Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Chińskie radia 2din -je to coś wort?

SZAJBUS_SzeF
 Share

Recommended Posts

Spaliłem mojego soniacza :f:

Nie mam teraz kasy na markowe cuda i tak zerkam po tych chinolach i się zastanawiam - je to to możno?

Warto kupić takiego hułangho jangcy za 350ziko na Androidzie czy lepiej kupić za 400 jakiegoś używanego Pioneera?

Z tego co rozmawialem ze znajomym ktory ma znajomego w autokomisie [emoji16] to klada masowo chinole podnoszac znacznie wartosc aut i trafiaja sie raz na jakis czas jakies wadliwe ale generalnie opinie maja naprawde dobre bo za smieszne pieniadze kupujesz calkiem fajny sprzet tylko no name ale podobno bebechy maja calkiem zacne i fajnie to gra, kwestia pewnie jakis drobnych niuansow jak np brak muzyki w tle wychodzac do folderu glownego zeby znalezc inna piosenke

23 minuty temu, Grabarz napisał:

Z tego co rozmawialem ze znajomym ktory ma znajomego w autokomisie emoji16.png to klada masowo chinole podnoszac znacznie wartosc aut i trafiaja sie raz na jakis czas jakies wadliwe ale generalnie opinie maja naprawde dobre bo za smieszne pieniadze kupujesz calkiem fajny sprzet tylko no name ale podobno bebechy maja calkiem zacne i fajnie to gra, kwestia pewnie jakis drobnych niuansow jak np brak muzyki w tle wychodzac do folderu glownego zeby znalezc inna piosenke

No i tak właśnie rozmyślałem nad tym

https://www.olx.pl/oferta/nowosc-android-radio-nawigacja-2-din-golf-iv-passat-b5-polo-seat-audi-CID5-IDBKjVy.html

Niech poda model procka, ile rdzeni, ile GB ramu. Minimum to 2 GB RAM żeby to w miarę chodziło. Pamięć wew. min 16 GB. Mile widziane 32 :) Czy ma WiF ? Ogólnie radio to radio. Ale jeśli to ma chodzić to bebechy są ważne jak kasa na koncie :D . Bez niej ani rusz ;) 

Edited by Misiek
  • Like 1

Podejrzewam że za mało RAMu w stosunku do wymagającego andka. Ogólnie słabe bebechy

Wysłane z mojego Galaxy S10+ przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Procesor Quad Core
* 16 GB ROM na aplikacje z możliwością rozszerzenia nośnikiem USB
* 2 GB Ram

Koszt 400zł

Nie w tym rzecz.

Opiszę moje pierwsze wrażenia.

Po pierwsze - radio jest wykonane jak tandetna zabawka i dotykając pokrętła głośności mam wrażenie że zostanie mi w ręce.

Po drugie - szumy. Szumy, szumy jeszcze raz szumy. Mimo zastosowania filtra przeciwzakłóceniowego podczas odtwarzania muzyki słychać szumy.

Po trzecie - jakość obrazu na wyświetlaczu jest po prostu słaba.

Po czwarte - musiałem wyginać piny w radiu bo kostka wypadała i rozłączała radio.

Po piąte - musiałem zastosować wzmacniacz antenowy żeby to ściągało inne fale oprócz RMF i radia Maryja.

Po szóste - problem z czasem. Po wyłączeniu zapłonu na dłuższy czas przestawia się godzina w radiu (data zostaje w porządku). Z dostępnych automatycznych stref czasowych możemy wybrać Szanghaj, Bangkok, Chicago czy inny Dublin. W takiej sytuacji wchodząc np. na YouTube otrzymamy komunikat "Twój zegar się spieszy! Bla bla bla" i wtedy nie odpalisz yt bez ustawienia godziny.

• Like 2

• 2 years later...

Post raczej stary, ale odkopię...

W dniu 13.12.2019 o 06:12, SZAJBUS_SzeF napisał:

Procesor Quad Core
* 16 GB ROM na aplikacje z możliwością rozszerzenia nośnikiem USB
* 2 GB Ram

Koszt 400zł

Mam coś bardzo podobnego w Luśce... Tyle, że jego cena była nieco niższa. Ale parametry są 1:1.

Po pierwsze - radio jest wykonane jak tandetna zabawka i dotykając pokrętła głośności mam wrażenie że zostanie mi w ręce.

