Jump to content
Omega Elite Klub

Zwariowane zegary

Share

Recommended Posts

Zwariowane zegary. Na wolnych obrotach zegary działają. ale przy jakimkolwiek dodaniu gazu od razu pikują w dół a w ich miejsce pojawia nie kontrolka abs i czasem airbagów. nie wiem jak to ugryźć. bezpieczniki sprawdzone wszystkie kable pod maską wyglądają na ok. myślałem ze słaba masa ale nie mam jak tego zweryfikować na aku wszystko sztywno. ratujcie

4 minuty temu, Pejdzel napisał:

Zwariowane zegary. Na wolnych obrotach zegary działają. ale przy jakimkolwiek dodaniu gazu od razu pikują w dół a w ich miejsce pojawia nie kontrolka abs i czasem airbagów. nie wiem jak to ugryźć. bezpieczniki sprawdzone wszystkie kable pod maską wyglądają na ok. myślałem ze słaba masa ale nie mam jak tego zweryfikować na aku wszystko sztywno. ratujcie

sprawdź prąd ładowania

jutro podepnę sie multimetrem po pierwszej Panice wydedukowałem regulator napięcia na alternatorze a forumowicze pisali o pasku. w zależności od napięcia będzie mam potencjalnego winowajce.odpowiedz jutro. dzięki za podpowiedz

teoria regulatora się potwierdza, ale pociągnę temat dalej czy jestem w stanie bez sciągania alternatora zmienić regulator? 

28 minut temu, Pejdzel napisał:

teoria regulatora się potwierdza, ale pociągnę temat dalej czy jestem w stanie bez sciągania alternatora zmienić regulator? 

zależy czy masz bosch czy delko

136443.png239495.png

Edited by robert514

jeszcze nie miałem okazji pod niego zajrzeć, czy są jakieś znaki szczególne? albo rocznikowo da się do tego dojsc?

tego nie bede wiedział dopóki nie bedo go miał w rękach, zaryzykuje stwierdzenie ze jest oryginalny z racji historii samochodu i dokumentacji jaką posiadam

15 godzin temu, Pejdzel napisał:

licznikowe 300k. od remontu 40k właścicieli w pl 2 poza mną

Teoretycznie to i tak nic nie zmienia . Jesli altek padł to najlepiej go wyciągnąc i przejrzec . Żeby potem nie było podwójnej roboty .

Dzięki za pomoc alternator zmieniony miałem na półce w robocie wiec poszedł zregenerowany i wszystko działa jak należy