Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Ledy zamiast xenonu

PawelP
 Share

Recommended Posts

Przecież ksenon ma żarnik d2s A to jest pod h7 czyli zwykle żarówki na lampach soczewkowych. Moim zdaniem technologia Led nie jest jeszcze tak dopracowana (za w miarę niskie pieniądze) aby dobrze świeciła jako zamiennik żarówek A tym bardziej ksenonu (mowa np o starszych autach fabrycznie nie wyposażonych w światła led) po za tym gdzieś słyszałem że zarówno opel, vag i inne sami przyznają że ich światła led nie są za dobre...

Kiedys ja mialwm to w B zslozone w zwyklych soczewkach te ledy.

Na bank lepiej niż zwykle na h1

Lecz po jakomś czasie zaczęły się przepalac i mrugać . Osobiście nie polecam.

I na bank to nie zastąpi xenona.  Jeśli ktoś chce sobie polepszyć światło przed atutem to proponuje zmienic soczewke na jakiś lepszy nowszy model lub założyć bi leda lub nadzwyczajnie napylic na nowo odblysnik ori omegowy.  ;)

Dzięki za informację,  chodziło mi ogólnie w technologii Led do soczewek ,  ta firma produkuje do omegi vectry c i się zastanawiam nad kupnem https://allegro.pl/zarowki-zarowka-h1-flip-chip-opel-omega-vectra-b-c-i7171577117.html

Mam xenon ,podejdzie ten Led zamiast żarnika xenon? na jednej stronie  mam już róż w xenonie  i szukam co kupić, obecne mi dwa lata wytrzymały 

Edited by PawelP

No to jak masz xenon to.nie złożysz leda, chyba że założysz zwykłą lampę mój h7 i przerobisz instalację do lampy. Jakie żarnik miałeś? Porządne kosztują ponad 200/sztuka chociaż ja miałem prawie 3 lata żarniki firmy General Electric i były spoko A kosztowały 100/szt 

Ja bym temat odpuścił. Załóż jakieś dobre żarniki ksenon i tyle. Chyba najlepsza opcja to tak jak pisał @Łukary wymiana soczewki na coś lepszego, z Bmw E60 np.;)

Myślałem że to co sprzedają idzie zamienić zamiast żarnika xenonu,https://hidretrofit.pl/sklep/zarniki-nextgen-d2s/   takie mam,  co dobrego mogę napisać to to że mają barwę światła białe lekko ciepłe,   tylko jeden wpadł w mocny róż,  drugi świeci tak jak nowy,  moje to 5500K, brat kupił droższe Bosma,  6000K i są ciemne do tego światło ma słabą barwę

Założę nowe te same co mam lub coś lepszego, do tego czas pomyśleć o nowych lampach  bo lewa to tragedia i odblysnik się sypie ,dzięki za rady 

Jak chcecie cos dobrego to tak jak wujo ma te lampy od skita, roznica kolosalna ale niestety nie jest to tania opcja iine proby wlozenia ledow i kombinacje to strata czasu tymbardziej ze ledy tanie wiadomo jakiej sa jakosci przerabialem setki ledow i wiem jak sie to skonczy

1 godzinę temu, PawelP napisał:

kupił droższe Bosma,  6000K

Ja mam takie żarniki i uważam, że świecą ok. Jak będe zmieniać to kupię może Philipsa lub Osrama, ale też barwę 6000K, bo taka mi sie podoba. 

Co do jakości świecenia lamp polecam ich odnowę, polerkę kloszy, czyszczenie i ponowne napylanie odbłyśników. A jak ktoś oczekuje świateł na poziomie nowej technologi to niestety nie w Omedze gdzie technologia oświetlenia ma 20 lat i na tamte czasy była bardzo dobra. 

Zostana te co mam ale nowe a ten jeden dobry na zapas, 5500K,odnowa lamp albo nowe depo  czy hak tam sie zwia te zamienniki wejda napewno w nowym roku 

37 minut temu, Grabarz napisał:

Nie polecam 6000 k fajnie wygladaja ale chyba nie jechaliscie w deszcz albo ulewe na nich

Jechaliśmy ;)

12 minut temu, PawelP napisał:

odnowa lamp albo nowe depo

Tylko odnowa, 20 letni oryginał, nie odnawiany, stokroć razy lepszy niż nowy badziew DEPO

Jeśli mogę coś poradzić, to nie kupuj depo - widoczność porażka. Najlepiej odśwież swoje - regeneracja odbłyśników, polerka + lakier UV na klosze i żarniki Osram 4300 K. Poczujesz różnicę. Ja jestem po takiej operacji i jestem zadowolony z efektu.

Ps. I standardowo wymiana uchwytów, bo były połamane.

Edited by arek1981
  • Like 2

Kup nowe depo, wywal soczewki i wstaw bixenon FX-ra, a zarniki to polecam 4800K, w rozsadnej cenie są od GE, bosma nie robi takiej barwy, barwa nie jest żółta tylko lekko biało - niebieska, a i w deszcz wszystko widac, jeżdżą juz u mnie sporo czasu i jestem zadowolony

• Like 2

Hmm kazdy ma inne zdanie , lewa lampa chyba nie do zrobienia za głębokie rysy i wdidoczne mikropęknięcia , czyli depo odpada? 

Dobra alternatywa na bix czy led, niestety stare ori helle są już wymęczone, moje chyba tez ostatnia polerka po malowaniu i trza myśleć nad zmianą.

44 minuty temu, Aros napisał:

Dobra alternatywa na bix czy led, niestety stare ori helle są już wymęczone, moje chyba tez ostatnia polerka po malowaniu i trza myśleć nad zmianą.

Zaraz zaraz... 

Depo jako depo jest hujowe... tego sie nie zakłada, soczewka świeci podobnie do 15 letniej oryginalnej lampy omegi.

Depo kupuje się żeby włożyć tam jakąś nową soczewe, a nie pakować nowe soczewy w stare reflektory. 

• Like 1