Tutaj akurat nie ma większych problemów. Jako całość jest to dosyć przyzwoicie wykonane. Ale problem tkwi w szczegółach... zaślepki przycisków, których nie ma (takie dwa dolne po obu stronach ekranu) połamały swoje mocowania po pierwszym wyjęciu i nijak teraz nie idzie ich włożyć z powrotem na swoje miejsce - wypadają. Chyba że na jakiegoś gluta czy inny klej. Całe szczęście, że są fizycznie uwiązane do gniazda jakimś plastikowym sznurkiem i "se" wiszą, więc ich nie pogubię. Jak to moja bratowa trafnie zauważyła: "O! Oczko wypadło temu misiu..." No!
A po co w tym dłubałem? Bo pod jedną z zaślepek był otwór (taki jak w wielu urządzeniach) pozwalający na sprowadzenie urządzenia do tzw. fabryki - tyle że nie miałem wtedy nic, co by się dało wdusić do tej dziurki. Co prawda była jeszcze opcja PINu w programowych ustawieniach, ale jego nie znał nawet poprzedni właściciel. Teraz już PIN, znam bo do spółki ze @Zwierzu, telefonicznie przesiedzieliśmy nad tym kilka godzin i wbiliśmy kilka dziesiątek PINów znalezionych w internetach. Ale co z tej przysłowiowej musztardy po obiedzie... Zaślepka wisi.
Co do reszty wykonania - akceptowalna.

Po drugie - szumy. Szumy, szumy jeszcze raz szumy. Mimo zastosowania filtra przeciwzakłóceniowego podczas odtwarzania muzyki słychać szumy.

Akurat ten temat mój chińczyk ogarnia nadspodziewanie dobrze - czy to przez BT czy z pendrajwa. Jest zintegrowany z "podkręconym" systemem BOSE i wywala szyby na 50-procentach głośności.

Po trzecie - jakość obrazu na wyświetlaczu jest po prostu słaba.

Fakt. Na kolana nie powala, ale u mnie jest akceptowalna... nawet zarydzykuję stwierdzenie, że nawet niezła. No... ale co tutaj wymagać od dizajnu odtwarzacza muzyki i interfejsu opcji. Za chwilę się wyjaśni dlaczego właśnie na nich opieram swoją opinie.

Po czwarte - musiałem wyginać piny w radiu bo kostka wypadała i rozłączała radio.

Po piąte - musiałem zastosować wzmacniacz antenowy żeby to ściągało inne fale oprócz RMF i radia Maryja.

Tutaj zgodzę się całkowicie. Radio to jedna wielka porażka. Ty przynajmniej masz prócz Radia Maryja jeszcze RMF... Ja, pomimo "naprawiania" wszelakich "kostek i przejściówek", mogę słuchać tylko modlitw, a i to mocno zaszumionych. Chociaż z drugiej strony... przy moim stylu jazdy mogą to być jedyne i właściwe treści.
Niemniej dzięki o przypomnieniu mi, że istnieją wzmacniacze antenowe.

Po szóste - problem z czasem. Po wyłączeniu zapłonu na dłuższy czas przestawia się godzina w radiu (data zostaje w porządku). Z dostępnych automatycznych stref czasowych możemy wybrać Szanghaj, Bangkok, Chicago czy inny Dublin. W takiej sytuacji wchodząc np. na YouTube otrzymamy komunikat "Twój zegar się spieszy! Bla bla bla" i wtedy nie odpalisz yt bez ustawienia godziny.

Z tym akurat problemu nie mam... i nie powinno z tym być problemu dla nikogo. Tego typu urządzenia, przynajmniej w teorii, powinny posiadać wewnętrzną baterię do podtrzymania zegara (vide PC) bądź tak być podpięte do zasilania wozidła by mieć "Stand-by" z akumulatora... Generalnie - nie mam tego problemu. Chińczyk trzyma czas póki co. Zobaczymy jak będzie po odłączeniu akumulatora co zbliża się wielkimi krokami bo Luśka idzie "na warsztat".

Reasumując... Jeśli chodzi o moją, subiektywną, ocenę tego/takiego sprzętu... Mam, to dlaczego tego nie używać?
W sumie to strata kasy... Wiem, że fajnie wygląda taki LED-Panel na konsoli, ale nadaje się on tylko do odtwarzania muzyki i do konfigurowania wielu opcji samochodu - mój ma takie specjalne menu (które działa). Jednak do niczego więcej.

