "szukaj: u góry strony).
 
 III
Zasady pisania wiadomości

 
1.    Podczas pisania wiadomości nie jest dozwolone:
a. pisanie jednakowych postów lub tematów w różnych działach forum ? tzw. dublowanie ,
b. pisanie wiadomości nic nie wnoszących do dyskusji np.: dziękuję, sprawdzę jutro itp, czyli nabijania postów,
c. pisanie postów nie związanych z tematem, ironizowanie w formie docinków , uśmieszków czy złośliwości,
d. notoryczne zakładanie nowych tematów oraz zakładanie tematów w niewłaściwym dziale forum,
e. propagowanie i przypisywanie innych stron internetowych bez wyraźnej potrzeby i merytorycznego związku z tematem,
f. prześladowanie, obrażanie , ośmieszanie, używanie niecenzuralnych słów, stosowania różnych form zaczepki, złośliwości i kpin, ogólnie przyjętych za naruszenie etykiety i kultury obcowania na forum (wymiana osobistych uwag tylko na PW),
g. zakładania tematów oraz pisania postów, które mogą być uznane za obrazę dobrego imienia innego użytkownika forum a tym samym mogących wyrządzić szkodę innemu użytkownikowi,
h. pisanie z użyciem slangu młodzieżowego (branżowego), notoryczne popełnianie błędów ortograficznych, pisanie z użyciem przycisku "Caps Lock" (wszystkie litery duże) zarówno w tytule jak i w treści tematu,
i. stosowania w temacie "ozdobników" z wykorzystaniem znaków alfanumerycznych lub emotikon np. "!!!!!!!!!!!!!!!!" "????????" "******".

2. Dział OffTopic przeznaczony jest do zamieszczania tematów niezwiązanych bezpośrednio z Omega Elite 
 Zezwalamy w nim na pewne złagodzenie reguł dotyczących: podpunktów: b, c, d, i z ustępu 1 niniejszej części ..
 
IV

Zasady wstawiania podpisu (sygnatura)
 
1. Dostępne tylko dla Klubowiczy. 
2.Zabrania się wstawiania linków do aukcji i ogłoszeń (Allegro , Otomoto) itp.
3. Zabrania się dodawania linków do stron komercyjnych, wszelkich reklam również w podpisie, sygnaturze (zarówno o diagnostyce komputerowej, usługach, link, www, nr. telefonu itp.)
 
V
Zasady umieszczania zdjęć

 
 
1. Zdjęcia umieszczane na forum mogą mieć maksymalną rozdzielczość 800x600 pikseli. Większe zdjęcia można umieszczać wyłącznie w postaci miniatur.
2. Zdjęcia umieszczane, jako załączniki do postów mogą mieć maksymalną rozdzielczość 1024x768 pikseli.
3. Zdjęcia umieszczane w profilu użytkownika mogą mieć maksymalną rozdzielczość 800x600 pikseli.
 
 VI
Zasady wstawiania ogłoszeń do działu Sprzedam

 
1. Ogłoszenie do działu "Sprzedam" ma prawo wstawić użytkownik z minimum 3-miesięcznym stażem na forum.
a) Forumowicz po okresie 3 miesięcy (od daty rejestracji) może mieć aktywne tylko 2 ogłoszenia. Za ogłoszenie aktywne uważa się ogłoszenie które widnieje w dziale "Giełda".
b) Forumowicz w jednym ogłoszeniu może wystawić na sprzedaż maksymalnie 3 przedmioty (wraz z odnośnikami do portali zewnętrznych)
c) Odnośniki zewnętrzne (linki) w ogłoszeniu forumowicza prowadzące do miejsca, w którym użytkownik prowadzi sprzedaż większej ilości towarów związanych z motoryzacją (więcej niż 3 łącznie) - będą kasowane z ogłoszeń. Jeśli po moderacji nie będzie pozostałych regulaminowych informacji o sprzedawanym towarze (np. cena, opis itp) -   usunięte zostanie całe ogłoszenie.
2. Ogłoszenie klubowicza będzie wyświetlane powyżej ogłoszenia forumowicza (podwieszone)
3. Ogłoszenie będą kasowane po miesiącu od wystawienia (lub ostatniego "podbicia" przez autora ogłoszenia).
4. Ogłoszenie musi być zredagowane zgodnie ze wskazówkami działu "Sprzedam".
 5. Omega elite nie bierze odpowiedzialności za ogłoszenia wystawione na tym forum. Obsługa forum nie weryfikuje tożsamości sprzedawcy, nie odpowiada za przedmioty wystawiane w ogłoszeniach oraz za przebieg transakcji i skutki wynikające z zawarcia umowy kupna - sprzedaży.
 
