Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Omega B 3.0 v6 sedan

szymek
 Share

Recommended Posts

Co do spoilera to dla mnie normaly :D Ogolnie ladna sztuka. Tempomat żeby uruchomic chyba wystarczy tylko manetka ale musi sie ktos wypowiedziec co ma b. 

dbaj o nią i doglądaj aby ruda się nie pojawiła. Piękna Limuzyna ;)  I czekam na jakieś mody z niecierpliwością (mam nadzieje że będą) będę doglądał tematu. pozdro

Edited by Maciej

Fajny egzemplarz. Nie jest taki umęczony jak większość. Osobiście to poprawił bym wydech albo wrzucił dokładkę bo wg. Mnie za mocno wystaje. ;)

6 godzin temu, Hubi napisał:

Co do spoilera to dla mnie normaly :D Ogolnie ladna sztuka. Tempomat żeby uruchomic chyba wystarczy tylko manetka ale musi sie ktos wypowiedziec co ma b. 

W Bfl wystarczy chyba manetka, w przedliftowej przepustnica jest na linkę, potrzeba więc druga linkę pociągnąć i silniczek od tempomatu który jest przy przepustnicy. 

Ładna sztuka, zadbana i z bardzo fajnym wnętrzem. :) No i B z ,V6 co najważniejsze, a tych już coraz mniej. mniej :) Spoiler to żaden rarytas i tak szczerze średnio wygląda, lotka irmschera bardziej by pasowała tutaj według mnie :)

• Like 2

Fajnie ,że do nas dołączyłeś :) Omega git - teraz dbaj .

Taka mała propozycja zamień ten spojler na dokładkę irka , a do B jest ich pod dostatkiem :D  Pozdro!

Jak miło patrzeć jak na forum pojawiają się jeszcze piękne egzemplarze B :x 

Mimo koloru :P dbaj o nią :thumbsup:

8 godzin temu, Hubi napisał:

Manetka tylko i wyłącznie w dieslach ;) Niestety wszystkie benzynowe prócz tych z elektryczną przepustnicą potrzebują taką puche z silniczkiem tempomatu który jest na linkę wpięty w przepustnice ;) Tak jak @kmx pisze 

• Like 1

Dzięki za porady i pochwały :D

Wydech też mi przeszkadza ale ze względu na pracę w delegacji brakuje mi czasu w weekendy żeby cokolwiek przy niej zrobić dlatego w tym roku nie będzie żadnych modyfikacji. Szukam roboty na miejscu więc cokolwiek zacznie się dziać dopiero w następnym roku, jak na razie to chcę ją poogarniać mechanicznie na igłę oraz porobić parę drobiazgów 9_9 no i postawić jej garaż :)

A spoiler zostawiam bo ten nawet mi bardziej pasuje niż irmiego. Ale za to zderzaczki chciałbym pozmieniać jednak wszystko ze spokojem :)

Co do LPG to Stag ale lepiej w wersji Q sterownik, lub Optima i wtryski Barracuda , redaktor lepiej brać z większym zapasem, są też konfiguratory na stronach producenta gazu więc można sobie skleić zestaw,  i porządna regulacja to podstawa, niezakladaj wtryskiwaczy typu Valtek , do tego motoru najlepiej Barracuda, Hana i Kehin

O czym warto pamiętać przy lpg-

Równa długość węży od (od filtra do wtrysków też) wtrysków do kolektora,

Wtryskiwacze jak barracuda | AC w02/03| KEIHIN

Reduktor co najmniej ac r01 czerwony do 250km( to jest minimum)

filtr fazy lotnej z odstojnikiem ( 30/40 zł + tanie wkłady + mamy wgląd do tego ile syfu wyłapało z gazu)

Dobre strojenie na hamowni najlepiej na trasie.

Jak polecisz po kosztach to bardzo szybko głowica do roboty bo zamiast 3,5 czy 3 tysi wydasz 2,5 (bo gazior ma swoje setupy- co mu z magazynu nie chcą isć).