2 GB RAM to jest tragicznie mało dla Androida 10 (taki mam)... Menu systemu i apki natywne dla urządzenia (nie mylić z góglowymi) działają poprawnie, ale...
Byłem takim wariatem, że próbowałem na tym uruchomić Google Maps... Sorki, ale oczekiwanie 36 minut (ze stoperem w ręku) na załadowanie się "wizualizacji" i pokazanie lokalizacji... to raczej nie moje klimaty cierpliwości.

16 GB ROM (czyli pamięci wewnętrznej, użytkowej).
Biorąc pod uwagę, że po tzw. hard-resecie urządzenia mamy do dyspozycji nieco ponad 1 GB wolnego miejsca... Tragedia.
Tak... ja wiem, że to nie jest topowy smatfon a jeno samochodowy "wskazywacz" i nie należy się spodziewać cudów. Ale... no proszę... To jest Android. Każda użyta apka tworzy swoje pliki tymczasowe. U mnie, po jednym łikendzie "w trasie" dostępna pamięć wewnętrzna skurczyła się do 600-kilku MB z racji używania samego odtwarzacza multimediów... Nie, nie ma opcji "czyszczenia" systemu - a ta która jest, oferuje tylko odinstalowanie "niestandardowych" aplikacji.

2 GB RAM i 16 GB ROM... to nie jest "coś". To jest TRAGEDIA. Nawet jak na wozidłowy wskazywacz. Prawie 400 PLNów za odtwarzacz muzyki? To trochę dużo moim zdaniem.
To urządzenie nie jest nawet "jakieś". Nawet gdyby TO "przetrawiło" mapy gógla, to i tak byłoby to najzwyczajnie ergonomiczną porażką w porównaniu ze smartfonem uwieszonym na wysokości wzroku.

Próbowałem na tym zainstalować apkę Car-scanner... taką do komunikacji z interfejsem diagnostycznym iCar... Zapomnij... Ma takie lagi, że jakbym zostawił na asfalcie skrzynię biegów to komunikat o tym miałbym... może za pół godziny?

Jedyny plus tego urządzenia... Dysponuje bogatym menu do konfiguracji opcji wyposażenia Luśki (np. multimedialna kierownica)... no i wbudowany odtwarzacz muzyki - ten działa bez zarzutu, choć brak mu opcji odtwarzania "losowego".
Także ten...

Teraz takie minimum to 4GB RAM i 32 ROM i procek 4,8 rdzeniowy min 1.5 GHz. I jakieś normalnej firmy np. Enuavi. Słyszałem dużo pozytywnych opini. Do tego dobry procesor dźwięku i można śmigać. Wiadomo cenowo też nie będzie tanio. No ale jak kopować to konkret aby się nie wku...ać podczas użytkowania.

W dniu 8.12.2019 o 21:05, SZAJBUS_SzeF napisał:

Spaliłem mojego soniacza :f:

Nie mam teraz kasy na markowe cuda i tak zerkam po tych chinolach i się zastanawiam - je to to możno?

Warto kupić takiego hułangho jangcy za 350ziko na Androidzie czy lepiej kupić za 400 jakiegoś używanego Pioneera?

Ja mam chinola dedykowanego do VC parę  problemow czasami  z nim hylo typu po oflaczeniu aku stwierdza ze mimo polaczy sie z internetem to i tak nic nie zaladuje i wtedy trzeba je resetowac 20220709_175403.thumb.jpg.a88b860527c0352518903f14c527ef5c.jpg

https://allegro.pl/oferta/radio-nawigacja-opel-meriva-corsa-android-64gb-pl-9324378579

A mi radio na androidzie wszyscy odradzali... Kupiłem na Windowsie i tak lata już 4 lata, tylko ja dałem wtedy 1.5k ale na dużo funkcji których nawet nie sprawdzałem

Mr. Wąski dla wymagającego użytkownika jedyne i całkiem niedrogie radyjko to:

https://allegro.pl/oferta/radio-samochodowe-sony-xav1500-eur-6-2-2din-bt-11901564189

Ma dobre opinie no i to sony znaczy firmowe :)