Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Czujnik podciśnienia

Pabloo
 Share

Recommended Posts

Cześć, wczoraj wymieniałem mechanizm wycieraczek i przez przypadek wyłamałem gniazdo elektryczne czujnika podciśnienia (tego przykręconego do górnej pokrywy kolektora dolotowego, od strony podszybia, zdaje się, że nr GM 90466214). Udało się go jakoś wcisnąć z powrotem, ale obawiam się, że może nie łączyć. Do czego ten czujnik służy i jakie mogą być objawy uszkodzenia? Z góry dzięki za odpowiedź.

Hej, to nie czujnik tylko zawór podciśnienia,, odpowiada za otwarcie/zamkniecie przepustnicy wewnątrz dolotu. NA każdym szrocie za max dwie dychy kupisz taki. Pasuje do 2.5, 2.6, 3.0, 3.2. W każdej omedze jest takich kila i pasują zamiennie, oprócz na dolocie , będzie jeszcze na multiramie z przodu silnika, a w starszych autach także przy pompie powietrza wtórnego :)

7 godzin temu, skit napisał:

Hej, to nie czujnik tylko zawór podciśnienia,, odpowiada za otwarcie/zamkniecie przepustnicy wewnątrz dolotu. NA każdym szrocie za max dwie dychy kupisz taki. Pasuje do 2.5, 2.6, 3.0, 3.2. W każdej omedze jest takich kila i pasują zamiennie, oprócz na dolocie , będzie jeszcze na multiramie z przodu silnika, a w starszych autach także przy pompie powietrza wtórnego :)

to jeszcze mnie powiedz, na uuj ona tam jest? zmienna pojemność dolotu jak pozostałe? bez tego omega wybuchnie? stanie się kluską czy tam omiś?

Edited by lukaszxx1990

13 minut temu, Ricardo napisał:

Np wpięty czujnik nie wywala błęda :f:

A idzie obejść jego podciśnienie :thumbsup:

potwierdzone info, ja wyrzuciłem te przepustnice w dolocie miedzy plastikowym trójnikiem a kolankami, czujniik został w kostce.

Edited by lukaszxx1990

No to pięknie. Trochę się pośpieszyłem i kupiłem na Allegro nówkę ori (tyle że zamiast napisu GM jest Saab, ale po numerach wychodzi na to, że to to samo). Przepłaciłem niepotrzebnie... No nic, w każdym razie dzięki Panowie za zainteresowanie tematem.

11 minut temu, Pabloo napisał:

No to pięknie. Trochę się pośpieszyłem i kupiłem na Allegro nówkę ori (tyle że zamiast napisu GM jest Saab, ale po numerach wychodzi na to, że to to samo). Przepłaciłem niepotrzebnie... No nic, w każdym razie dzięki Panowie za zainteresowanie tematem.

Zawsze możesz zwrócić :)