VII

Zasady wstawiania własnego awatara
 
 1.    Techniczne ograniczenia awatarów:
a. maksymalne wymiary obrazku: 300 pikseli wysokość i 200 pikseli szerokość
b. maksymalny rozmiar: 50 kB
c. dozwolone typy plików: PNG, GIF, JPEG

2. Awatar nie może przedstawiać treści obraźliwych, pornograficznych ani reklamować innych stron internetowych

3. Awatar musi być unikalny dla danego użytkownika - zabrania się używania awatarów innych użytkowników. Takie działanie będzie postrzegane, jako próba podszycia się pod innego użytkownika i zakończy się banem (zablokowaniem użytkownika ). Zapis niniejszego punktu nie dotyczy szczególnych przypadków, takich jak:
a. oznaczenie użytkowników zablokowanych lub zbanowanych ,
b. oznaczeń administratorów, moderatorów lub innych grup użytkowników

VIII

Zasady korzystania z Shoutboxa (SB)

 
1. ShoutBox jest miejscem swobodnej wymiany myśli i zdań, pod warunkiem zachowania zasad dobrego wychowania i netykiety. Nie przeklinamy i nie obrażamy innych. Jeśli będziecie mieli ochotę na osobiste wycieczki bądź porachunki to właściwym sposobem na załatwienie jest PW, GG lub inna forma prywatnego kontaktu z osoba zainteresowaną.
2. Każde przekroczenie zasad dobrego wychowania będzie upominane przez moderatorów, w przypadku braku reakcji na upomnienie będzie zakładany dla danego użytkownika tygodniowy ban (blokada) na ShoutBox - patrz część XI regulaminu.
3. Użytkownik powtórnie łamiący zasady SB będzie karany blokadą miesięczną a po trzecim złamaniu zasad będzie na niego nałożona blokada "dożywotnia".
4. Powyższe zasady obowiązują wszystkich użytkowników SB począwszy od forumowicza a skończywszy na administratorach.
 
IX
Administratorzy i Moderatorzy

 
 Administratorzy, Moderatorzy to osoby posiadające dodatkowe uprawnienia i których zadaniem jest pilnowanie porządku oraz egzekwowanie postanowień regulaminu forum. Osoby pełniące te funkcje wybrane zostały ze względu na posiadane doświadczenie, znajomość Regulaminu, Statutu oraz technicznych aspektów funkcjonowania forum.

1. Każdy dział jest moderowany, chyba, że w opisie forum zaznaczone jest inaczej. Moderacja nie oznacza "cenzury" forum, chyba, że przekraczane są zasady etyki i netykiety w wypowiedziach. Fora są moderowane po to, aby panował na nich porządek a ich zawartość była czytelna i przejrzysta ? szczególnie dla nowych użytkowników forum.

2. Osoby funkcyjne na forum to: Administrator,  Moderator (zwanych dalej obsługą forum) Mają oni prawo do ingerencji w wiadomości napisane przez użytkownika w celu:

a. wydania upomnienia lub polecenia poprawy tematu niezgodnego z szablonem bądź regulaminem forum lub działu
b. korekty - tytułu tematu, merytorycznej zawartości treści, pisowni lub błędów ortograficznych,
c. korekty - w polu podpisu: rozmiaru i koloru tekstu, treści zakłócających przeglądanie forum oraz treści niezgodnych z prawem,
d. korekty - w polu identyfikacyjnym użytkownika: emblematu (avatara), nazwy użytkownika (nick`a) lub miejscowości, jeżeli zawierają treści ogólnie przyjęte za obraźliwe lub nieprzyzwoite i naruszają obowiązujące normy prawno-obyczajowe.
e. usunięcia załącznika do wiadomości, nie spełniającego odpowiednich wymagań lub korekty jego treści (zawartości) bądź zmiany rozmiaru.
f. usunięcia postu lub tematu zawierającego odsyłacz do materiałów o charakterze krótkotrwałym, których aktualność po określonym czasie wygasa, takich jak wszelkie linki do aukcji, ofert promocyjnych, wyprzedaży i itp.

3. Obsługa forum ma prawo upomnieć użytkownika oraz poprosić go poprzez wiadomość prywatną (PW) o zmianę treści posta bądź wykonanie zaleconej korekty, jeśli użytkownik uczynił coś, co jest niezgodne z regulaminem.
4. Użytkownik jest zobowiązany do niezwłocznego wykonania czynności wymienionych w upomnieniu lub poleceniu, określonych przez obsługę forum np. poprawienie tytułu tematu, treści tematu, pisowni, błędów ortograficznych itp. W przypadku, gdy użytkownik nie zastosuje się do polecenia Obsługi forum może otrzymać tzw. ostrzeżenie.
5. Obsługa forum ma prawo usuwania wiadomości, przenoszenia jej do stosownego działu oraz zamykania tematu, jeżeli stwierdzi, że dana wiadomość:

a. obniża ogólny poziom forum lub została napisana w sposób niezrozumiały (niepoprawna pisownia, popełnienie licznych błędów ortograficznych, użycie slangu młodzieżowego lub branżowego).
b. została napisana w nieodpowiednim dziale lub nie ma związku z tematem.

