Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Zerwany pasek w trakcie jazdy....


kukiz87
 Share


Recommended Posts

Witam serdecznie , nie myślałem że będe pisał temat w takich okolicznościach ale... Kilka dni temu w czasie jazdy ok 80 km/h przy ok 1800 obrotów strzelił mi pasek rozrządu , byłem uwięziony na trasie przed kielcami , sam sobie jestem wienien zaniedbałem sprawy rozrządu i nie mam do nikogo pretensji jak tylko do siebie...Pisze bardziej temat , zapytanie o porade co robić ? czy w tej sytuacji zakup głowicy rozwiązał by problem ? czy jest opcja że coś w bloku silnika jeszcze strzeliło ? czy 100% jest pewne że jeżeli strzeli pasek to dochodzi do uszkodzeń w silniku ? Auto mam 60 km od domu , lawet to koszt 300 zł , głowica , planowanie i mechanik pewnie ok 1000 , 1200 zł ? Omege obecną miałem 3 lata , niestety nie mam tu zdjęc nawet żadnych , autko trochę łapała rdza już głównie dół drzwi wszystkich , podłoga zdrowa , zawieszenie komplet wymieniane 3 lata temu , na przeglądzie w grudniu miało 75% , hamulce również robione , można powiedzieć auto bez problemowe , poza rdzewieniem. Nie wiem czy robić to auto czy niestety szrotować i kupić coś za 3,4 k problem w tym że w mojej okolicy nie ma kompletnie nic wartego uwagi... szukam głównie w oplach.Dodam że robiłem równiez legalizacje butli , gaz mam ważny równe 9,5 lat :(

Link to comment
Share on other sites


Ja bym naprawiał. Niestety, bez zdjęcia głowicy nie da się oszacować strat. Najpewniej zawory dostały po du**e, ale jak mówię, bez rozbiórki to można tylko zgadywać. W tych pieniądzach ciężko będzie coś kupić, bo może okazać się skarbonką bez dna. Jak naprawisz to będziesz wiedział co masz.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites


Bez zdjęcia głowicy nikt Ci nie powie co i ile... po strzale paska na 100% czapka do remontu i trzeba ocenić czy tłok się któryś nie ukruszył lub nie pękł.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites


Uszkodzeń może być wiele. Nie lękaj się śmiertelniku. Cały silnik na szrocie widzę z Vectry. 600 monet waluty polskiej. Nie lękaj się.

10-27-06-stepc14898e4-7539-5ff1-7167-d50843fbef6f_medium.jpg

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites


Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.