Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Demontaż automatu.

Share

Recommended Posts

Witam prosiłbym o jakieś wskazówki jeżeli macie podczas demontażu skrzyni z mojej omegi.Mam też parę pytań bo automata nigdy nie robiłem .Czy jeżeli odkręcę skrzynię to konwerter wyjdzie cały z nią czy jak ? Dwie rurki idące od skrzyni są to podciśnienia ? 

Pozdrawiam 

Godzinę temu, Syberius napisał:

Witam prosiłbym o jakieś wskazówki jeżeli macie podczas demontażu skrzyni z mojej omegi.Mam też parę pytań bo automata nigdy nie robiłem .Czy jeżeli odkręcę skrzynię to konwerter wyjdzie cały z nią czy jak ? Dwie rurki idące od skrzyni są to podciśnienia ? 

Pozdrawiam 

Rurki to zasilanie olejem skrzyni, konwerter trzeba odkręcić od koła zamachowego sil:)nika chyba 6 śrub jak dobrze pamiętam i dopiero wyjdzie z automatem 

17 godzin temu, Bobek napisał:

Rurki to zasilanie olejem skrzyni, konwerter trzeba odkręcić od koła zamachowego sil:)nika chyba 6 śrub jak dobrze pamiętam i dopiero wyjdzie z automatem 

Czyli jeżeli będę składał wszystko to normalnie przykręcam konwerter do koła celuję skrzynią i fajrant ?  i czy te rurki z olejem to idą do chłodniczki oleju ?

16 minut temu, Syberius napisał:

Czyli jeżeli będę składał wszystko to normalnie przykręcam konwerter do koła celuję skrzynią i fajrant ?  i czy te rurki z olejem to idą do chłodniczki oleju ?

Po pierwsze uzupełnij swój profil

Rurki /przewody ze skrzyni ida do chłodnicy na przód . Która chłodzi Olej

Konwerter wkładasz jak skrzynia jest na ziemi potem skrzynię razem z konwerterem wkładasz na auto , tylko ważne żeby dobrze włożyć konwerter w skrzynie żeby nie uszkodzić pompy oleju. 

Konwerter przykręcana do koła na samym końcu jak już skrzynię skręcisz z silnikiem 

Wszystko fajnie przed wszystkim ustawiłem skrzynie na N dzisiaj okazuje się ,że ktoś mi dźwignię przestawił na P tym samym blokując ją ,skrzynia była odłączona elektrycznie a zapłon nie włączony jeżeli przestawiłem wybierak na skrzyni na pozycję P aby się zgadzała to coś się stanie ?

Nic się nie stanie , na P da się swobodnie kręcić wałem żeby konwerter przekręcić, a N potrzebny będzie żeby skręcić wał napędowy.

Jeszcze taka moja mała rada że jak będziesz zakładał nowy konwerter to przed założeniem na skrzynię wlej troszkę oleju do niego żeby na sucho nie startował. 

Nowego konwertera nie będę kupował, demontaż skrzyni jest przyczyną wysypania slizgu w pierwszej sekcji za dzwonem oraz elektrozaworu 2 biegu. Przynajmniej tak mi się zdaje że to ten  bo nie widzę takiego innego czarnego z wypustkami na schematach i w filmie z Ameryki. A szkoda zostawić bo skrzynia chodzi wzorowo a cena slizgu to 8 zł. 

received_999037743792992.jpeg

33 minuty temu, Syberius napisał:

Nowego konwertera nie będę kupował, demontaż skrzyni jest przyczyną wysypania slizgu w pierwszej sekcji za dzwonem oraz elektrozaworu 2 biegu. Przynajmniej tak mi się zdaje że to ten  bo nie widzę takiego innego czarnego z wypustkami na schematach i w filmie z Ameryki. A szkoda zostawić bo skrzynia chodzi wzorowo a cena slizgu to 8 zł. 

received_999037743792992.jpeg

Wymiane elektrozaworu 2-3 bieg masz u mnie w temacie- zapraszam

Reszta pierścienia znaleziona niestety niektóre części ucierpiały mam drugą ar25 coś będę odbierał z niej. Niestety przez moją nieuwagę że blokuje uszczelniacz wałka wyjąłem wszystko razem z przekładkami które się rozsypaly każda w swoją stronę teraz moje pytanie czy odpowiednio montuje? Czy macie jakieś porady co wymienić za wczasu bo dopiero z omega zaczynam ?

DSC_0025.JPG

Edited by Syberius

Ar25 ma jedną tarczke na drugim biegu a Ar35 ma dwie. 

To jest jedyna różnica jaka znam. Może być ich więcej ale nie słyszałem.