Jump to content

Głośna praca silnika


Krzycho 84

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów i klubowiczów. Pytanie kieruję do byłych i obecnych użytkowników Omegi A z silnikiem C20NE i manualną skrzynią biegów. Omegę mam od 4 miesięcy i zauważyłem że powyżej prędkości 120 km/h silnik zaczyna dużo głośniej pracować. Tak w miarę cicho jest do 110 km/h potem jest już gorzej. Dodam że auto jest w idealnym stanie technicznym, było sprowadzone z Niemiec i użytkowane tam przez cały czas przez jednego właściciela i regularnie serwisowane, ma 140 tys przebiegu i na wszystko mam dokumenty potwierdzające przebieg. Pod spodem wygląda jak kilku letnie auto, wszystko działa i pracuje bez zarzutów. Zaznaczę że samochód miał wycięty katalizator i teraz pracuje inaczej jak wcześniej. Zastanawiam się nad wymianą poduszek pod silnikiem i skrzynią z racji wieku bo auto ma 25 lat i guma musiała stwardnieć i raczej nie pełni już swojej funkcji tak jak powinna. Na 5 biegu przy 120 ma dopiero 3 tys obrotów to niewiele, zważywszy na jego prędkość max 200 km/h to przy 120 powinien być jeszcze cichy . Czekam na wasze opinie.

Link to comment
Share on other sites

Zaznaczę że samochód miał wycięty katalizator i teraz pracuje inaczej jak wcześniej.

 

Może specem od tych aut nie jestem, ale problem pojawił się po wycięciu kata ?

Link to comment
Share on other sites

Zawsze możesz wygluszyc maskę od spodu taśma dekarska albo wygluszajaca. Jak miałem astre f tylko ze z 1.6 8v ale taka sama skrzynia biegów jak Ty (120km/h przy 3000 obr na 5 biegu) to tez w okolicach jak u Ciebie robiło się głośniej w środku, tak więc wydaje mi się ze to normalne

Link to comment
Share on other sites

Chodzi o to że nie wiem jak on pracował wcześniej bo kupiłem go już jak miał wycięty katalizator, napewno jak go miał to pracował ciszej , to nie ulega wątpliwości. Maska jest fabrycznie wygłuszona takim specjalnym materiałem, a co do zaworów i zapłonu to zawory ustawia się jak silnik źle pracuje,nierówno i klekocze, u mnie silnik chodzi idealnie, powtarzam ma 140 tys przebiegu i praca silnika tylko potwierdza ten przebieg. Zapłonu się nie ustawia, to nie Syrenka w której trzeba było co jakiś czas regulować zapłon, tu jest elektroniczny i ustawiony raz na całe życie przez fabrykę.

Link to comment
Share on other sites

U mnie co parwda w 3.0 bez katów było duuuzo głosniej niz po wstawieniu. Wiec bardzo mozliwe ze to to:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.