Jump to content
Omega Elite Klub
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Parowanie szyb, obieg zamknięty

Recommended Posts

Zawsze jak włączam obieg zamknięty to paruje mi szyba czołowa. Czy jeżeli włączę obieg zamknięty to klapka od obiegu zamkniętego zasłoni dmuchawę od strony filtra powietrza? 

To akurat normalne u mnie jest to samo i w innych autach ktorymi jezdze jak wlacze obieg zamkniety to chwila i paruja

Godzinę temu, Syberius napisał:

Zawsze jak włączam obieg zamknięty to paruje mi szyba czołowa. Czy jeżeli włączę obieg zamknięty to klapka od obiegu zamkniętego zasłoni dmuchawę od strony filtra powietrza? 

To po co włączasz? Tak, zamknie się klapka przy filtrze kabinowym :P

40 minut temu, robert514 napisał:

To po co włączasz? Tak, zamknie się klapka przy filtrze kabinowym :P

Czyli u mnie coś nie działa bo gdy mam włączony obieg zamknięty to nadal widzę dmuchawę od strony filtra 

34 minuty temu, Ricardo napisał:

Włączając obieg zamknięty włączcie klime, powinna zaparowane szyby odkurzyć

Pod warunkiem że  jest dodatnia temperatura ;)

To odłączenie sprężarki poniżej 5*C ma ją chronić przed uszkodzeniem, więc nie ma nic wspólnego z obiegiem zamkniętym.

3 godziny temu, Orkan napisał:

To odłączenie sprężarki poniżej 5*C ma ją chronić przed uszkodzeniem, więc nie ma nic wspólnego z obiegiem zamkniętym.

Dokładnie :thumbsup:

Cytuje.

""Niekiedy pojawiają się głosy, że klimatyzacja nie włącza się przy niskich temperaturach (poniżej ok. 4 st. C). Może tak się dziać, gdy nasze auto wyposażone jest w zabezpieczenie przed oblodzeniem parownika. Aby to obejść i korzystać w mroźne dni z układu klimatyzacji trzeba zamknąć obieg powietrza i poczekać aż wnętrze nieco się nagrzeje. Wtedy sprężarka powinna ruszyć bez problemu.""

13 godzin temu, Ricardo napisał:

Cytuje.

""Niekiedy pojawiają się głosy, że klimatyzacja nie włącza się przy niskich temperaturach (poniżej ok. 4 st. C). Może tak się dziać, gdy nasze auto wyposażone jest w zabezpieczenie przed oblodzeniem parownika. Aby to obejść i korzystać w mroźne dni z układu klimatyzacji trzeba zamknąć obieg powietrza i poczekać aż wnętrze nieco się nagrzeje. Wtedy sprężarka powinna ruszyć bez problemu.""

Potwierdzone info?