Jump to content
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

przekładnia kierownicza

Share

Recommended Posts

No wreszcie temat normalny :cwaniak:

Mówiąc jak jest, bez gloryfikacji i upiększania, przekładnia kierownicza a odpowiedniej to nazywając bubel pruskiej myśli motoryzacyjnej jest głównym powodem braku w tym modelu wspomagania kierownicy. Więc budowa jej sama w sobie jest dziadowska i wszelakie uboczne skutki to nic dziwnego.

Odnośnie luzu, prawidłowo być go niby nie powinno w pozycji na wprost, gdy koła są skręcone, to będzie. Warto wziąć poprawkę, że produkowali to prusacy więc wszystko możliwe ;)

Ale jak masz chęć, to jeżeli luz występuje w pozycji na wprost, to możesz dokonać regulacji przekładni, śrubą do tak zwanego kasowania luzu.

Edited by B0Cygano

15 godzin temu, B0Cygano napisał:

No wreszcie temat normalny :cwaniak:

Mówiąc jak jest, bez gloryfikacji i upiększania, przekładnia kierownicza a odpowiedniej to nazywając bubel pruskiej myśli motoryzacyjnej jest głównym powodem braku w tym modelu wspomagania kierownicy. Więc budowa jej sama w sobie jest dziadowska i wszelakie uboczne skutki to nic dziwnego.

Odnośnie luzu, prawidłowo być go niby nie powinno w pozycji na wprost, gdy koła są skręcone, to będzie. Warto wziąć poprawkę, że produkowali to prusacy więc wszystko możliwe ;)

Ale jak masz chęć, to jeżeli luz występuje w pozycji na wprost, to możesz dokonać regulacji przekładni, śrubą do tak zwanego kasowania luzu.

gdzie Ty tam przeczytałeś o ciężko chodzącym wspomaganiu? :O Tylko Tobie ciężko chodzi :P

co do luzu, to nie wiem czy 1mm to jest jakoś dużo, ale niech wypowiedzą się znawcy tematu.

3 godziny temu, FatBoy82 napisał:

gdzie Ty tam przeczytałeś o ciężko chodzącym wspomaganiu? :O Tylko Tobie ciężko chodzi :P

Ja w przeciwieństwie do wielu mówię jak jest z własnego doświadczenia i 3,5 rocznej udreki z Omegą. Dla stwierdzenia tego oczywistego faktu dane mi było sprawdzić w dwóch forumowych autach, co jeszcze bardziej utwierdzilo mnie w przekonaniu, że w Pruskiej niedoróbce motoryzacyjniej zwanej Omega wspomagania nie ma, bo tego układu co nam zafundowali nie godzi sie tak nazywać.

3 godziny temu, B0Cygano napisał:

Ja w przeciwieństwie do wielu mówię jak jest z własnego doświadczenia i 3,5 rocznej udreki z Omegą. Dla stwierdzenia tego oczywistego faktu dane mi było sprawdzić w dwóch forumowych autach, co jeszcze bardziej utwierdzilo mnie w przekonaniu, że w Pruskiej niedoróbce motoryzacyjniej zwanej Omega wspomagania nie ma, bo tego układu co nam zafundowali nie godzi sie tak nazywać.

Wydaje mi się że problem nie leży w Pruskiej omedze :f:

3605040.jpg.a1b0954c58b8b09306f3d48ed6ed9410.jpg

• Like 1

Miałem 4 omegi, zostały mi teraz 3 i to prawda, że wspomaganie jest żałosne, w każdej z nich.

• Like 1

34 minuty temu, Arklin napisał:

Miałem 4 omegi, zostały mi teraz 3 i to prawda, że wspomaganie jest żałosne, w każdej z nich.

:clap:

Opinia człowieka co wie jak ma działać wspomaganie, wyrażona jasno i klarownie. :brawo:

Twój post powinnien wisieć na głównej stronie tegoż forum.

Tylko uważaj bo zawzięci folksdojcze od których tu się roi, nie przyjmują takich jasnych oczywistości.

