Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Teoretyczne rozkminki na temat lusterek składanych dołożonych do aut z pamięcia

skit
 Share

Recommended Posts

Jako że temat pojawia się po raz kolejny, rozkminiłem to w wolnej chwili. Dołożenie pamięci to dużo bardziej skomplikowany temat, więc zakładamy dołożenie do oryginalnej wersji z pamięcią opcji składanych lusterek. Temat o tyle fajny że w serii nie było takiej opcji :) Także rarytasik :)

PAMIĘTAJCIE ŻE TO ROZWAŻANIA CZYSTO TEORETYCZNE NIE POPARTE W PRAKTYCE!!! JEŚLI ROBISZ COS WG TEJ PORADY TO NA WŁASNE RYZYKO:)

Co potrzebujemy:

Składane lusterka, przekaźnik lusterek, panel szyb z przyciskiem(ew. dodatkowy  przycisk którym będziemy sobie te lusterka składać indywidualnie)

1) Lusterka x2

Z lusterek 9 pinowych z pamięcią przekładamy mechanizm ustawiania szkła do lusterka składanego wraz z wiązką. W związku z tym że wtyczka ma tylko 9 pinów a żeby działały obie funkcje musimy mieć 12 pinów będzie potrzeba dorobienia dodatkowej wtyczki(może być oryginalna od lusterek. nie jestem pewny czy 12 przewodów zmieści się w przepust w lusterku, ale wydaje mi się że powinny.

Na dodatkową wtyczkę wyprowadzamy przewody od silniczka składania (3 sztuki)

- czarno-zielony 0,75 pin 6 - lecimy z nim do przepustu w drzwiach

- czarno-brązowy 0,75 pin 5 - lecimy z nim do przepustu w drzwiach

- czerwony 0,75 pin 4 - z nim do przełącznika szyb - gdzie dokładnie info poniżej :)

image.png

2) wiązka w drzwiach kierowcy- zostaje wiązka  od wersji z pamięcią, dokładamy 2 dodatkowe przewody 

a) na wyprowadzony z lusterka czerwony pin 4 podajemy zasilanie z PIN11 na przełączniku szyb(czerwony 0,5)

b) Z PIN 30 biało czarny na wtyczce przełącznika szyb wyprowadzamy przewód  - i lecimy z nim do przepustu w drzwiach. Prawdopodobnie w wersji z pamięcią ten pin będzie pusty - trzeba będzie rozłożyć wtyczkę w miarę możliwości i dorobić brakujący pin z wyprowadzeniem przewodu, ew wymyślić inny sposób na wypełnienie pinu :) 

image.png

3) wiązka w drzwiach pasażera - tutaj wyprowadzamy wszystkie 3 przewody z lusterka do przepustu drzwi(w prawym lusterku przewód zasilający od silniczka składania jest czarny 0,75)

4) pod deską

Jeśli chcemy żeby było jak w oryginale to umiejscawiamy przekaźnik lusterek za prawym podstupkiem. Na 99% nie będzie tam wtyczki więc przydałoby się mieć przekaźnik z wtyczką od razu :) 

Jak łączymy:

czarno - zielone z naszych dodatkowych wtyczek lusterek do pin 7 przekaźnika

czarno brązowe z naszych dodatkowych wtyczek lusterek do pin 2 przekaźnika

biało czarny z lewych drzwi(panel szyb) do PIN8 Przekaźnika

masa PIN5 przekaźnika - brązowy 2.5 - możemy wziąć z wtyczki od świateł skandynawskich która jest w tym samym miejscu(PIN5 brązowy 0,75)

Zasilanie po zapłonie - pin6 przekaźnika - oryginalnie podpięte pod bezpiecznik F15, ale to już inwencja podłączającego. Można wziąć z wtyczki od świateł skandynawskich która tam jest. PIN6 czarny 0,75 - zasilanie po zapłonie lub PIN 1 czerwony 1,5 - zasilanie stałe

Wtyczka świateł skandynawskich w prawym podstupku wygląda tak:

image.png

Wtyczka przekaźnika lusterek:

image.png

I tyle! Wszystko powinno hulać.

Z czym mogą być wg mnie problemy:

- upchnięciem 12 przewodów w przepuście w lusterku

- przejściem przez przepust w drzwiach dodatkowymi przewodami

- ogarnięciem brakującego pinu we wtyczce panelu szyb

Reszta to łatwizna:) Tylko kable trza pociągnąć mądrze pod deską :)

PS. Istnieje możliwość nie korzystania z przycisku na panelu szyb, lub w ogóle nie montowania takiego panelu. Mozna wtedy zrobić składanie lusterek wg mojej wideoporady przy ryglowaniu, lub po prostu puścić 12v przez włącznik do Pin8 przekaźnika. Podanie zasilania na ten pin spowoduje składanie/rozkładanie lusterek.

mam nadzieje ze komuś się to przyda i ktoś z tego skorzysta :)

Dodatkowo schemat lusterek poniżej

image.png

• Like 4

2 godziny temu, Grabarz napisał:

Szacun! Wysnuwa sie jedna hipoteza tylko - brakuje Ci omegi :D

Ciekawe czy ktoś spróbuje tego moda. Bo ambicje to zawsze wszyscy mieli duże, ale jak trza zakasać rękawy to zazwyczaj różnie bywa:)

• Like 2

5 godzin temu, skit napisał:

Ciekawe czy ktoś spróbuje tego moda. Bo ambicje to zawsze wszyscy mieli duże, ale jak trza zakasać rękawy to zazwyczaj różnie bywa:)

Ja bym chętnie spróbował, ale seniorka nie ma takich udogodnień. :P

• Like 3

Ciekawy pomysł. To może się udać :) Lustra z pamięcią mam ale gorzej z tymi składanymi by je zdobyć ;)

Kolejny krok to sport zitze w pełnym prądzie z pamięcią w szarej skórze :tongue2:

• Like 1

W dniu 27.07.2019 o 23:31, SZAJBUS_SzeF napisał:

Kolejny krok to sport zitze w pełnym prądzie z pamięcią w szarej skórze :tongue2:

No właśnie, były takie ?

22 minuty temu, Dejw napisał:

No właśnie, były takie ?

sporty były tylko i wyłącznie czarne:) 

Znaczy chodzi mi bardziej o to czy były w pełnej elektrowni i z pamięcią ?

9 minut temu, Dejw napisał:

Znaczy chodzi mi bardziej o to czy były w pełnej elektrowni i z pamięcią ?

Też nie:) Byly tylko czarne i tylko z elekytryką góra-dół :)

• Like 1