Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Świece zapłonowe

PawelP
 Share

Recommended Posts

Witam jakiej firmy świece zapłonowe byście polecali do 2.5v6? Obecnie mam bosch dwuelektrodowe , ale gdy bede wymienial chcialbym wiedziec co lepszego kupic , Brisk, NGK ,Beru?? 

3 minuty temu, PawelP napisał:

Witam jakiej firmy świece zapłonowe byście polecali do 2.5v6? Obecnie mam bosch dwuelektrodowe , ale gdy bede wymienial chcialbym wiedziec co lepszego kupic , Brisk, NGK ,Beru?? 

Bosch FR8LDC / FR8LDCU / FGR8KQEO
Odstęp elektrod świecy 0.7 - 0.8 (mm)

Niemoge znalezc swiec boscha z tymi odstepami 0.7 0.8mm , dwuelektrodowych , czesto sa z jedna elektroda , czy moge zastosowac swiece irydowe bosch ?  Mam lpg lub NGK fo lpg?

Wolałbym z odstepem niekombinowac ,a szczeliniomierza niemam , ktos uzywal swiec brisk czy innnych i moglbym sie wypowiedziec jak silnik pracuje ?  Niechcialbym kasy zmarnowac kiedys mialem przypadek ze swiecami Beru 

Znowu ten temat poniewaz jest tyle rodzajow ile opinii , wiem ze takie jak producent podaje , ale z drugiej strony lpg ma wieksze wymagania , i jak ta brisk silver sie sprawuje? 

A nie mają producenci w katalogu? Taka iskra nawet ma w katalogu wszystko wypisane co do jakiego silnika i jaka przerwa. W przypadku 2.5 do LPG i PB jest ta sama przerwa 0.8.
Z reszta bierz iskry, najmniejsza szansa na podróbe :D 

4 godziny temu, PawelP napisał:

Znowu ten temat poniewaz jest tyle rodzajow ile opinii , wiem ze takie jak producent podaje , ale z drugiej strony lpg ma wieksze wymagania , i jak ta brisk silver sie sprawuje? 

No chodzi dobrze i jeszcze długo będzie chodzić. Ja mam Briska sprawdzonego od lat i jestem zadowolony w każdym silniku z tej świecy. Ewentualnie do silnika 4y o nie dużym przebiegu montuję oryginał toyoty (Denso) ale przy silnikach które żrą olej wrzucam briska ze względu na mocniejszą iskrę.

Jak chcesz ultra za******e świece to wrzuć briska z serii EVO. Znajomy stosuje je w sporcie i chwali ale ja osobiście jeszcze ich nie sprawdziłem.

brisk-premium-evo-dr15sxc-1898.jpg

• 3 weeks later...

Sprawdze brisk silver  co niezmienia faktu ze desno tt też sa godne polecenia ,mi juz niechodzi o slowo racing , z tego co czytalem na ich temat to opinie sa pozytywne 

Fabryka to ponad 20 lat temu zbudowała omegę i na tamte czasy były takie świece, dzisiaj technologia poszła trochę do przodu wiec można stosować nowoczesne świece ale kompatybilne ze starym silnikiem. Na dole świece zalecane do 3.0 przez fabrykę :P

świece 3.0 V6.pdf

• 6 months later...

Proszę o wyrozumiałość i nie zabijcie mnie, ale szykuje się do zmiany świec, ale w silniku 2,6v6 bardzo proszę o pomoc ?

Proszę o wyrozumiałość i nie zabijcie mnie, ale szykuje się do zmiany świec, ale w silniku 2,6v6 bardzo proszę o pomoc [emoji4]
https://allegro.pl/oferta/swieca-zaplonowa-opel-omega-b-vectra-b-2-6-3-0-3-2-8969416172?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Lepszych do tego silnika nie bedzie [emoji6]

Wysłane z mojego LLD-L21 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

50 minut temu, Boscorelli napisał:

https://allegro.pl/oferta/swieca-zaplonowa-opel-omega-b-vectra-b-2-6-3-0-3-2-8969416172?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Lepszych do tego silnika nie bedzie emoji6.png

Wysłane z mojego LLD-L21 przy użyciu Tapatalka

Dziękuję Bardzo, więc zamawiam ?