Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Recommended Posts

Mam założone dystanse z przodu i z tyłu mam problem z osadzeniem felgi na kołnierzu dystansu >:(. Felga wchodzi lecz praktycznie się nie trzyma spada trzymają tylko śruby mimo ze dystans ma kołnierz ale tak jak by za mały. Przy prędkości 80-110 wibruje kiera i przestaje i później znowu powraca. Pierścień centrujący może by coś pomógł? ¬¬ 

Tak, musisz zmierzyć średnicę dystansu i średnice w feldze i dobrać pierścienie centrujące.

1 godzinę temu, Aros napisał:

Tak, musisz zmierzyć średnicę dystansu i średnice w feldze i dobrać pierścienie centrujące.

I nie polecam jeżdżenia bez nich bo można sobie lub komuś kuku zrobić :/

Dokładnie, nie wspominając o wywalonych łożyskach i zawiasie.

W dniu ‎11‎.‎04‎.‎2018 o 21:23, Mich1312 napisał:

Mam założone dystanse z przodu i z tyłu mam problem z osadzeniem felgi na kołnierzu dystansu >:(. Felga wchodzi lecz praktycznie się nie trzyma spada trzymają tylko śruby mimo ze dystans ma kołnierz ale tak jak by za mały. Przy prędkości 80-110 wibruje kiera i przestaje i później znowu powraca. Pierścień centrujący może by coś pomógł? ¬¬ 

Chodzi Ci o to, że dystans ma za wąski otwór centrujący?
Czy o to, że dystans ma zupełnie inną średnicę otworu centrującego niż felga?
Moim zdaniem jeśli średnice otworów centrujących felgi i dystansów są takie same to nie powinno to powodować drgań. 

2 minuty temu, xbsmario napisał:

Chodzi Ci o to, że dystans ma za wąski otwór centrujący?
Czy o to, że dystans ma zupełnie inną średnicę otworu centrującego niż felga?
Moim zdaniem jeśli średnice otworów centrujących felgi i dystansów są takie same to nie powinno to powodować drgań. 

W dniu 11.04.2018 o 21:23, Mich1312 napisał:

dystans ma kołnierz ale tak jak by za mały.

Tu jest wsio :)

No niby taak Skit.
Nie chcę wyjść na bardzo czepialskiego ale "za mały" może oznaczać zarówno "za wąski" co i "za krótki" :P
To budziło moje niejasności

Tzn kołnierz dla mnie jest "za krótki" i felga z niego spada :D dopóki nie złapie srubami nie ma opcji by felga siadła :) 

• Haha 1

Jeśli jest miejsce na pierścienie centrujące to można by zrobić takie bez fazowania (takie pod kąt prosty) żeby już od pierwszego milimetra trzymały felgę na piaście...ale to trzeba by pomierzyć, czy w ogóle się to opyla

11 godzin temu, Gregorz napisał:

Jeśli jest miejsce na pierścienie centrujące to można by zrobić takie bez fazowania (takie pod kąt prosty) żeby już od pierwszego milimetra trzymały felgę na piaście...ale to trzeba by pomierzyć, czy w ogóle się to opyla

Ale tylko wtedy gdy na dystansie nie ma promienia lub fazy przy tym rancie co ma trzymać ten pierścień. Trzeba by go też zebrać :)

To może najpierw zmierz dystanse, felgi i potem pisz z wymiarami, skąd mamy wiedzieć jakie są, to jest podstawowy parametr żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie. Bez tego możesz równie dobrze zadzwonić na horoskop.

2 godziny temu, Tazz napisał:

Ale tylko wtedy gdy na dystansie nie ma promienia lub fazy przy tym rancie co ma trzymać ten pierścień. Trzeba by go też zebrać :)

Wtedy moze być zbyć  mało mięsa żeby centrowanie swoją rolę spełniało jako tako... bez fot sie nie obędzie

W takim wypadku pierścienie pod zamówienie....

• 1 month later...
  • 5 months later...

Cześć Wam, mam taki problem, kupiłem dystanse, 20mm przykręcane do piasty, niestety dopiero po zakupie zobaczyłem że dystanse mają tylko otwory nagwintowane pod śruby od kół, a nie jak zazwyczaj wprasowane tulejki stalowe z gwintem. Takie rozwiązanie nie za bardzo mi pasuje, jest niebezpieczne, czy ktoś ma może pomysł jak to naprawić? Szukałem takich tulejek do wprasowania ale nigdzie nie mogę znaleźćO.o

Są ze zwykłego  aluminium te dystanse czy jakiś inny materiał?

Z tego co gdzieś kiedyś czytałem na necie chyba, jeśli będą skręcane odpowiednim momentem to nie powinno się nic dziać, problem robi się gdy ktoś koła skręca rurą... i gwint zerwany.

Swoją drogą, nie jest tak że tuleje w dystansach są dopiero powyżej 25mm? 

Edited by lukaszxx1990

Z tego co gdzieś kiedyś czytałem na necie chyba, jeśli będą skręcane odpowiednim momentem to nie powinno się nic dziać, problem robi się gdy ktoś koła skręca rurą... i gwint zerwany.

Zrobię tak że kupie śruby dłuższe i zrobie przelot, wolę nie ryzykować urwania gwintu
  • Like 2

48 minut temu, Boscorelli napisał:
Godzinę temu, lukaszxx1990 napisał:

Zrobię tak że kupie śruby dłuższe i zrobie przelot, wolę nie ryzykować urwania gwintu

Dobry pomysł

9 godzin temu, lukaszxx1990 napisał:

Dobry pomysł

Najrozsądniejszy, osobiście mam dystanse z wywierconym i nagwintowanym otworem ale są stalowe, i śmiało mogę po 2 latach powiedzieć że rury i ponad 200nm są im nie straszne :)

19 godzin temu, lukaszxx1990 napisał:

Nie. Ja posiadam na aucie 20mm i 25mm z tulejami stalowymi.