Pozdrawiam

• Like 1

Witaj :))

21 godzin temu, szymek napisał:

ogarnąć klimę

Kolejny egzemplarz, potwierdzający promowaną przeze mnie tezę.

Jakie prace czekają Cię z układem klimatyzacji ?

Ogólnie wygląda ładnie, komin według mnie za długo wystaje, życzę powodzenia i bezawaryjności w obsłudze auta.

A i pochwal się co za sprzęt audio wozisz w bagaju ? :rolf3:

Edited by B0Cygano

Omega B i to mnie kręci :heart:

Zaraz będą Ci pewnie marudzili, że podkład :wpr: Mi się tam podoba.

Najważniejsze żebyś Ty miał satysfakcję ze swojego auta.

Fajnie że dałeś temat i zaprezentowałeś ja nam, mam nadzieję oblukać ją na jakimś Zlocie.

Pozdro !

• Like 1

W dniu 1.07.2019 o 21:13, B0Cygano napisał:

Witaj :))

Kolejny egzemplarz, potwierdzający promowaną przeze mnie tezę.

Jakie prace czekają Cię z układem klimatyzacji ?

Ogólnie wygląda ładnie, komin według mnie za długo wystaje, życzę powodzenia i bezawaryjności w obsłudze auta.

A i pochwal się co za sprzęt audio wozisz w bagaju ? :rolf3:

Dzięki, klima nie działa od przywózki z Niemiec, szwagier omegowiec mówi, że pewnie mam chłodnicę do wymiany bo to jest ich przypadłość (gazu też nie ma).

A w bagażniku szału nie ma, skrzynia FLI 1200w 400w rms z wbudowanym wzmacniaczem od początku jeździła ze mną w e34 i tak jakoś zostala. Gra wystarczająco jednak jest trochę za duża.

A tak żeby była jasność nie jest to jakaś super igła niemiec pod kocem trzymał, jest zadbana ale są jakieś ryski wynikające z normalnego użytkowania nawet jest pajączek na zderzaku dlatego mam klapę lekko przestawioną pomimo tego każdy kto ją widzi to wychwala. Ale trafiła do mnie więc pomio tego, że powoli to jednak cały czas do przodu ;)

IMG_20190705_141224.jpg

• Like 2

@szymek Irek jest, tuba jest ale gdzie wlepy OE???

Kolego działaj !!! @Grabarz pomoże zawsze w takich sprawach !!! :brawo:

• Like 2

10 godzin temu, szymek napisał:

Dzięki, klima nie działa od przywózki z Niemiec, szwagier omegowiec mówi, że pewnie mam chłodnicę do wymiany bo to jest ich przypadłość (gazu też nie ma).

Polecam pojechać do warsztatu o specjalizacji klimatyzacja i zlokalizować nieszczelność i wtedy wymienić elementy zużyte, bądź przeprowadzić naprawę, a wróżenie szwagra potraktować jako wskazowkę a nie głowną diagnozę :))

@B0Cygano tak tak pierwsze co to dam do sprawdzenia szczelności ale jestem przygotowany do większego wydatku wynikającego z wymiany chłodnicy :P

@Skroba a wlepa jest na tylnej szybie ale trochę za mała nie ukrywam że przydałaby się 2 razy wieksza :D

IMG_20190706_140838.jpg

• Like 1

Jak już tak rozważamy przyczyny nieszczelności, to częstą przypadłością naszych obecnych aut jest nieszczelność na kompresorze, oraz nie właściwie działające elementy jakimi są zawór rozprężny i zawór wydajnościowy w sprężarce.

Będe bacznie śledził postępy w reaktywacji układu klimatyzacji. Powodzenia ! :))

• Like 1

W dniu 6.07.2019 o 14:12, szymek napisał:

@B0Cygano tak tak pierwsze co to dam do sprawdzenia szczelności ale jestem przygotowany do większego wydatku wynikającego z wymiany chłodnicy :P

@Skroba a wlepa jest na tylnej szybie ale trochę za mała nie ukrywam że przydałaby się 2 razy wieksza :D

IMG_20190706_140838.jpg

Zakupuj dużą Elitową , bedzie elegancko :D

• Like 1