Jump to content

woda

paszeko
 Share

Recommended Posts

witam.omega stoi pod blokiem 2 miesiace.po deszczu mam full wody pod dywanikiem kierowcy!juz nie daje rady.co robic gdzie szukac przyczyny?prosze o pomoc

Witaj, temat trudny, ale występujący jak plaga w Omedze. Najprawdopodobniej wygniła dziura pod pedałami i tam woda się wlewa, choć są jeszcze inne możliwości, ale to jest bardzo prawdopodobne.

Tak dla zobrazowania:

http://forum.omegaelite.pl/showthread.php?tid=702

http://forum.omegaklub.eu/topic/94022-mokro-pod-wycieraczk%C4%85-kierowcy/

Moją poprzednią Omegę zalało bo się odpływ wody zatkał, tam gdzie filtr powietrza jest.

Sprawdź to!

Wtedy chyba prawą stronę powinno zalewać ? A i najprawdopodobniej chodzi Ci o filtr kabinowy, bo powietrza gdzie indziej jest, chyba, że o czymś nie wiem :)

Witaj, temat trudny, ale występujący jak plaga w Omedze. Najprawdopodobniej wygniła dziura pod pedałami i tam woda się wlewa, choć są jeszcze inne możliwości, ale to jest bardzo prawdopodobne.

Tak dla zobrazowania:

http://forum.omegaelite.pl/showthread.php?tid=702

http://forum.omegaklub.eu/topic/94022-mokro-pod-wycieraczk%C4%85-ki

zle przeczytales.napisalem ze omega stoi pod blokiem.jakby byla dziura to woda nie wskoczy sobie hop do srodka.

Wskoczy, odpływ lewy z podszybia jest tak skonstruowany, że odprowadza wodę w te miejsce gdzie powstaje dziura i może śączyć się do środka.

Ale jak nie ma dziury mogą być przyczyny, zgniło podszybie i woda leje się przez odklejoną szybę, odpływy szybra jak masz, albo wlatuje drzwiami, nie masz nasiąkniętgo boczka drzwi kierowcy ? A pod nogami pasażera sucho ?

Moją poprzednią Omegę zalało bo się odpływ wody zatkał, tam gdzie filtr powietrza jest.

Sprawdź to!

Wtedy chyba prawą stronę powinno zalewać ? A i najprawdopodobniej chodzi Ci o filtr kabinowy, bo powietrza gdzie indziej jest, chyba, że o czymś nie wiem :)

Wszystko się zgadza, pisałem na szybkośći. Chodzi mi o filtr kabinowy (czyli też powietrza :P

No i wtedy woda będzie raczej u pasażera ::)

No ale zaglądnąć można czy odpływy są drożne, to jest chwila.

Wskoczy, odpływ lewy z podszybia jest tak skonstruowany, że odprowadza wodę w te miejsce gdzie powstaje dziura i może śączyć się do środka.

Ale jak nie ma dziury mogą być przyczyny, zgniło podszybie i woda leje się przez odklejoną szybę, odpływy szybra jak masz, albo wlatuje drzwiami,  nie masz nasiąkniętgo boczka drzwi kierowcy ? A pod nogami pasażera sucho ?

Nie mam dziury.podszybie spoko.boczek suchy.pasazer ma sucho.woda jest deszcowa!po deszczu chodzilem ze szmata i wysaczalem do sucha.po deszczu to samo i tak w kolo macieja.dzis chcialem odpalic ale akus wysiadl.znow woda byla ale zamarznieta :smam drugie auto wiec omcia pod chmurka    :dodgy:  sie meczy!mial mi koles zabrac do garazu i  polewac woda i badac co i jak?ale wiesz jak to jest z tymi obiecankami!wiem jak lewy odplyw wyglada taki lejek z gumy chyba 5 centymetrow ma i leje bezposrednio na nadkole.jeszcze jest opcja ze na spawie przecieka ale pod blokiem JA nie umiem sprawdzic :cry: jeszcze jakies pomysly??juz nie wiem co robic?na OKP tez juz pisalem.

Musisz rozebrać trochę i szukać, w środku do czysta przyanajmniej tam gdzie kierowca, zdjąć nadkole i jechać na myjnie i lać wodę, może być coś na ścianie grodziowej, albo gdzieś gdzie przechodzi wiązka do komory silnika, pamiętam czytałem jak komuś woda wciekała przez uszczelkę tylnych drzwi wprost po progu do przodu. Myślę, że najlepiej będzie jak zdemonrukesz środek i będziesz lał wodę, i trzeba szukać źródła.

Jesli masz szyber to Jeszcze odpływy z niego mogą chyba lać...Tylko czy na podłogę?

Jesli masz szyber to Jeszcze odpływy z niego mogą chyba lać...Tylko czy na podłogę?

Szybra brak :P

Jedna rzecz jeszcze możesz spróbować, jak masz ten odpływ od strony kierowcy to przedłuż go jakimś wężem jak najniżej, wtedy się dowiesz czy masz przeciek po drodze od odpływu, paniemajesz?

Zdejmij boczki i zobacz jak odpływy w drzwiach czy nie zapchanie, tam też się może przelewać.... ew. uszczelki...

Dzisiaj zobaczyłem, że też mam mokrą podłogę pod kierowcą ale nie tam gdzie pedały tylko bliżej fotele na płaskiej powierzchni, podłoga jak patrzyłem kiedyś to była cała. Którędy może się lać?

Jest jeszcze opcja taka, że może się lać z odpływu klimatyzacji, rurka odpływowa uszczelniana jest takim krążkiem z gąbki, który kruszeje i skropliny zamiast pod auto trafiają pod dywan. U mnie w sierpniu pojawiła się woda, myślałem że gdzieś naciekło, ale jak mam rozebrane auto to pod koniec października auto przestało pod chmurką z tydzień na ciągłych ulewach i w środku sucho, nigdzie nie naciekło, więc przepuszczam, że to skropliny z parownika zrobiły mi powódź.

A pod pedałami masz sucho, tylko mokro przy fotelu ? Mogą puszczać korki w podwoziu, bo guma zbutwiała a i lubi wygnić wokól korków i pod masą wszystko ok a jak się ruszy to sitko, mówię z własnego doświadczenia na gorąco, bo remont blacharski nadwozia trwa !  ;pp

Jest jeszcze opcja taka, że może się lać z odpływu klimatyzacji, rurka odpływowa uszczelniana jest takim krążkiem z gąbki, który kruszeje i skropliny zamiast pod auto trafiają pod dywan. U mnie w sierpniu pojawiła się woda, myślałem że gdzieś naciekło, ale jak mam rozebrane auto to pod koniec października auto przestało pod chmurką z tydzień na ciągłych ulewach i w środku sucho, nigdzie nie naciekło, więc przepuszczam, że to skropliny z parownika zrobiły mi powódź.

A pod pedałami masz sucho, tylko mokro przy fotelu ? Mogą puszczać korki w podwoziu, bo guma zbutwiała a i lubi wygnić wokól korków i pod masą wszystko ok a jak się ruszy to sitko, mówię z własnego doświadczenia na gorąco, bo remont blacharski nadwozia trwa !  ;pp

Po nowym roku postawię ja do lakiernika jakiegoś. Bo ona to z wierzchu ładna tylko A spód już gorzej :P