Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Wydech 3.0 - eko fasolki kolektory z 3.2

SZAJBUS_SzeF
 Share

Recommended Posts

Hejo.

Co jakiś czas słyszę o szlifowaniu eko fasolek, wyzwalaniu tego czy coś.

Mam u siebie zdjęte głowice i pęknięte kolektory wydechowe. Od strzału zamówiłem blaszaki od 3.2 a dziś nabyłem uszczelki wydechu z 3.2.

Ku mojemu ździwieniu uszczelka z 3.2 zakrywa ten mały otwór po ekologicznych cudach inżynierów za to same okna są większe.

Wyszlifować te fasolki na wielkie okna bez tego "rożka" na środku i przerobić uszczelki? Doradźcie coś moi mili.

6 godzin temu, Ricardo napisał:

Wstaw zdjęcia to będzie łatwiej coś wymodzic bo już nie pamiętam jak to było rzeźbione :)

Głowice zostały u mnie w pracy ale kolega cyknął zdjęcia.

IMG-20190525-WA0001.jpg

IMG-20190525-WA0002.jpg

IMG-20190525-WA0000.jpg

Edited by SZAJBUS_SzeF

No tak tyle że Adaś robił głowice pod barany. Muszę chyba poczekać na kolektory z 3.2 i wtedy to dopasować.

Tak będzie najbezpieczniej chyba :)

Okna wydechowe ori

IMG_20190528_213446.thumb.jpg.45a43233d6686b2054f92cedcd597aeb.jpg

Moje okna (poszerzone pod kolektor i bez eko czegoś tam)IMG_20190528_224717.thumb.jpg.ad2d8ac603d0ccda60535b638d3bc2a1.jpg

Okno kolektora wydechowego 3.2IMG_20190528_200449.thumb.jpg.4f52ac8d880466e4be1cc23201395037.jpg

Okno mojego kolektora (ząbek na środku jest sporo wybrany i łagodnie narasta od krawędzi)IMG_20190528_203941.thumb.jpg.b27698a3e4479292224234d310785b18.jpg

• Like 4

• 4 weeks later...

A co z uszczelką w takim razie? I tak ma dalej to wycięcie to nie będzie i tak przeszkadzać w wyrzucaniu spalin? 

Uszczelkę (metalową) i kolektor też można delikatnie liznąć :)

A tego cycka co jeszcze wystaje nie można wogóle na zero zeszlifować? 

I czym się różnią kolektory 3.0 od 3.2 ? Większą średnicę mają czy w czym jest różnica ? 

5 godzin temu, bartek05395 napisał:

A tego cycka co jeszcze wystaje nie można wogóle na zero zeszlifować? 

I czym się różnią kolektory 3.0 od 3.2 ? Większą średnicę mają czy w czym jest różnica ? 

Da się zeszlifować cały ale trzeba spawać kolektor. Z racji tego że prace przy mojej omedze dosyć mocno przeciągnęły się w czasie nie mogłem sobie pozwolić na takie próby (nie wiem jak spawanie wpłynęło by na rozszerzalność temperaturową, mogło by pękać koło spawu). Finalnie kolektory u mnie nie mają "noska" na samym początku przy głowicy i delikatnie narasta do kolektora. Uszczelki metalowe przerobione pod okna głowicy.

Poniżej zdjęcie kolektora z 3.0

1561739188309..jpg

• Like 1

9 godzin temu, bartek05395 napisał:

I czym się różnią kolektory 3.0 od 3.2

Główna i najważniejsza różnica to że z 3.0 jest żeliwny a z 3.2 stalowy, nie ma też dogrzewania katów i EGR

10 godzin temu, Aros napisał:

Główna i najważniejsza różnica to że z 3.0 jest żeliwny a z 3.2 stalowy, nie ma też dogrzewania katów i EGR

Czyli jeśli nie ma tych 'ulepszeń' silnika to trzeba też od razu się bawić w kolektor dolotowy od 3.2 i przerobić od razu dolot. Wszystko już mi się rozjaśniło i wiem co robić w razie W 

10 godzin temu, bartek05395 napisał:

Czyli jeśli nie ma tych 'ulepszeń' silnika to trzeba też od razu się bawić w kolektor dolotowy od 3.2 i przerobić od razu dolot. Wszystko już mi się rozjaśniło i wiem co robić w razie W 

Dolot pomiędzy długim 3.0 a 3.2 różni się tylko brakiem otworu na krokowy i EGR. Samo wrzucenie kolektorów wydechowych z 3.2 już poprawi wylot spalin z głowicy. Przy okazji będziesz miał pewność że kolektor nie pęknie bo te z 3.0 lubią pękać i tak też było u mnie.