Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Omega B kilka napraw doradźcie

tomek667
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie, posiadam Opla Omegę z 1996 roku z silnikiem 2.0 16V B/G Sedan.

Mam zamiar zabrać się za kilka napraw i potrzebuję porady

1. Chciałbym założyć nowe wygłuszenie pod maskie bo moje jest w opłakanym stanie i chciałbym się dowiedzieć czy wygłuszenie od diesel pasuje do mojego silnika i czy bardziej wygłusza pracę silnika.

2. Trochę za słabo też jest wygłuszona od wewnątrz chciałbym poprawić wygłuszenie trochę fabryczne i co polecacie kupić i wyłożyć od środka samochodu, żeby to poprawić i na jakie miejsca zwrócić szczególną uwagę.

3. Drzwi zaczęły trochę skakać mi na dziurawych drogach chciałbym to naprawić ale nie wiem co dokładnie kupić(jak nawine trochę taśmy na trzpienie to jest spokój na jakiś czas) doradźcie coś.

4. Chciałbym też zamatować centralkę zamka z pilota(Mam tylko z kluczyka) da rade tak przerobić? Jeśli tak to co muszę kupić?  

Z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.

Edited by tomek667

Co do centralki z pilota to da się zamontować bez problemu i masz do wyboru aż dwie opcje, pierwsza jest taka że moźesz kupić uniwersalny sterownik centralnego zamka z pilota i dołożyć do modułu komfortu oryginalnego (,znajduje się on w prawym przednim słupku pod schowkiem). Albo opcja druga dokupić zestaw modułu komfortu z młodszego modelu czyli od 97roku w górę , ten z pilotem zintegrowanym z kluczykiem , tylko przy tej opcji musisz kupić wszystko łącznie z wkładką stacyjki.

Co do drzwi to sprawdź czy drzwi nie mają dużego luzu na bolcach w zawiasach , jeśli nie to wystarczy uregulować rygiel na słupkach.

Wygłuszenie auta w środku to ja mam tylko wygłoszone drzwi i dach i jest cicho ,ale tu pewnie jeszcze koledzy się wypowiedzą .

Wygłuszenie z diesla pasować będzie napewno tylko musi być z B różni się chyba od Bfl , jeśli się mylę to chłopaki poprawcie mnie :)

Sterownik uniwersalny https://allegro.pl/events/clicks?emission_unit_id=0457772b-5ce6-4e0c-9480-f7840d328dad&type=OFFER&ts=1569989597637&redirect=https://allegro.pl/oferta/sterownik-centralnego-zamka-2-piloty-drugi-kanal-7078322251?bi_s%3Dads%26bi_m%3Dlisting%3Amobile%3Aquery%26bi_c%3DN2FiOTI3NzUtMmQzNS00NTgxLTk3M2ItNzMyMmYzMjkyZTE5AA%26bi_t%3Dape&placement=listing:mobile:query&sig=ebfbcb8a3d3b1e25e8fc6e60fab70799

Zestaw z nowym typem kluczyka https://allegro.pl/oferta/modul-komfortu-centralny-opel-omega-bfl-kombi-7561830001 tu trzeba dokupić wkładkę stacyjki

Wygłuszenie diesel https://allegro.pl/oferta/wygluszenie-maski-omega-b-sedan-8410238318

Edited by Bobek

Co do wygłuszenia to na allegro jest b. dużo mat różnego typu, polecam dla wyciszenia spróbować od wygłuszenia drzwi, później jeśli będzie mało to podłoga słupki dach i bagażnik, jednak omega przybędzie sporo na wadze...

• Like 1

3 godziny temu, Aros napisał:

Co do wygłuszenia to na allegro jest b. dużo mat różnego typu, polecam dla wyciszenia spróbować od wygłuszenia drzwi, później jeśli będzie mało to podłoga słupki dach i bagażnik, jednak omega przybędzie sporo na wadze...

Jeśli wygłuszyć drzwi dla poprawy komfortu i polepszenia dźwięku to lepiej oklejać całą wnęke w drzwiach czy można tak jakby po 'wierzchu' tylko ? 

22 minuty temu, bartek05395 napisał:

Jeśli wygłuszyć drzwi dla poprawy komfortu i polepszenia dźwięku to lepiej oklejać całą wnęke w drzwiach czy można tak jakby po 'wierzchu' tylko ? 

wewnątrz drzwi i też na drzwi . Wtedy bedzie miało to sens

• Like 1

Ja używałem mat bitumicznych z boola, na drzwi poszło mi ok 25mat

tak, z tym że są też tańsze, wejdź sobie w mój temat, tam są foty jak powinny być drzwi oklejone

• Like 2

15 godzin temu, tomek667 napisał:

1. Chciałbym założyć nowe wygłuszenie pod maskie bo moje jest w opłakanym stanie i chciałbym się dowiedzieć czy wygłuszenie od diesel pasuje do mojego silnika i czy bardziej wygłusza pracę silnika.

Jeżeli interesuje Cię nowe to 90378820 - IZOLACJA, MASKA 20SE[L96], X20SE[L96], X20XEV[L34], X25XE[L80], X30XE[L81] , cena na początku roku 2017 około 745 pln.

https://www.ersatzteile-original.com/Opel/ISOLIERUNG-MOTORHAUBE-Opel-Ersatzteil-1162389-90378820::204177.html

Izolacje  maski w silnikach diesla, mają inne numery.