Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Schemat klimatyzacji- zatarty kompresor

Misiek_v6
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie, 

pytanie odnosi się tak naprawdę do opiłków w układzie. czy w Bflu jest jakieś miejsce w którym zbierają się opiłki( jak dławik czy coś podobnego) czy za każdym takim razem potrzeba płukać układ. Skraplacz i osuszacz wymieniony na "nówka nie śmigana". 

pozdrawiam

Generalnie to zaleca się płukanie układu, wymianę wyżej wymienionych elementów a czasem także wymianę chłodnicy. Popytaj fachowców od klimy którzy mają sprzęt do płukania układu.

3 godziny temu, SZAJBUS_SzeF napisał:

Generalnie to zaleca się płukanie układu, wymianę wyżej wymienionych elementów a czasem także wymianę chłodnicy. Popytaj fachowców od klimy którzy mają sprzęt do płukania układu.

Bardziej chodzi mi o miejsca w naszym układzie klimy. w Audi a4 b5 np. jest dławik który zbiera wszelkie opiłki i nie puszcza dalej w układ(wystarczy wymienić, ew. chłodnicę klimy sprężarkę na sprawną i wio). W Częstochowie jest nisza klimatyzacyjna i bardziej liczy się "panie 130 zł za obsługę klimy-nabijamy !".

u mnie sprężarką ciężko zakręcić grzechotką (1/3 obrotu idzie ładnie a potem ściana)

-wymieniona chłodnica klimy

-wymieniony osuszacz

Z tego co się orientuje opiłki gromadzić się mogą na zaworze rozprężnym. Według mnie przy zatarciu kompresora należy wymienić tenże element.

9 minut temu, B0Cygano napisał:

Z tego co się orientuje opiłki gromadzić się mogą na zaworze rozprężnym. Według mnie przy zatarciu kompresora należy wymienić tenże element.

ma jakieś sitko etc ?

2 godziny temu, Misiek_v6 napisał:

ma jakieś sitko etc ?

:nie_wiem:

Element zawór rozprężny jest wymienialny całościowo, więc nikt tego nie rozbiera.

Edited by B0Cygano

1 godzinę temu, B0Cygano napisał:

:nie_wiem:

Element zawór rozprężny jest wymienialny całościowo, więc nikt tego nie rozbiera.

jasne, no tylko właśnie pytanie czy na zaworze zatrzyma się syf czy idzie dalej w system