Jump to content

Nowa fioletowa Ultera. ;) e60

Ulter

Recommended Posts

Generalnie w większości myślę że to zależy czy latasz "normalnie" w miarę przepisowo czy jazda na przypale... bo jak na przypale to nie ma się co dziwić, miałem sytuację w Radomiu na stacji benzynowej omegą bez blachy i z full black window, policjant podszedł do mnie i też myślałem że już po dowodzie a on ku mojemu zaskoczeniu zagadał wypytał co jak porobione, zapropsował że ładnie porobiona i tyle :) jest człowiek i człowiek i tak samo jest policjant i policjant. Dla tego też nie latam na żadne nocne spoty typu WNR itp. bo zjedzie się małolatów na przypał a później trzepią wszystkich jak leci....

• 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
W dniu 6.12.2021 o 07:36, Boscorelli napisał:

@Ulter jest to jakiś dedykowany - fabryczny zestaw czy uniwersalny? Załącza się automatycznie czy jest możliwość sterowania (jazda na krótkich odcinkach może wykończyć aku). 

Dogrzewacz jest z berlingo, a sterownik i przekaźniki uniwersalne z alegro.

Załącza sie sterownikiem  +12v po kluczyku i po przekroczeniu ładowania 14v

Po osiągnieciu temp. 50°C. Termik rozłącza zasilanie wiec działa tylko jak jest zimny silnik .

Dodatkowo wszystko można wyłączyć przełącznikiem np. Na lato 

Edited by Ulter

8 godzin temu, Ulter napisał:

Dogrzewacz jest z berlingo, a sterownik i przekaźniki uniwersalne z alegro.

Załancza sie sterownikiem  +12v po kluczyku i po przekroczeniu ładowania 14v

Po osiągnieciu temp. 50°C. Termik rozłancza zasilanie wiec działa tylko jak jest zimny silnik .

Dodatkowo wszystko można wyłączyć przełącznikiem np. Na lato 

Jak to się ogólnie sprawuje? warto się w to pchać? Te grzałki dają radę dosyć szybko nagrzać płyn?

13 godzin temu, Boscorelli napisał:

Jak to się ogólnie sprawuje? warto się w to pchać? Te grzałki dają radę dosyć szybko nagrzać płyn?

Pomysł zawitał po tym jak mieliśmy VW i Fieste ..

Tam po odpaleniu odrazu ciepłym dmuchało .. 

Po zgłebieniu tematu okazało sie że tam właśnie montuje sie takie coś fabrycznie .. 

I np. W berlingo też . 

W zależności od wyposażenia BMW montowało coś podobnego przy nagrzewnicy .

Ale łatwiej takie coś było mi założyć niż zmienić nagrzewnice :)

Wiec daje rade .

Edited by Ulter

10 godzin temu, psczelaszkov napisał:

A mnie ciekawi że nie dali takich grzałek oryginalnie, jak od 25 lat wszyscy wiedzą że sprawność bezpośredniego wtrysku jest większa i wypadało by go grzać na starcie.

Montują ;)

Ale ten mój jest na nagrzewnice nie na paliwo .

Screenshot_20211207-072614_(1).png

Orginalnie w omedze 2.5 dti tez byl dogrzewacz zwany eberspacherem D3WZ i dzialal on tylko wtedy gdy temperatura otoczenia wynosila 3 stopnie badz mniej i zalaczony byl panel climatronica, przerabialem temat jezdzilem z niesprawnym a pozniej zregenerowanym i byla roznica, nie jakas kolosalna ale byla, szczegolnie jak jezdzisz ta sama trasa codziennie i widzisz jak wskazowka temp szybciej idzie do gory, btw ostatecznie skonczyl jako webasto ps pozdro skit za pamietna noc

@UlterDogrzewacz paliwa to swoją drogą, nawet ja w caravanie przy 23dtr mam  seryjnie podgrzewane paliwo w filtrze :P. Ale ciekawe że grzanie płynu wszyscy mają VW/Opel/Volvo/Citroen, a BMW stwierdziło że nie :D

Edited by psczelaszkov

• 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...