Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Numer rozrusznika

SebekS
 Share

Recommended Posts

Witam.

Zaczyna mi padać rozrusznik, a kanał mam dopiero jutro więc dzisiaj wypadałoby zamówić szczotki i bendiks. Sprzedawca w sklepie powiedział, że w systemie nie pokazuje u nich numeru rozrusznika po Vinie, a może to być Bosch lub Valeo. Jednakże nie mam możliwości wczołgania się dzisiaj pod auto by sprawdzić jaki jest numer rozrusznika. Czy na podstawie danych silnika lub vinu jest ktoś w stanie mi powiedzieć jaki rozrusznik u mnie siedzi? 3.0 Benzyna automat rok 2000. Vin: W0L0vbp69Y1073751

A jakbyś w sklepie kupił jeden zestaw do valeo i jeden do boscha i jak coś jeden oddał? 

Ja bym zmienił sklep ;)
Gdzieś chyba miałem stary rozrusznik od 3.0 ale nie wiem czy to im pomoże skoro nie dają rady po samochodzie sprawdzić :P

Jak znajdę (bo nie wiem czy nie wywaliłem) to w pn wieczorem mogę coś podesłać.
Ps. nie lepiej Ci wymontować go i oddać do fachowca?

Przechytrzyłem panów i podałem im numer rozrusznika z aukcji z allegro B| Po wykręceniu okazało się, że mój ma inne numery, ale również Bosch i zakupione części pasowały. Z racji późnej pory wykonywania wymiany i warunków w jakich ją dokonywałem wymieniłem tylko szczotkotrzymacz i elektrowłącznik. Na wymianę bendiksa nie miałem już ochoty i sił. Po odpaleniu na krótko rozrusznik działał prawidłowo. Jednakże po jakimś czasie po jego zamontowaniu bendiks znowu zaczął się zacinać. Czeka mnie ponowne wyciągnięcie skurczybyka >:(

11 minut temu, SebekS napisał:

Przechytrzyłem panów i podałem im numer rozrusznika z aukcji z allegro B| Po wykręceniu okazało się, że mój ma inne numery, ale również Bosch i zakupione części pasowały. Z racji późnej pory wykonywania wymiany i warunków w jakich ją dokonywałem wymieniłem tylko szczotkotrzymacz i elektrowłącznik. Na wymianę bendiksa nie miałem już ochoty i sił. Po odpaleniu na krótko rozrusznik działał prawidłowo. Jednakże po jakimś czasie po jego zamontowaniu bendiks znowu zaczął się zacinać. Czeka mnie ponowne wyciągnięcie skurczybyka >:(

My kiedyś z @barteklodz wyciągaliśmy z jego omegi 4x. W koncu po wymianie właściwie już wszystkiego poza obudową okazało się ze wieniec jest krzywy:P

• Like 1

37 minut temu, skit napisał:

My kiedyś z @barteklodz wyciągaliśmy z jego omegi 4x. W koncu po wymianie właściwie już wszystkiego poza obudową okazało się ze wieniec jest krzywy:P

Dałeś mi teraz do myślenia. W lipcu mechanik wymieniał mi skrzynię. Ale problem z rozrusznikiem pojawił się na koniec stycznia. 

Działo się tak, że rozrusznik startował, słychać było jego pracę, ale silnik nie kręcił. Po ponowym przekręceniu kluczyka zaczął kręcić silnik i to nie zawsze odpalał.

Edited by SebekS

10 minut temu, SebekS napisał:

Dałeś mi teraz do myślenia. W lipcu mechanik wymieniał mi skrzynię. Ale problem z rozrusznikiem pojawił się na koniec stycznia. 

Działo się tak, że rozrusznik startował, słychać było jego pracę, ale silnik nie kręcił. Po ponowym przekręceniu kluczyka zaczął kręcić silnik i to nie zawsze odpalał.

Raczej bendix. U bartka było słychać jak metal szlifuje o metal :/

• Like 1