Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Woda pod nogami kierowcy Omega b fl

Złomek
 Share

Recommended Posts

Witam, dzisiaj po myciu Omegi karcherem na podłodze pod fotelem kierowcy (widoczne na zdjęciu nr1) pojawiła się woda, wydaje mi się, że to wina zatkanego któregoś z odpływów, lecz nie mam pojęcia gdzie znajdują się te odpływy i jak się do nich dostać żeby je przeczyścić, wcześniej nie się nie działo podczas jazdy w deszczu też sucho dopiero teraz po dzisiejszym myciu i tylko pod nogami kierowcy. Pod maską w górnym prawy rogu znalazłem jakiś odpływ, był cały zapchany liściami itp (zdjęcie nr2) . Ktoś jest w stanie podpowiedzieć jak się za to zabrać? Z góry dzięki za pomoc ?

pomc1.jpg.5c58afc2f10045776f30b155d6e82efe.jpg

71205489_370656127152213_4972830233297158144_n.thumb.jpg.dc1bfbbe28bef3b804ada663ab5e0cee.jpg

Z drugiej strony (tam gdzie filtr kabinowy) też jest odpływ wody i zapewne jest tak samo zapchany jak ten po stronie kierowcy.

• Like 1

Wyciagnij te odplywy to sa gumki ktore wyjda i wyszysc duzo roboty nie ma ale woda na wycieraczce w tym miejscu nie wrozy raczej nic dobrefo raczej wskazuje na dziure, chyba ze szybe miales nie domknieta

• Like 2

Trzeba nadkole od wewnętrznej strony obejrzeć może dziura jest , ewentualnie okolice podłogi pod pedałami jeszcze warto zobaczyć. 

• Like 2

18 minut temu, Bobek napisał:

Trzeba nadkole od wewnętrznej strony obejrzeć może dziura jest , ewentualnie okolice podłogi pod pedałami jeszcze warto zobaczyć. 

Właśnie oglądałem to nadkole i nic tam nie zauważyłem, zdejmie się koło może wtedy coś wyjdzie. 

2 godziny temu, NerwuS13 napisał:

Z drugiej strony (tam gdzie filtr kabinowy) też jest odpływ wody i zapewne jest tak samo zapchany jak ten po stronie kierowcy.

Nie zwróciłem uwagi nawet na drugą stronę ale pewnie tak samo zapchany, wczyszcze go i zobaczę co to będzie. 

2 godziny temu, Grabarz napisał:

Wyciagnij te odplywy to sa gumki ktore wyjda i wyszysc duzo roboty nie ma ale woda na wycieraczce w tym miejscu nie wrozy raczej nic dobrefo raczej wskazuje na dziure, chyba ze szybe miales nie domknieta

W sensie dziurę gdzieś w tej gumce w odpływie czy gdzies głębiej? Szyba na 100% domknieta była. 

• Like 1

W sensie dziurę gdzieś w tej gumce w odpływie czy gdzies głębiej? Szyba na 100% domknieta była. 
Ta gumke wyciagnij i ona na samym konxu zweza sie w taki dziubek, tam na bank masz zakitowane lisciami i innym syfem i z drugiej strony pod filtrem kabinowym też sprawdz :)
  • Like 2

Opcja mini woda występuje na górnej stronie dywanu, po myciu, może uszczelki drzwi nie trzymają, albo brak lub zniszczona folia w drzwiach i woda dostaje się do środka, doły boczków suche ?

Opcja premium wody pod dywanem i wygłuszeniem jest już tak wiele, że wypływa na zewnątrz, a przyczyn może być 101 i pełne wiadro, proponuje sprawdzić, co dzieje się pod wykładziną.

• Like 1

12 godzin temu, B0Cygano napisał:

Opcja mini woda występuje na górnej stronie dywanu, po myciu, może uszczelki drzwi nie trzymają, albo brak lub zniszczona folia w drzwiach i woda dostaje się do środka, doły boczków suche ?

Opcja premium wody pod dywanem i wygłuszeniem jest już tak wiele, że wypływa na zewnątrz, a przyczyn może być 101 i pełne wiadro, proponuje sprawdzić, co dzieje się pod wykładziną.

Opcja mini odpada, drzwi, boczki wszystko suche było. Przewiduje opcje premium, teraz moje pytanie czy da radę dostac się pod tą wykładzinę pod fotelem kierowcy bez demontażu połowy auta w środku, chodzi mi żeby delikatnie tylko u kierowcy odsłonić tą wykładzinę. 

14 godzin temu, Grabarz napisał:

Ta gumke wyciagnij i ona na samym konxu zweza sie w taki dziubek, tam na bank masz zakitowane lisciami i innym syfem i z drugiej strony pod filtrem kabinowym też sprawdz :)

Powyciagam, powyrzycam te śmieci i zobaczym co to wyjdzie, dzięki za pomoc Panowie ;)

6 minut temu, Złomek napisał:

Opcja mini odpada, drzwi, boczki wszystko suche było. Przewiduje opcje premium, teraz moje pytanie czy da radę dostac się pod tą wykładzinę pod fotelem kierowcy bez demontażu połowy auta w środku, chodzi mi żeby delikatnie tylko u kierowcy odsłonić tą wykładzinę. 

