Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Głowice V6 3.0

bartel89
 Share

Recommended Posts

Planowanie głowicy również wykonuje się w celu jej obniżenia. Dzięki temu możemy zwiększyć ciśnienie sprężania paliwa, a to z kolei wpływa na zwiększenie mocy jednostki napędowej , jak i cichej i lepszej pracy silnika 

• Haha 2

5 minut temu, PawelP napisał:

Planowanie głowicy również wykonuje się w celu jej obniżenia. Dzięki temu możemy zwiększyć ciśnienie sprężania paliwa, a to z kolei wpływa na zwiększenie mocy jednostki napędowej , jak i cichej i lepszej pracy silnika

Tylko w 3.0 chyba trochę mało miejsca na takie zabawy.

Każda głowica ma znacznik maksymalnego planowania powyżej którego nie wolno tego robić. Zawieź do szlifierza to ci powie czy jeszcze da radę czy już nie :)

• Like 1

W narożniku głowicy jest kawdracik wklęsły...

34 minuty temu, PawelP napisał:

Ciekawa teoria :D

Głowicę ogólnie jeśli są ok to celem liźnięcia ściąga się 0,012mm

7 minut temu, Aros napisał:

W narożniku głowicy jest kawdracik wklęsły.

Już gdzieś wyczytałem na jakimś forum, że można nawet delikatnie poza to oznaczenie zejść i nie powinno być dramatu ale to forumowa teoria tylko...

8 minut temu, Aros napisał:

A nie 0,12?
Ps. U mnie kiedyś trzeba było ściągnąć 0,5 bo były wżery już.

U mnie z glowic zdjeli 0.23mm na temat planowania czy innych rzeczy związanych z głowicą jest pełno, szczególnie w poradach do tuningu

Edited by PawelP

ubywał płyn, nie było widać nigdzie plam na kostce, bardzo dymiło z rury nawet po przejechaniu 80 km. Na koniec kupiłem test i wskazało uszczelkę.
Termostat mam ok więc bez sensu wymieniać. Jednakże nie wiem co na celu miała ta sprężynka oraz podkładka pod nią

37 minut temu, bartel89 napisał:

Termostat mam ok więc bez sensu wymieniać. Jednakże nie wiem co na celu miała ta sprężynka oraz podkładka pod nią

Jak CI ktoś zamontował to w termostacie to ja bym nie ryzykował i kupił nowy jw z obudową ;)
Ps. sam wymieniałeś głowice czy ktoś to robił?

Załóż miedziane uszczelki pod głowice,termostat wymień na nowy,nieoszczędzaj na tym

Edited by PawelP

Sam. Niestety robiłem to pod presją czasu, dodatkowo w listopadzie pod koniec w mało przyjemnej temperaturze. Ta część nie pochodzi z mojego termostatu, to tam było. 

W dniu 26.11.2018 o 17:05, Aros napisał:

W narożniku głowicy jest kawdracik wklęsły...

Ciekawa teoria :D

Czy Tobie chodziło o ten kwadracik co zaznaczyłem na zdjęciu? 

IMG_20181128_200048.jpg

Czyli pewnie za słabo dokręciłeś?
Następnym razem pomyśl sobie ile to roboty i kasy i zrób dokładnie z kluczem dynamometrycznym.
Kup nowy termostat, bo to jakiś drut był i ktoś to musiał tam po coś wsadzić.
Zrób zdjęcie nr na głowicy jak będziesz miał chwilę. Numery powinny być od strony kolektora ssącego. Albo napisz jakie to to chyba będzie szybciej niż wrzucanie zdjęcia.

To nie chodzi o drążenie tematu części, tylko sam osobiście robiłem to i to nie raz i u mnie było wszystko ok.
Po roku czasu UPG to trochę słabo wygląda, no chyba, że robisz 100tyś rocznie to wtedy miało prawo, bo to stare samochody.
Krzywy blok też bywa powodem takich problemów z tego co pamiętam.

Nie wiem czy poprzedni właściciel nie jest winny. Dolewanie wody i jazda na tym wielokrotnie przypomniała mi że mam auto. Przewody, nagrzewnica wszystko w rdzy. Poprzednia uszczelka wręcz zjedzona przez rudą, a na przepływach płaty rdzy były. Sprawdzę szczelność szlif i składam 

22 godziny temu, PawelP napisał:

Załóż miedziane uszczelki pod głowice

:blink@2x:

2 godziny temu, bartel89 napisał:

Sam. Niestety robiłem to pod presją czasu, dodatkowo w listopadzie pod koniec w mało przyjemnej temperaturze. Ta część nie pochodzi z mojego termostatu, to tam było. 

Czy Tobie chodziło o ten kwadracik co zaznaczyłem na zdjęciu? 

IMG_20181128_200048.jpg

Dokładnie.

Tak jak Woy napisal ,  A na wodzie sie niejeździ, teraz wiesz skąd osady i kamień, tak to jest jak sie oszczędza , zawieź do fachowca niech zrobi porzadnie źeby niebyło ze za rok znowu to samo ,czasami osczedność typu ,(Ja sam to zrobię w garażu)( bez wiedzy i narzędzi prowadzi do takich sytuacji) zawory też mogłbyś dać do szlifu calkowicie sprawdzić czy dobra ,gniazda zaworowe itp

Edited by PawelP