Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Czuć zapach benzyny podczas odpalenia silnika

PawelP
 Share

Recommended Posts

jak w tytule, 2.5v6, czuć zapach benzyny, nie zawsze ale czuć podczas odpalenia, silnik pracuje równo,  być może coś z układem paliwowym ,niewiem będę szukał, proszę o pomoc jeśli ktoś miał coś podobnego,  w silniku są wtryskiwacze benzyny z 3.2 i wałki ssące z 3.0, brat mówił że mi silnik zalewa 

Edited by PawelP

Tego niewiem, niemam jak sprawdzić co do czujnika cieczy niemam żadnych błędów itp. Gdzie ten filtr par paliwa??  Można go zobaczyć bez ściągania blotnika?  Ma on jakiś zawor czy coś pod podszybiem?,przydałyby się jakieś zdjęcia schematy, myślałem też czy czasami któryś wtryskiwacz paliwa przepuszcza Pb,  może niedocisniety albo oring uszkodzony ,szukam przyczyny dalej 

Czujnik nigdy Ci nie wywali błędu. Jedyna opcja jego sprawdzenia to patrzenie jego wskazań na komputerze podpiętym do auta. Najlepiej na zimnym i ciepłym.

Filtra nie zobaczysz do póki nie zdejmiesz błotnika. Jego budowa polega na tym że jest cały plastikowy i w środku wypełniony węglem aktywnym które pochłania opary ze spalin. Więc reasumując z nim nie ma się prawa kompletnie nic stać. Natomiast ten filtr jest połączony tak zwanym zaworem EVAP z podciśnieniem ECOTEC na dolocie silnika.

W tym kawałku pomiędzy ECOTEC a filtrem bym szukał bardziej przyczyny nieszczelności bądź uszkodzenia samego czujnika EVAP.

Jak zdejmiesz podszybie to będziesz widział wszystko czyli stojąc od przodu auta i patrząc się na silnik jest to drugi przewód z lewej strony który wychodzi z podciśnienia z napisem ECOTEC i idzie do czujnika EVAP który jest przykręcony do odmy silnika. Następnie plastikowy przewód od tego czujnika wchodzi nad podłużnicą w karoserie pojazdu i tam pod błotnikiem jest wpięty w ten filtr.

Jedyne co to tyle można zrobić :)

Dzięki Ricardo za radę, jutro z twoim tekstem w ręku będę sprawdzał po kolei, co do listwy podciśnień z napisem ecotec to ona jest uszkodzona przy przepustnicy w miejscu  gdzie ma mały  oring, mam drugą w świetnym stanie wyczyszczona będę zakładał,  

Otóż wczoraj zabrałem akumulator na wieczór aby go naładować,  rano podłączyłem przed tym sprawdziłem czy czujnik par paliwa jest podłączony, ta listwe ecotec od podciśnień dziś wymienię ale gdy odpaliłem auto niebylo czuć zapachu benzyny, silnik pracuje równo,  temat będę sledzil obroty silnika są na 500rpm,pozniej podłącze opel scanner może coś zauważę 

• 3 weeks later...

oring pod listwe podciśnień płaciłem chyba ze  20zl , niewymienialem zaworka od par paliwa,  a temat rozwiazany , kupiłem sprawna listwe dokładnie wyczyscilem  od wewnątrz  założyłem nowy oring, i auto odpala odrazu czy na ciepłym czy na zimnym a do tego nieczuc  zapachu benzyny podczas uruchomienia  silnika

• 2 weeks later...
W dniu 11.09.2018 o 22:05, Ricardo napisał:

Jak zdejmiesz podszybie to będziesz widział wszystko czyli stojąc od przodu auta i patrząc się na silnik jest to drugi przewód z lewej strony który wychodzi z podciśnienia z napisem ECOTEC i idzie do czujnika EVAP który jest przykręcony do odmy silnika.

@Ricardo nie powinno być "trzeci przewód"? Bo ostatnio coś tam grzebie i ten fragment mi się nie zgadza. Też mam problem z zapachem paliwa ;)