Jump to content
Omega Elite Klub

Opel Omega b 2.0 16 v Bardzo ciężkie odpalanie


kukiz87

Recommended Posts

Witam serdecznie mam ogromny problem z moim pojazdem jakim jest Opel Omega b 98r. Silnik xev 2.0 136KM. Problem polega na tym że pierwsze odpalenie auta na drugi dzień jest bardzo ciężkie, a wygląda tak: wsiadając do pojazdu po przekręceniu kluczyka oczywiście słyszę pompkę jak podaje paliwo przekręcam kluczyk, i czuje jak by auto chciało odpalić ale nie jest w stanie , zaczyna go trząść tak jak by załapywał, i czasem kręce go z 5-7 sekund i raz na jakiś czas odpali, ale w większości przypadków niestety nie. Następnie wyłączam zapłon, zdenerwowany odpalam papierosa i po wypaleniu kolejny raz przekręcam kluczyk słyszę ponownie pompkę że podaje paliwo i już momentalnie auto odpala bez żadnego problemu , po dosłownie ułamku sekundy od przekręcenia kluczyka.Problem pojawił się w momencie gdy spaliła mi się poprzednia pompa paliwa i auto stało na działce przez miesiąc. Założyłem nową pompę oczywiście zamiennik, o takich samych parametrach oczywiście jeżeli chodzi o ciśnienie.Problem pojawia się tylko po dłuższym postoju pojazdu np po ok 10 godzinach.

Link to comment
Share on other sites

Skoro wcześniej był problem z pompą proponuję zacząć od ciśnienia jakie podaje pompa na listwę od startu...

Link to comment
Share on other sites

A jak to sprawdzić ? dodam że po odpaleniu auto na pb działa normalnie , nie faluje, ma moc itp. A powiedz czy jest jakiś % szans że może być coś z zapłonem ? przymierzałem się jutro do wymiany świeć , najechaną mają już trochę. Dodam że od jakiegoś czasu mam również coś takiego że czy jade na pb czy lpg często się zdarza że podczas przyspieszania w zakresie 1800 obrotów 2000 czuje szarpnięcia , tak jak by nie przepalił ? coś takiego , przez ułamek sekundy dosłownie , tylko w tym zakresie obrotów.

Link to comment
Share on other sites

Na listwie wtryskowj jest taki zaworek z wentylem jak w kole, tam zakłada się manometr do zmierzenia ciśnienia, Świece i przewody jeśli stare to też możne być przyczyna...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.