Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

EGR cheater do X30XE

Cerus
 Share

Recommended Posts

Witam. Chciałbym usunąć EGR z silnika x30xe. Znalazłem dużo różnych schematów jak zbudować EGR cheater'a lecz do innych silników oraz dużo komentarzy że u nich nie działa. Nie chce budować każdego osobno i testować aby nie uszkodzić ecu. Czy ktoś na forum używa czegoś takiego w tym silniku lub podobnym? Robię swapa tego silnika i nie do końca się w tym orientuję.

Edited by Cerus

W x30xe wystarczy zaślepić kolektor ssący i wydechowy a sam elektrozawór EGR zostawić podłączony do wtyczki. W moim przypadku wiązka została nieco przedłużona a zawór jest przykręcony pod filtrem powietrza.

• Like 2

Dokładnie, ja miałem wyciągnięte kable z wiązki przed silnikiem i egr siedział w tej dziurze pod akumulatorem, wsio zostaje podłączone i zero błędów.

Też tak myślałem aby zrobić i go gdzieś ukryć. Silnik ląduje w polonezie i będzie komora zrobiona więc bym musiał go ukryć w kabinie gdzie i tak mało miejsca jest pod deską. A taki mały cheater za kilka zł nie byłby nawet widoczny. Samego EGR'a nie mam, musiałbym dokupić.

Można zrobić emulator EGRu,  mam nawet schemat , wtedy pozbędziesz się go w całości a kabel można skrócić i ukryć 

W dniu 1.10.2019 o 19:11, Cerus napisał:

Witam. Chciałbym usunąć EGR z silnika x30xe. Znalazłem dużo różnych schematów jak zbudować EGR cheater'a lecz do innych silników oraz dużo komentarzy że u nich nie działa. Nie chce budować każdego osobno i testować aby nie uszkodzić ecu. Czy ktoś na forum używa czegoś takiego w tym silniku lub podobnym? Robię swapa tego silnika i nie do końca się w tym orientuję.

ja mam taki schemat

EMULATOR EGR V6.pdf