Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Brak kierunkowskazów Bfl

sp200
 Share

Recommended Posts

Od jakiegoś czasu borykam się ze znikającymi kierunkowskazami. Raz było gorzej, raz lepiej ale raczej działały. Teraz jest tak że po włączeniu manetki albo nie dzieje się nic albo kierunek włączy się jeden-dwa razy. Identyczna sytuacja tyczy się świateł awaryjnych. Manetka jest chyba ok bo za każdym razem włącza światła postojowe. Bezpiecznik ok, włącznik awaryjnych podmieniony na inny i dalej to samo. Co jeszcze mogę sprawdzić?

Niestety nie mam żadnej innej pod ręką. Tak czy siak każdorazowe wciśnięcie manetki powoduje załączenie się przekaźnika(jedno cyknięcie). Słychać je nawet gdy kierunki nie działają. 

Mi znikły całkiem kierunki i wymiana przekaźnika rozwiązała problem. Przekaźniki pod  kierownicą 

20150610_065650.jpg

• Like 1

• 1 year later...

Cześć, też mam ostatnio problem z kierunkowskazami. Praktycznie się nie włączają. Raz na jakiś czas się udaje. Czytałem, że przyczyną może być włącznik świateł awaryjnych. Czy wiecie, jak go naprawić, które styki ewentualnie podgiąć w tym włączniku? Dodam, że podświetlenie przycisku przestało działać. Prośba o pomoc. :)

Kup sprawny [emoji16] ostatnio grzebalem w nim bo chcialem tez podswietlenie wymienic bo padlo i jakoes cuda zaczely sie dziac. Jak rozebralem i zobaczylem ile roboty i jak skomplikowana to stwierdzilem ze kupie uzywany [emoji16]

Chyba na tym się skończy. :D Wczoraj go rozłożyłem, przeczyściłem trochę styki i poodginałem wszystkie blaszki na zewnątrz. Może niepotrzebnie wszystkie? Trochę zabawy było ze składaniem, ale się udało. Po tej operacji jest jeszcze gorzej... Nie będę kombinowal, piszę ogłoszenie we właściwym dziale. ;)

• Like 1

A przekaźnik od kierunków sprawny? Manetka sprawna?

Nie wiem właśnie. Jak to sprawdzić? Przekaźnik rozebrałem i złożyłem. Byłem ciekaw jak wygląda w środku. ;) Ale to tyle. Problem w tym, że awaryjne też nie działają, więc chyba manetka raczej jest ok.

Właśnie nie pamietam jak było u mnie ale po wymianie przekaźnika pod kierownicą kierunki wróciły. Tylko nie pamietam czy działały mi awaryjne :mysli: co do manetki to właśnie szwagierce w hyundaiu coupe miałem taki przypadek że przekaźnik działał szybko a kierunki nie działały, dobrałem się do przełącznika i tam był problem ze stykami, zapadły się i były przypalone 

U mnie przekaźnik zwykle "pyka" jeden raz, kierunkowskaz mruga też raz, a potem cisza. Nie słychać przekaźnika, kierunki nie świecą. Awaryjne podobnie... Powalczę i dam znać jakie efekty. Lubię takie wyzwania, dlatego ciągle jeżdżę Omegą. ;)

• Like 1

Nie masz kogoś w pobliżu z Omega żeby podmienić przekaźnik albo wlacznik awaryjnych? 

To byłoby najlepsze wyjście. Ale nie znam nikogo w okolicy z kim możnaby zrobić podmiankę. Może ktoś jest w Warszawie na Usrynowie? :)

Czekam na przesyłkę z włącznikiem i przekaźnikiem. A tymczasem dzisiaj miałem wątpliwą przyjemność przejechać straszliwymi wertepami i kilkoma drogami z mnóstwem wałów spowalniających. Wytelepałem się za wszystkie czasy. I o dziwo kierunki wróciły, chociaż podświetlenia włącznika awaryjnych nadal brak (może po prostu żarówka?). Generalnie kierunki nadal czasem znikają, ale jest poprawa. O co tu chodzi?

Cos gdzies nie laczy sprawdz ten przekaznik bo wydaje mi sie ze to on jest winien

• Like 1

Panowie, mieliście rację. Winowajcą okazał się przekaźnik. Po wymianie wszystko gra. Dzięki za wsparcie! Swoją drogą ciekawe co w tym przekaźniku mogło nawalić i czy da się go jakoś w prosty sposób naprawić... Pzdr!

Przy okazji podaję numer GM przekaźnika kierunkowskazów w OB FL, gdyby ktoś potrzebował: 09 148 292.

Edited by Pabloo
  • Like 1

Ja kupiłem w intercarsie za okolo 25zl jak dobrze pamiętam, to było kilka lat temu. Tylko ze przez przypadek sąsiad miał też omegę i poprosiłem go o pomoc, więc diagnoza była szybka i obyło się bez niepotrzebnych kosztów. A wymiana prosta i przyjemna  :)

• Like 1