6. Obsługa forum nie ma obowiązku poinformowania strony zainteresowanej o działaniach moderacyjnych wykonanych na danej wiadomości czy temacie tj. edycji, przeniesienia bądź usunięcia.
7. Wprowadzanie zmian w treściach już wcześniej edytowanych przez Administratora lub Moderatora lub ponowne wpisanie usuniętego wcześniej tematu lub wpisu jest niedopuszczalne i wiązać będzie się z dodatkowymi karami..
8. Kwestie sporne, sytuacje nieujęte w niniejszym regulaminie rozstrzygają Administratorzy oraz Moderatorzy forum.
9. O wszelkich zmianach wprowadzonych w regulaminie użytkownicy będą informowani na bieżąco.
10. Możliwa jest równoczesna przynależność jednego użytkownika do wielu grup/funkcji. Np. ten sam Członek forum może być równocześnie Regionalnym, Moderatorem i Członkiem Zarządu.
11. Niemożliwym jest czytanie przez Grupę Moderatorska każdej wiadomości pojawiającej się na Forum, jakkolwiek staramy się usuwać możliwie wszystkie treści niezgodne z Regulaminem. Jeśli takie napotykasz poinformuj Moderatorów za pośrednictwem opcji "Raportuj" aby zwrócić naszą uwagę na te treści w pierwszej kolejności.
12. Niedopuszczalne jest złośliwe raportowanie postów mające na celu wprowadzenie zamieszania w pracy Obsługi Forum lub ?odegranie? się na innym użytkowniku, szczególnie jeśli raportowane posty nie naruszają regulaminu forum i przyjętych na nim zasad.

a. Jeśli uważasz działania Grupy moderatorskiej i/lub jednego z członków Grupy moderatorskiej za niesprawiedliwe, nieprawidłowe lub niezgodne z Regulaminem, możesz złożyć zażalenie do Zarządu
b. Osoby będące Moderatorami zostały wybrane z ważnych powodów, wykazały się doświadczeniem w znajomości Regulaminu, Statutu oraz Forum.
c. Krytykując pracę Moderatorów, Administratorów miej na uwadze że większość decyzji jest podejmowana kolektywnie na wewnętrznym Forum Moderatorów.
Decyzje grupy Administracyjnej i Moderatorskiej nie są podejmowane na przykładzie precedensu, ale dla zachowania stosowania Regulaminu w praktyce. 
 
X
Prawa autorskie
:
 
Użytkownik forum:
1. Ponosi całkowitą odpowiedzialność za publikowane na nim utwory*, jak również za to, że utwory te nie naruszają praw autorskich osób trzecich w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
2. Wyraża zgodę na przetwarzanie przez Omega Elite udostępnionych w formularzu rejestracyjnym danych osobowych i wizerunku, do celów związanych z działaniem forum i realizacji celów statutowych Klubu zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych.
3. Wyraża zgodę na nieograniczone w czasie, nieodpłatne przekazanie autorskich praw majątkowych do wykorzystania opublikowanych na forum utworów w działalności statutowej Omega Elite  na następujących polach eksploatacji:
• publicznego udostępniania i rozpowszechniania w wersji drukowanej i elektronicznej,
• utrwalania i zwielokrotniania utworu – wytwarzania określoną techniką egzemplarzy utworu, w tym techniką drukarską, reprograficzną, zapisu magnetycznego oraz techniką cyfrową,
• obrotu oryginałem albo egzemplarzami, na których utwór utrwalono (wprowadzenie do obrotu, użyczenie oryginału albo egzemplarzy).
4. Przyjmuje do wiadomości, że przekazanie praw o którym mowa w pkt3 odbywa się bez zgody autora w odniesieniu do utworów opublikowanych i pozostawionych na forum przez Użytkowników forum, którzy nie zalogowali się przez okres 1 roku od momentu publikacji.
*-DZ.U.1994 Nr 24 poz. 83 USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim z późn. zmianami

XI
Kary za wykroczenia na forum:

 
1.    Za nie przestrzeganie regulaminu obsługa forum ma prawo nałożyć na użytkownika ostrzeżenie.
2. Użytkownik, który otrzymał maksymalną liczbę ostrzeżeń (3) ma zablokowaną możliwość pisania na forum aż do momentu wygaśnięcia kary
3. Użytkownik forum, uporczywie naruszający zasady niniejszego Regulaminu (pomimo nałożonych na niego uprzednio 3 ostrzeżeń w zakresie forum czy też Shutboxa) zostanie bez ostrzeżenia usunięty z Forum.
4. Nie stosowanie się do niniejszego Regulaminu może skutkować przewidzianymi karami (ostrzeżenia, akceptacja wstawienia postów po poprzez moderatora, zakaz użytkowania Forum tzw. Ban) jak również wnioskiem skierowanym do Zarządu o usunięcie z Klubu 
 

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.