Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Cykające 2.6 v6

Złomek
 Share

Recommended Posts

Witam, jak w tytule, na zimnym jak i ciepłym silniku słychać jak silnik "cyka" głównie słychać to z prawej głowicy (po stronie kierowcy) ale zdarza się że zaraz po odpaleniu jest cisza do 10 sekund potem cykanie wraca. Jedni mówią że to popychacze zaworów inni że to wtryski po prostu tak pracują, wrzucam poniżej nagranie, co wy o tym myślicie :mysli:

olej wymieniany 2tyś km temu (5w30)

To może być wszystko, przy przegazówce bym nawet "piston slap" podejrzewał(taki dieslowski pogłos :D ), ale myślę że to wtryski będą. Byś musiał sobie kupić jakiś tani stetoskop i obadać jak doktur czy bardziej z pokrywy słychać czy wtrysku.

• Like 1

Będę pokrywy robić niedługo to przy rozbieraniu przyjrzę się kolektorowi, tak samo zobaczę co tam pod pokrywami słychać. 

37 minut temu, Złomek napisał:

Dobra, dzięki Panowie za pomoc, mam nadzieje że to sama uszczelka będzie :f:

Uszczelka nie uszczelka silnik trzeba wyjąć :naughty:

• Haha 1

1 godzinę temu, Złomek napisał:

Dobra, dzięki Panowie za pomoc, mam nadzieje że to sama uszczelka będzie :f:

Jeżeli to strona kierowcy to niestety piec trzeba targać... 

Ja bym obstawiał popychacze , ale może być kilka rzeczy , napewno nie wtryski Pb , jak juz to wtryski lpg maja taki dzwiek  ,zmien na dobry syntetyczny  olej i zobacz co bedzie cos podobnego kiedys mialem jezdziłem na 10w40 i cykaly po zmianie na syntetyk ucichły  tak było u mnie , u ciebie moze byc inaczej 

2 godziny temu, WOY napisał:

2 razy udało mi się przykręcić kolektor bez ruszania silnika ale nie wspominam tego zbyt dobrze :P 

Ale tylko przykręcić ;)

• 1 month later...

Trochę czasu minęło ale problem rozwiązany, uszczelniałem pokrywy zaworów i wymieniałem świece, co ciekawe na prawej głowicy 2 świece były nie dokręcone albo i nawet odkręcone wszystko oczywiście zalane olejem :masakra:. Po wymianie i dokręceniu świec jak i uszczelnieniu pokryw (kolektora wydechowego nie ruszałem) cisza, nic nie cyka zrobiłem od wymiany kilkadziesiąt kilometrów i jak na razie cisza , niech tak zostanie :f: