Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Zmiana skrzyni AR35 z 3.0 do 3.2

Share

Recommended Posts

Witam. Mam Omegę 3.2 V6 i padła skrzynia biegów o oznaczeniu ar35dp, nie mogę takiej znaleźć i chciałbym założyć skrzynię z 3.0 V6. Z tego co wiem jest to również skrzynia AR35 tylko inne jest oznaczenie końcowe. Czy ktoś już robił coś takiego i będzie to jeździło? Szukałem w internecie i na pewno różnią się te skrzynie oznaczeniem kontrolera, znalazłem opinie że mogą powstawać błędy. Czy ewentualnie ktoś podmieniał jakieś części żeby wszystko współgrało że sobą? Proszę o pomoc bo chciałbym zabrać się za naprawę. Dziękuję z góry za jakiekolwiek informację.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka

Widziałem te tabelki i poza tym że różnią się przez alphacode co wiąże się z zastosowaniem innego kontrolera nic nie wynika. Podobno komputer od 3.2 nie bardzo komunikuje się ze skrzynią od 3.0 ze względu na jakieś małe różnice w budowie i po prostu sypie błędami. Chodzi mi o potwierdzenie że można to wykonać bądź nie.

Przekopuje Internet i znajduję albo stare pozamykane tematy na forach albo bardzo szczątkowe informację.

W teorii pasuję w praktyce podobno nie jest już tak pięknie (ze szczątkowych informacji które znalazłem), dlatego najlepiej jakby ktoś już coś takiego robił i się wypowiedział.

no ale skrzynia jest taka sama, tylko sterownik inny, a to dwie osobne rzeczy
"yes they will work but ,  box from 3.2 got different flexplate like Entwood say,
 and gearbox from 3.0 dont change gear so smooth
like one from 3.2" cytat z brytyjskiego forum omegi

Z tego co wiem jest inna płyta sterująca. Skrzynia od 3.2 komunikuje się po CAN. NIe wiem czy to gra warta świeczki. Skrzynie od 3.2 sprzedawałem po 800PLN, od 3.0 po 500. Nie wiem czy w ogólnym rozrachunku to się opłaca :) @Łukary może pora sprzedać swoją i założyć manual wreszcie :D

• Haha 1

moja też czasem różnie sie potrafi zachować także raczej nikomu jej wciskać nie można ;)  , juz ponad rok latam i nie pogarsza sie jej , ale jo jak by padła to by pewnie juz manual siedział :P 

Potrafi sie przy wolnej jezdzie -ruszając jadąc spokojnie  zawiesic miedzy 1 a 2 przy energicznym natomiast zmienia płynnie , i czasem szarpnie redukując przy zwalnianiu do prawie zera . Ale jak narazie ja jej nie oszczędzam , a ona sie poddać nie chce :f: 

7 minut temu, Łukary napisał:

moja też czasem różnie sie potrafi zachować także raczej nikomu jej wciskać nie można ;)  , juz ponad rok latam i nie pogarsza sie jej , ale jo jak by padła to by pewnie juz manual siedział :P 

Potrafi sie przy wolnej jezdzie -ruszając jadąc spokojnie  zawiesic miedzy 1 a 2 przy energicznym natomiast zmienia płynnie , i czasem szarpnie redukując przy zwalnianiu do prawie zera . Ale jak narazie ja jej nie oszczędzam , a ona sie poddać nie chce :f: 

Daj siem przejadę a ty gratów szukaj :D

• Haha 1

Niestety moja się poddała ;) na szczęście jutro wyrusza "nowa" skrzynia od 3.2 z Holandii, niestety w Polsce nie udało się znaleźć. A szczerze mówiąc nie zamieniłbym na manual, wygodny jestem ;)

1 minutę temu, Poncky napisał:

Niestety moja się poddała ;) na szczęście jutro wyrusza "nowa" skrzynia od 3.2 z Holandii, niestety w Polsce nie udało się znaleźć. A szczerze mówiąc nie zamieniłbym na manual, wygodny jestem ;)

Wygoda jo, ale brak czasem tego manuala w nie których sytuacjach :P 

Teraz, Poncky napisał:

We wszystkich moich omegach swapowałem na manu i powiem ci że inne auto jest. Zupełnie inna dynamika. A teraz w mercu niestety nie mam wyboru :(

Wygoda jo, ale brak czasem tego manuala w nie których sytuacjach [emoji14] 
U mnie 90% to jest jazda w mieście dlatego automat w zupełności spełnia swoje zadanie.

• Like 1