Edited by B0Cygano

Godzinę temu, B0Cygano napisał:

Tylko uważaj bo zawzięci folksdojcze od których tu się roi, nie przyjmują takich jasnych oczywistości.

@B0Cygano nie używaj słów, których nie znasz znaczenia.

"Folksdojcz - człowiek, który sympatyzuje z innym narodem lub państwem niż swoje (zdecydowanie najczęściej chodzi o Niemcy), jest uznawany za zdrajcę na rzecz innego państwa."

W związku z tym udzielam Ci ostrzeżenia w postaci 1 pkt.

Nie życzę sobie, abyś obrażał mnie i pozostałych użytkowników forum !

• Thanks 3

Ja również nie życzę sobie aby mnie tak nazywano ! @B0Cygano Twoje wypowiedzi są na coraz gorszym poziomie. Wszyscy już wiedzą że masz problem ze wspomaganiem (I to Twój problem) ale nie musisz wszystkich obrażać. Ja zawsze miałem Ople ze wspomaganiem. 

• Like 1

1 minutę temu, Tazz napisał:

Ja zawsze miałem Ople ze wspomaganiem. 

Skoro dalej chcesz żyć w błędzie to proszę bardzo, propaganda pruskiej racji stanu górą!

Cieszy fakt, że są ludzie co potrafią dostrzec jak jest naprawde :)

2 godziny temu, Arklin napisał:

Tylko patrząc na to jakie masz silniki w tych Omegach to zakładam że w żadnej nie masz servotronica , więc wniosek jest jasny że jest słaba wspoma.

35 minut temu, vigo napisał:

Tylko patrząc na to jakie masz silniki w tych Omegach to zakładam że w żadnej nie masz servotronica , więc wniosek jest jasny że jest słaba wspoma.

Gość ma na tyle fioła (pozytywnego - dla niego) że zeswapowal servotronic

41 minut temu, vigo napisał:

więc wniosek jest jasny że jest słaba wspoma.

Z Servotroniciem poprawa jest mała i dalej jest to dramat i jak słusznie użytkownik @Arklin określił układ pracuje żałośnie.

46 minut temu, B0Cygano napisał:

dalej jest to dramat i jak słusznie użytkownik @Arklin określił układ pracuje żałośnie.

Myślę że jest to pojęcie względne  , jeden powie żałośnie zaś drugi że za silne wspomaganie jest w omedze :D

1 minutę temu, vigo napisał:

Myślę że jest to pojęcie względne  , jeden powie żałośnie zaś drugi że za silne wspomaganie jest w omedze :D

Fakt, jeden lubi tyrać przy skręcaniu aż pot oblewa, a drugi oczekuje lekkiego przyjemnego kierowania, różne fetysze mają ludzie.

Ale zaprawdę powiadam Ci nikt kto miał styczność z normalnym lekkim wspomaganiem, nie określi nawet tego co w Omedze jest zamontowane pełnoprawnym wspomaganiem :yes:

Temat wspomagania w omedze robi się nudny, przykro czyta się takie posty.

Wnioskuję o kasowanie nie wnoszących nic w tym temacie.

Ten też może być skasowany.

Dziękuję.

• Like 1
  • Confused 1

50 minut temu, Wojtas napisał:

przykro czyta się takie posty.

Dla ludzi co nie potrafią przyjać "jak jest" i potwierdzić, że w ich ulubieńcu motoryzacyjnym wspomaganie jest żałosne, może i jest przykre. Ale pora przestać hołdować pruskiej myśli motoryzacyjniej, która nadaje się do kamieniłomów i realnie spojrzeć na zagadnienie.

No chyba,że czyjąś życiową pasją jest tyranie za kierownicą, lub dawanie się nabijać pruskim producentom złomów, to życzę powodzenia i realizowania tej pasji  :D

Edited by B0Cygano

Ty masz problem z nadużywaniem słów "wspomaganie" i "pruskie" 

Wiemy co przeżywasz przez to, łączymy się z Tobą w bólu ale przestań pierdolic w kółko to samo bo aż się zygac chce!

• Like 2
  • Thanks 2