Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Przepalenie bezpiecznika 30A nawiew/dmuchawa

PRESES1
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie. 

Przy próbie włączenia nawiewu(auto), pali mi bezpiecznik 30A. Momentalnie. Gdzie szukać? Climatronik świeci ale nie wieje.

12 godzin temu, PRESES1 napisał:

Witam serdecznie. 

Przy próbie włączenia nawiewu(auto), pali mi bezpiecznik 30A. Momentalnie. Gdzie szukać? Climatronik świeci ale nie wieje.

A nie ma wody w podszybiu? Może odpływ zapchany i woda stoi pwodując zwore.... W nogach pasażera sucho?

2 godziny temu, skit napisał:

A nie ma wody w podszybiu? Może odpływ zapchany i woda stoi pwodując zwore.... W nogach pasażera sucho?

Nie. Auto jest cały czas w garażu. Nic nie cieknie. Wszędzie sucho.Wyjąłem wentylator, obraca się. Nic nie hałasuje.

W dniu 17.09.2018 o 22:08, Ricardo napisał:

A nawiew manualnie możesz zwiększać??

Sprawdź cewkę na sprężarce klimy.

Dziś sprawdziłem na krótko wentylator. Jest OK. Pomyślałem że może rezystor(jeż) robi zwarę i nie podłączyłem ani wentylatora ani rezystora i załączyłem nawiew przyciskiem OFF (bo klima się chyba wtedy nie załącza), aby nie załączać sprężarki. Przepaliło od razu następny bezpiecznik.

Więc wyeliminowane mamy: rezystor,wentylator no i chyba sprężarkę. Co jeszcze może być podłączone pod ten bezpiecznik?

5 minut temu, Ricardo napisał:

Sprężarka jest wyłączana przyciskiem ECO.

Jeśli to się świeci to wtedy sprężarka nie działa.

Faktycznie, aż wstyd się przyznawać że ome mam już dziesiąty rok. Zapomniałem o eco. Nigdy mi się elektryka nie psuła. Dokupię bezpieczników i dalej będę sprawdzał "step by step".

Edited by PRESES1

Z tego co wyczytałem, bezpiecznik 30A, ma numer 33 na tablicy bezpieczników. Jest odpowiedzialny za dmuchawę nagrzewnicy,instalacje klimatyzacyjną, elektroniczny układ automatyki klimatyzacji.

Wychodzi że  sprężarka robi zwarę . Jutro wejdę do kanału i rozłączę sprężarkę. Oczywiście zamelduje o sukcesach lub ich braku.:D

Problem namierzony. Niektórzy z was sugerowali tą diagnozę. Sprężarka. Po rozłączeniu kabla od sprężarki problem znikł. Nawiew dmucha jak szalony. Diagnoza kosztowała mnie 25 złotych, czyli pięć bezpieczników:DTylko klimy nie mam. Co w tej sprężarce mogło się zepsuć?

32 minuty temu, Ricardo napisał:

Do wymiany cewka.

Dam radę bez wyciągania z auta.? Nie chcę czynnika tracić.

Jak masz znajomy serwis klimy to podjedź i powiedz że chcesz spuścić cały czynnik bo musisz wyjąć sprężarke A jak zamontujesz to wrócisz do nich na napelnienie  :)

16 godzin temu, Tazz napisał:

Jak masz znajomy serwis klimy to podjedź i powiedz że chcesz spuścić cały czynnik bo musisz wyjąć sprężarke A jak zamontujesz to wrócisz do nich na napelnienie  :)

To też jakieś rozwiązanie:D. Tylko że już skrajnie na tzw: "dziada":D. Już odżałuje te parę złoty i dam do "fachowca". 

W ogóle to na zdrową logikę, od razu bym dał do znawcy tematu. Pieniądze żeby zapłacić mam. Ale doświadczony  wieloma, wątpliwie miłymi kontaktami z mechanikami, którzy najchętniej pół auta wymienią, po prostu staram się trzymać od nich z daleka. 

Praca musi kosztować. Ale naciąganie klientów na niepotrzebne naprawy to już nie. 

Sorry, trochę nie w temacie.

elektromagnes w Inter Cars kosztuje 70PLN z wtyczką , kluczem pneumatycznym z nasadką 13 jest super dojście i odkręcasz nakrętke ze sprzęgiełka i najlepiej mieć ściągacz. Wymont zamont cewki i po robocie. Podłączenie maszyny od klimy to koszt 120-150PLN i nie interesuje ich co chcesz zrobić przy układzie klimatyzacji.

16 minut temu, szymon gsi napisał:

elektromagnes w Inter Cars kosztuje 70PLN z wtyczką , kluczem pneumatycznym z nasadką 13 jest super dojście i odkręcasz nakrętke ze sprzęgiełka i najlepiej mieć ściągacz. Wymont zamont cewki i po robocie. Podłączenie maszyny od klimy to koszt 120-150PLN i nie interesuje ich co chcesz zrobić przy układzie klimatyzacji.

A sciagacz pasuje bodajze od zamachu od rometa i kosztuje do 10 pln :P

Godzinę temu, szymon gsi napisał:

no no no też mnie ktoś gadał o tym , że od magneta z Komarka pasuje :f:

Sorry za OT ale napisz coś więcej o tym co wstawiłeś do kalendarza :P
Najlepiej jakiś temat załóż, bo wygląda dość ciekawie ten ślimak pod maską :)