W B to aby zajrzeć pod dywan wystarczylo odkrecic wewnetrzną listwe progową, ta co idzie przez cale auto oraz podstopnik, w B fl nie wiem czy jest tak samo, ale patrząc na Twoją fotke to wydaje mi się, że tak.

Edited by B0Cygano
  • Like 1

Miałem podobnie w Vectrze  C , okazało się że było mikropęknięcie na spawie w nadkolu. Takie cudo uratowało mnie przed potopem :Dhttps://allegro.pl/oferta/boll-srodek-do-konserwacji-podwozia-500ml-spray-7476585628?offerId=7476585628&inventoryUnitId=wqbWVGsKJznmnEsAhnniaA&adGroupId=ZDAyNjAw

• Like 1

45 minut temu, Bobek napisał:

Mam nadzieję że nic poważnego tam nie wyjdzie i jakoś szybko to ogarniesz.

Miejmy nadziej, omega 2 tygodnie temu kupiona i liczę że większych problemów nie będzie już ;)

5 minut temu, Łukary napisał:

Ten dywan bym podniósł i ta gombke wyjął tam pełno wody w niej jest . Samo nie odparuje 

Na pewno sie ja wyciągnie, na słońcu ( jeśli się słońce pojawi ?) to wyschnie sobie na spokojnie. 

16 minut temu, vigo napisał:

Miałem podobnie w Vectrze  C , okazało się że było mikropęknięcie na spawie w nadkolu. Takie cudo uratowało mnie przed potopem :Dhttps://allegro.pl/oferta/boll-srodek-do-konserwacji-podwozia-500ml-spray-7476585628?offerId=7476585628&inventoryUnitId=wqbWVGsKJznmnEsAhnniaA&adGroupId=ZDAyNjAw

Chyba będę już dmuchać na zimne i zamówię, dzięki za linka ;)

31 minut temu, Złomek napisał:

Miejmy nadziej, omega 2 tygodnie temu kupiona i liczę że większych problemów nie będzie już ;)

To trzymam kciuki żeby obeszło się bez kłopotów 

• Like 1

Polecam sprawdzić sobie w takiej sytuacji odpływy od klimatyzacji. Mogło być tak jak u mnie, że wężyk spadł z tego plastiku i woda dostawała się pod dywanik właśnie. Wszystko dookoła było bez żadnych dziur, a woda stała. 

Znajduje się w miejscu zaznaczonym na foto i jest po stronie kierowcy i pasażera taki sam odpływ 

IMG_20190905_192308.thumb.jpg.7f38fef99511c6ff174804c83ba247b1.jpg

Zdjęcie jak było gdy woda się lała do środka 

received_437023756902358.thumb.jpeg.b0d4f573be496d3a8b929b5584dec3ce.jpeg

I jak to musi być założone 

received_661268154356489.thumb.jpeg.3ee1cda2f51836312c63af42b49267e0.jpeg

Nie każda omega musi być zgnita B|

21 minut temu, bartek05395 napisał:

Polecam sprawdzić sobie w takiej sytuacji odpływy od klimatyzacji. Mogło być tak jak u mnie, że wężyk spadł z tego plastiku i woda dostawała się pod dywanik właśnie. Wszystko dookoła było bez żadnych dziur, a woda stała. 

Znajduje się w miejscu zaznaczonym na foto i jest po stronie kierowcy i pasażera taki sam odpływ 

IMG_20190905_192308.thumb.jpg.7f38fef99511c6ff174804c83ba247b1.jpg

Zdjęcie jak było gdy woda się lała do środka 

received_437023756902358.thumb.jpeg.b0d4f573be496d3a8b929b5584dec3ce.jpeg

I jak to musi być założone 

received_661268154356489.thumb.jpeg.3ee1cda2f51836312c63af42b49267e0.jpeg

Nie każda omega musi być zgnita B|

Na szczęście od strony tego odpływu od klimy jest sucho, ale wężyk i tak sprawdzę, dzięki za podpowiedź ;)

Jak zdejmuje tą boczna listwe to jedno mocowanie mam po środku, pomiędzy kierowca a pasażerem z tyłu, gdzieś jeszcze są ukryte jakieś śruby? Czy reszta to zatrzaski i rwac je po prostu? 

Zdejmujesz te maskownice na progach z logiem opla i tam masz po srubie, i jedna albo dwie sruby w slupku, zdejmij ten plastik ze slupka pod uchwytem na pas, jego trzeba mocniej szarpnac jest na metalowych zapinkach i to chyba tyle :) nie pamietam jak z podstopkiem ale chyba też trzeba odkrecic

Z podstopkiem tak samo jest, jak zdjalem listwe to pod nią była schowana jedna śruba od niego właśnie. 

Myślałem, że obejdzie się bez zdejmowania fotela ale jednak nie, tetaz pytanie, fotel ma poduszki z boku i czy przed odpieciem kabli odłączyć akumulator czy można bez odpinania? 

Nie chce odpinac akumulatora bo nie mogę w papierach kodu do radia znaleźć, ale jak trzeba będzie to sie odepnie.