Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Szyberdach

Tygrys
 Share

Recommended Posts

XNie działa szyber. Zaczeło sie od tego ze raz działał raz nie. Puźniej przestał dzialać calkiem. Domykanie z pilota dziala. Po podłaczeni pod op-com i laptopa dziala bez zarzutu. 

9 minut temu, Tygrys napisał:

Puźniej

??
Zrób reset ustawień poprzez odłączenie aku na chwilę i potem postaraj się jeszcze raz zaprogramować jego działanie.
Miałem tak ostatnio, że głupiał i np nie chciał się zamknąć.
Czasem pomaga tez wciśnięcie tego pokrętła podczas programowanie ale nie zgłębiałem tematu.
Jakby nie było nie działał u mnie i po tym co opisałem zaczęło działać poprawnie.

Zgadza się, szyberdach należy zaprogramować, wykonuje się to zgodnie z tą instrukcją, która jest wycinkiem do Polskiej instrukcji obsługi Omegi B.

1507478583_Programowanieszyberdachu.thumb.JPG.6ba8e71e26dbe1dda89d22f7e3745e20.JPG

Jeżeli programowanie nie przyniesie efektu ,oznacza to, że źle działa, lub popsuł się sterownik szyberdachu wraz z jego elektroniką, podobno jest to naprawialne, ale ja nie polecam, miałem 3 silniczki zespolone z elektroniką i żaden nie działał poprawnie, woziłem do elektryka na czyszczenie, to było gorzej, dopiero sprawna część z rynku wtórnego z auta Skita działa poprawnie.

Tate prowadnice sobie sprawdź też, może trza przesmarować, mi tak blokowało szyber bo smar wyparował :f:

Kurla ale pod op-com smiga lekuchno. Z tego co siem dowiedzialem brak wzbudzenia po zaplonie.

Godzinę temu, Tygrys napisał:

Kurla ale pod op-com smiga lekuchno. Z tego co siem dowiedzialem brak wzbudzenia po zaplonie.

Z tym zapłonem to brzmi sensownie. 

Trochę nie jasno napisałeś i pewnie dlatego tyle wskazań na przełączniki i programowanie. Ja zrozumiałem, że dzieła pod kompem czyli sterowane przez komp. Jeśli działa wtedy pokrętło to zmienia postać rzeczy. 

8 godzin temu, digi napisał:

tygrys ! skoro komp ma komunikacje z dachem to wynika ze wlacznik sie zj****ł .

Co tu jest trudnego ? 

ciesz sie ze na kompie dziala .

Digi sprawdzane bylo na drugim silniku z elektroniką i to samo jest. Ktos pisał mi juz ze mial to samo brak zasilania po zaplonie. Podał zasilanie z plusa i wyłącznik za lusterkiem i dziala. Troche mnie takie rozwiazanie nie urzadza ale sprawdze czy przynajmniej elektronika i silnik jest ok.