Jump to content
Omega Elite Klub

Schemat podciśnień. Brak podciśnienia w zawoze trójdrożnym

Share

Recommended Posts

Potrzebuję schematu podciśnień a konkretnie podciśnienia od zaworu trójdrożnego prawdopodobnie nie ma go tam i zawór się nie otwiera, ewentualnie ktoś podpowie gdzie szukać przyczyny dlaczego nie ma tam podciśnienia i gdzie ono się zaczyna? 

Edited by Wosz3k

• Wosz3k changed the title to Schemat podciśnień. Brak podciśnienia w zawoze trójdrożnym
  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

14 godzin temu, robert514 napisał:

Czyli zawór bierze podciśnienie z tej puszki nad filtrem kabinowym? 

8 minut temu, Wosz3k napisał:

Czyli zawór bierze podciśnienie z tej puszki nad filtrem kabinowym? 

z kabiny ze sterowania nawiewami

5 minut temu, robert514 napisał:

może ćwiartka :tongue2:

Zanim to zrobię to skończy się zima :D

A wiesz może jak sprawdzić czy faktycznie podciśnienie tam zdechło? Ja wywnioskowałem to w ten sposób że kiedy wsadziłem rurkę w zawór i wciągnąłem powietrze ustami to faktycznie rurka która od niego odchodzi zaczęła robić się gorąca, nawet dmuchajac w ten przewód powietrze przelatywało, gdyby było wszystko okej to powinno nie dać się go przedmuchać, tak sądzę :D koniec końców odczepikem ten przewód i jakieś tam ciepłe powietrze się pojawiło, ale i tak będzie trzeba wymienić nagrzewnice

kup sobie i będziesz gość :P

https://allegro.pl/oferta/tester-miernik-cisnienia-podcisnienia-wakuometr-8887689658

a jak odczepiłeś to zaślep bo to kawałek instalacji otwarty

Edited by robert514

A nie jest tak, że zawór odcina nagrzewnicę, gdy pojawia się na nim podciśnienie?

25 minut temu, Orkan napisał:

A nie jest tak, że zawór odcina nagrzewnicę, gdy pojawia się na nim podciśnienie?

Może tak być, w końcu musi odciąć ciepła ciecz z nagrzewnicy żeby mogło lecieć zimne powietrze przy klimatyzacji, jestem w trakcie sprawdzania gdzie ten przewód dalej idzie po wejściu w ścianę grodziową i uważam że bez ściągnięcia deski nie da się tego sprawdzić ani wymienić nagrzewnice w bfl 

Edited by Wosz3k

Rurki od nagrzewnicy wewnątrz aż parzą, trójdrożnego wymieniłem i czy na LO czy na HI ten dolny przewód na trójdrożnym który wchodzi w drugi przewód i idzie do nagrzewnicy jest zimny. Dmuchajac w przewód podciśnienia mogę go przedmuchać na wylot, mierzyłem podciśnienie przy włączaniu dmuchawy na LO- Hi, zero reakcji. Jakieś pomysły? Panel źle steruje? 

32 minuty temu, WOY napisał:

Jak dobrze zrobisz czyli mniej więcej zgodnie z instrukcją to nic nie będzie widać po wymianie ;)
Przechodziłem to jakiś czas temu :P 

W weekend się biorę, zrobię tak jak w instrukcji, zaufam :D

N

40 minut temu, WOY napisał:

Jak dobrze zrobisz czyli mniej więcej zgodnie z instrukcją to nic nie będzie widać po wymianie ;)
Przechodziłem to jakiś czas temu :P 

W weekend się biorę, zrobię tak jak w instrukcji, zaufam :D

Najgorzej jak okaże się że to nie nagrzewnica i tak będę musiał ściągać deskę żeby ogarnąć podciśnienia?

popłacze się że szczęścia ??