Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Ogrzewanie z lewej ciepłe z prawej zimne FL climatronic

witkacy
 Share

Recommended Posts

Witam przychodzą chłodniejsze dni i zaczynam zauważać pewne problemy w działaniu klimatronika w mojej "nowej"V6 2000r. 
Klima sprawna i wciąż działa . (w poprzedniej omedze wiem ze jak ustawiłem  22st to było 22 a nie zimne)
1. Na dworze 12st ustawiam na wyswietlaczu 23st leci chłodne powietrze cały czas
2. Ustawie 24st i wyzej zaczyna lecieć ciepłe powietrze ale po czasie na prawej stronie z środkowego nawiewu zaczyna  dmuchać chłodnym.
3. Opcom nie pokazuje błędów ale zauważyłem różnicę temperatury (ustawiłem 25st) na prawy nawiewie na nogi 30st (wg opcom)
4. Resetowałem całość kilka razy. Wymieniłem panel klimy na inny bo  wg opcoma pokazywało temperaturę w kabinie  ok.40st.  Drugi panel podobnie pokazuje. Sprawdzałem to po przyjeździe z miasta do domu więc nie wiem sam na ile te dane są realne.
5. Czy to może być zawór trójdrożny??  Odpiąłem od niego przewód podciśnieniowy i reakcja żadna. W przewodzie powinno być jakieś podciśnienie (ssanie) ?
6. Ostatnio podpiąłem do układu parownik LPG  i pytanie czy dobrze został wpięty (pierwsze  z mostka głowic V6 przed zaworem  trójd./ drugie wpięcie z węża od zbiorniczka wyrównawczego  do metalowej rury głównej)

Auto nie ma wiele najechane ledwo 115tyś ( ale mogło długo stać)

Jakieś sugestie ?

Z góry dzięki

Walnięty czujnik temperatury wnętrza. Jeżeli komputer ma informację, że w środku jest 40*C, a Ty chcesz uzyskać np 22 *C, to będzie nawiewać chłodnym powietrzem. Jeżeli mam rację, to na HI powinno grzać.

[EDIT]

Chyba, że we wnętrzu rzeczywiście jest 40*C, wtedy działa dobrze, ale w takim przypadku nie myślałbyś raczej o ogrzewaniu :)

Edited by Orkan

Z tego co pamiętam to zarówno w B, jak i w Bfl są one w panelu climatronica (na płytce). Tyle, że w B był za obudową wiatraczek, który zaciągał powietrze na czujnik, i jeżeli on się przestał kręcić, to wskazania wariowały.

Rozumiem , "ale" jak pamietam w starej omedze FL  jak chciałem podnieść  lub zmniejszyć temp. z wszystkich kratek leciała jednakowa temperatura a tu lewo i prawo inne.

Czyli lewa strona grzeje, a prawa nawiewa zimne? Na samych kanałach nawiewnych też muszą być czujniki. Sprawdzałeś na OP-COMie, jakie są wtedy temperatury nawiewu po obu stronach?

20190912_214043.thumb.jpg.3b4303cdbe240dacc1d53b6c18814e8a.jpg

Temp. zew. 22st. A wyświetlacz mid pokazywal 16st. Czy to ten czujnik temp. powietrza w zderzaku ? 

• 4 weeks later...

Mam to samo, lewa strona tylko ciepłe, prawa tylko zimne. Też nw co jest przyczyną.