Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

wymiana sprezyn tyl

maniack
 Share

Recommended Posts

witajcie chciałbym się zabrać za wymiane sprężyn z tylu w omedze ,mam pytanie jak to zrobić co trzeba odkrecic ,najlepiej proszę o zdjęcia jeśli ktoś posiada,z góry bardzo dziekuje za pomoc:)

Poluzuj sruby od amorka te na dole pozniej poluzuj kola, auto na lewarek, odkrecasz kola i amortyzatory do konca i druga osoba pomaga odciaganc wahacz i sprezyny masz wyciagniete :)

5 minut temu, Grabarz napisał:

Poluzuj sruby od amorka te na dole pozniej poluzuj kola, auto na lewarek, odkrecasz kola i amortyzatory do konca i druga osoba pomaga odciaganc wahacz i sprezyny masz wyciagniete :)

Michas nie zapomnij że tak się robi przy niższych sprezynach ;)

Przy oryginale trzeba jeszcze odkręcić drążek reakcyjny i łączniki stabilizatora ;)

• Like 3

Dzięki za porady, ale odkrecajac to co pisaliście, nic to nie dało od strony kierowcy, włożyłem lewarek oplowski między wacahcz, a podluznice i opuscilem wahacz i dopiero wtedy sprężyna wyszła, strona pasażera to wystarczy amorek, łącznik stabilizatora, nacisnąć noga na wahacz i sprężyna wychodzi,ale mam jeszcze pytanie z tyłu sprężyna jest gruba, czy cienka?? 

W dniu 2.02.2019 o 19:57, maniack napisał:

Dzięki za porady, ale odkrecajac to co pisaliście, nic to nie dało od strony kierowcy, włożyłem lewarek oplowski między wacahcz, a podluznice i opuscilem wahacz i dopiero wtedy sprężyna wyszła, strona pasażera to wystarczy amorek, łącznik stabilizatora, nacisnąć noga na wahacz i sprężyna wychodzi,ale mam jeszcze pytanie z tyłu sprężyna jest gruba, czy cienka?? 

No jest raczej gruba ... 

20181011_160735.jpg