Jump to content
Omega Elite Klub

Wyjęcie izolacji, gąbki przegrody przedniej w Omedze B

B0Cygano
 Share

Recommended Posts

Witam. Może ktoś przerabiał tem temat, mianowicie chodzi w jaki sposób można wymontować izolację, gąbke z gumoleonem w części przednej auta ?

Czy wystarczy rozebrać tunel środkowy, listwy boczne, wyjąć wykładzinę i coś tam jeszcze czy trzeba demontować wszystko co wchodzi w skład sytemu wentylacyjnego w aucie łącznie z całą dechą ??

Też sie do tego przymierzam. Listw nawet nie musisz całkiem zdejmować, wystarczy je poluzować. Ja odchylałem, żeby się dostać do wiązki w podłodze, ale zauważyłem, że wystarczy zdemontować dolna część panela środkowego i naginając da sie wyciągnąć gumofilca :)

Chyba źle się zrozumieliśmy, mi chodzi o wygłuszenie fachowo nazywa się to izolacja podłogi przód. Jest ona w jednym kawałku i pokrywa całą podłogę przednią pod nogami kierowcy, pasażer, pod tunelem środkowym z góry jest tam taki jakby gumoleon a pod spodem gąbka.

• 2 weeks later...

Wiem, że o to chodzi...

Niestety ja całości nigdy nie wyciągałem to bardziej nie pomogę

Mając chwile czasu to poczytałem co mówi o tym TIS i według tego co udało mi się ustalić, aby zdemontować tą izolacje, trzeba zrzucać całą deskę  :sad:

Sorki, przegapiłem temat. No wiec tak. Tak trzeba wyjąć deskę. Większość ludzi radzi sobie w ten sposób że odcina ją jak najdalej się da i wyjmuje. Później składa na styk.

Sorki, przegapiłem temat. No wiec tak. Tak trzeba wyjąć deskę. Większość ludzi radzi sobie w ten sposób że odcina ją jak najdalej się da i wyjmuje. Później składa na styk.

A zrzucenie deski wystarczy ?? Czy czasami nie przeszkadza moduł, ta cała puszka wentylacji i jakieś doloty powietrza ?

A i dechę zrzucić to sporo roboty i coś można połamać ?

Ja bym nie zrzucał. Jak masz tam wszystko mładnie spasowane to potem pies wie jak wyjdzie. Z tego co kojarzę to rozbiórka prawie do gołego. W anglikach które rozbierałem nie zależało mi żeby wyjąć w całości wiec rwałem jak leciało. Kiedyś w poprzedniej omedze zrzucałem dechę bo nie chciałem ciąć do wymiany nagrzewnicy. Dzień roboty. Ja bym równo uciął nozykiem do tapet i potem złożył na styk. Właściwości wygłuszających nie pogorszysz.

Ja bym nie zrzucał. Jak masz tam wszystko mładnie spasowane to potem pies wie jak wyjdzie. Z tego co kojarzę to rozbiórka prawie do gołego. W anglikach które rozbierałem nie zależało mi żeby wyjąć w całości wiec rwałem jak leciało. Kiedyś w poprzedniej omedze zrzucałem dechę bo nie chciałem ciąć do wymiany nagrzewnicy. Dzień roboty. Ja bym równo uciął nozykiem do tapet i potem złożył na styk. Właściwości wygłuszających nie pogorszysz.

No znam sposób z nożykiem, ale problem polega, że moje wygłusznie ( pod nogami kierowcy gdzie zalało wodą, a przyvzynę poznam nie bawem ) popękało w niektórych miejsach pokruszył się ten gumoleon i teraz nie wiem czy to wycinać a później układać popękane fragmenty i zalepiać na górę matami butylowymi, czy zrobić jak trzeba, a tu tyle roboty ;(