Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Problem z radiem ncdc2015

bartek25
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich jestem nowy i nabyłem omege 2001r 3.2v6 mam taki problem że mam w niej radio ncdc2015 i nie ma głosu ani zadnej fali radiowej niechce znaleź , nawet po wyciągnięciu i podłaczeniu innego radia jest tak ze np. piosenka normalnie leci a w głośnikach jest cisza o co chodzi z tym ?

pomoże ktoś? nawet aby założyć nie orginalne radio i aby normalnie grało

to przez wzmacniacz też by fal radiowch nie ściągało?

na początku wszystko działało był odłaczany kilka razy  akumulator i od tamtego momentu radio przestało grać

Edited by bartek25

No ale nie gra ci nic w głośnikach nie masz dźwięku to skąd wiesz że nie ściąga Fall?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

tak sprawdzałem i wszystko jest git, a i wyskakuje mico chwile na wyświetlaczu safe radio ale nawet jakto wyskakiwało to normalnie predzej grało

Nieoryginalne radio nie będzie grać. Musisz wzbudzić wzmacniacz (podać plusa na któryś pin w kostce ISO). Nie pamiętam który nie chce Cię zmylić. Może @robert514 bedzie wiedział. 

//Przenoszę temat do odpowiedniego działu. 

1 godzinę temu, bartek25 napisał:

to przez wzmacniacz też by fal radiowch nie ściągało?

na początku wszystko działało był odłaczany kilka razy  akumulator i od tamtego momentu radio przestało grać

jak nie znasz kodu to do ASO trzeba jechać, zapłacić koło 200 zł i ci ściągną kody do radia i do kluczyka fabryczne jak oryginalne radio masz, te co fabryka założyła

Wysypala się pamiec eeprom w radiu. Właśnie wtedy jak był odlaczany i podlaczany aku kilkakrotnie. To częste w tych radiach 

• Like 1

Akurat zdjęcia najważniejszej kostki nie zrobiłeś. To powinno być w tej prądowej co świeci światło na niej 

20180907_184441.thumb.jpg.9e4da44e1983bba212fee8083913ff1a.jpg

Tu masz schemat instalacji BOSE. Co prawda u siebie w kombi ją dokładałem. U mnie jest podane cały czas napięcie na wzmacniacz, beż względu czy jest na zapłonie czy nie. Oczywiście jest to zabezpieczone bezpiecznikiem F6 - 20A. Co prawda tylko jednym gdyż miałem instalację BOSE do kombi. Jeśli chodzi o sedan to jest jeszcze dodatkowy bezpiecznik F12 - 20A. Co do braku głosu u Ciebie to sprawdziłbym właśnie bezpieczniki F6 i F12 czy są całe. Także po włączeniu radia dźwięk jest podawany na wzmacniacz i z niego wraca na głośniki.received_253179988704674.thumb.png.4860643df2d8557ca046d7f8ebab635f.png

Co do RADIO SAFE (tak było u mnie i też nie mogłem Techem2 przeprogramować, mimo wpisania kodu) i braku możliwości wyszukania stacji, przyczyną może być uwalona pamięć eeprom (na zdj. poniżej). Trzeba by było wlutować nową i zaprogramować. Może też być powód np. słabo dociśniętego radia do gniazda antenowego i przez to nie łapie sygnału. Spróbuj wyłączyć też RDS i ponownie wyszukaj. Tak na szybko co mi przyszło do głowy. Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

289577488_wymianaeepromancdc.thumb.JPG.6332308b37dface6aea460e551141195.JPG

Edited by Misiek
Sprostowanie

Podłączenie zwykłego radioodtwarzacza do systemu audio ze wzmacniaczem.

Do wzbudzenia wzmacniacza w Bose jest pin 6 AR (Amplituner). Wobec tego trzeba przerobić kostkę ISO.

1287721425_NCDC2015Connect.thumb.jpg.11306a46d1320211afad218990569370.jpg

Standardowa kostka zasilająca żeńska wygląda tak:

20190423_222945.thumb.jpg.c5f760a4d623b3c89435d364181b31f9.jpg

Jak widać, są na niej piny:

góra: 

Pin 7 - wzmacniacz anteny

Pin 8 - plus od akumulatora

dół:

Pin 2 - plus po stacyjce

Pin 3 - podświetlenie (nieużywany pin w przypadku NCDC 2013/15)

Pin 4 - masa

Jak widać brakuje Pinu 6. Wobec tego musimy Pin 3 (jest on zbędny w tym przypadku) wyjąć z kostki i przełożyć do Pinu 6 aby uzyskać coś takiego:

20190423_223100.thumb.jpg.b0873e1a0a9ec244bf554224064aa4dd.jpg

I teraz mamy pin 6 do wzbudzenia wzmacniacza.

Podsumowując potrzebujemy pinów: góra: 6,7,8 dół: 2,4

W przypadku braku systemu wzmacniającego dźwięk nic nie zmieniamy, tylko po prostu podłączamy tak jak jest, gdyż nie musimy wzbudzać wzmacniacza.

Są radioodtwarzacze w których trzeba włączyć opcję amplitunera żeby to grało np:

20190423_230206.thumb.jpg.9dde9f75d1bdcb4e16689f3b4304df65.jpg

Pozdrawiam :) 

Edited by Misiek