Jump to content
Omega Elite Klub

Omega b vs bfl

Syberius
 Share

Recommended Posts

Witam z racji ,że dzisiaj miałem wypadek to chciałbym cię spytać omże ktoś wie czy: pas przedni, belka ,nadkola,maska są takie same jak w b czy się różnią ?  Bo znalazłem wymiary kontrolne i nie wiem czy one się nadadzą http://www.szarbia.com/index.php?p=art_detal&dzial=3&kat=8&pkat=51&pkat2=0&id=52 

Pozdrawiam

Edited by Syberius

Kolego tak jak Grabarz ci napisał to się zgadza i dodam bo nie pamięta ale dobrze kojarzy pas przedni belka zbiorniczek spryskiwaczy się różnią między B a Bfl

Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka

@robert514

@Sdandi978

@Grabarz

Ratowalibyście ? Niedługo będe sprawdzał czy podłużnica nie pękła .Pomyslałem ,że może kupić jakiegoś caravana b fl w cenie złomu i przekładać przód ,wymiary i całą resztę caravan ma taką samą ? I czy są np różnice w mocowaniach chłodnic np 2.2 od 3.2 i innych pierdół  czy może odrazu szukać jakiegoś 2.5 v6 aby było najlepiej dopasować do 3.2 .Smutno i sece mnie boli bo silnik odpala coś tam go ociera ale żyje 

rozbita omega.jpg

rozbita omega1.jpg

15 minut temu, Syberius napisał:

@robert514

@Sdandi978

@Grabarz

Ratowalibyście ? Niedługo będe sprawdzał czy podłużnica nie pękła .Pomyslałem ,że może kupić jakiegoś caravana b fl w cenie złomu i przekładać przód ,wymiary i całą resztę caravan ma taką samą ? I czy są np różnice w mocowaniach chłodnic np 2.2 od 3.2 i innych pierdół  czy może odrazu szukać jakiegoś 2.5 v6 aby było najlepiej dopasować do 3.2 .Smutno i sece mnie boli bo silnik odpala coś tam go ociera ale żyje 

rozbita omega.jpg

rozbita omega1.jpg

Ja bym sprawdził podłużnice czy są ok jak tak to można się bawić w przekładanie tylko kwestia czy sam czy blacharz ci będzie przespawywal pas przedni i ile cię będzie kosztować wszystko co do chłodnicy różnią się grubością ale mocowania takie same i jest różnica między automatem a manualem najlepiej było by trafić w kolorze auta i podlicz sobie ile wyjdzie cię kupić wszystko i zrobić czy się będzie opłacać chyba że wszystko inne jest ok to warto zawsze zrobić bo wiesz co masz 

Sam bym się starał zrobić bo na blacharza mnie teraz już nie stać (jakieś umiejętności manualne mam ) No co do opłacalności to odrazu nie będzie się kalkulowało ale tym bardziej nie kalkuluje mi się oddać na złom za 800 zł bo sam parownik kosztował mnie ponad 900 .Jak delikatnie będą ruszone podłużnice to jakoś może bym je jakoś zaciągną na prowizorycznej ramie albo ciągnik (chyba) Postaram się wstawić omegęna dniach do garażu na kanał i będe informował na bieżąco . Mam nadzieję ,że będziecie chłopaki duchem i rozumem  ze mną w razie problemów ? :)

PS mój kolor to nie z147 a z157 biały kruk i tu właśnie jest ciężko 

Edited by Syberius

13 minut temu, Syberius napisał:

Sam bym się starał zrobić bo na blacharza mnie teraz już nie stać (jakieś umiejętności manualne mam ) No co do opłacalności to odrazu nie będzie się kalkulowało ale tym bardziej nie kalkuluje mi się oddać na złom za 800 zł bo sam parownik kosztował mnie ponad 900 .Jak delikatnie będą ruszone podłużnice to jakoś może bym je jakoś zaciągną na prowizorycznej ramie albo ciągnik (chyba) Postaram się wstawić omegęna dniach do garażu na kanał i będe informował na bieżąco . Mam nadzieję ,że będziecie chłopaki duchem i rozumem  ze mną w razie problemów ? :)

PS mój kolor to nie z147 a z157 biały kruk i tu właśnie jest ciężko 

Jak będziesz potrzebował jakieś pomocy odzywaj się w miarę możliwości ci pomogę doradze sam swoją poprzednia robiłem od poctawy zwłaszcza że robię już 20 lat w tym zawodzie blacharski lakierniczym  

3 minuty temu, Sdandi978 napisał:

Jak będziesz potrzebował jakieś pomocy odzywaj się w miarę możliwości ci pomogę doradze sam swoją poprzednia robiłem od poctawy zwłaszcza że robię już 20 lat w tym zawodzie blacharski lakierniczym  

Dzięki ,fajnie bo jesteś z opola lubelskiego jakby nie patrzeć nie daleko :D A może masz gdzieś w histori przeglądarki to ogłoszenie bo szukam i nie mogę znaleźć

Edited by Syberius

22 minuty temu, Syberius napisał:

Dzięki ,fajnie bo jesteś z opola lubelskiego jakby nie patrzeć nie daleko :D A może masz gdzieś w histori przeglądarki to ogłoszenie bo szukam i nie mogę znaleźć

Już wiem zkad  jesteś Szczebrzeszyn Bobek był ostatnio u ciebie moje miasto dzieciństwa wakacji, jutro poszukam na spokojnie i popytam kolegów bo jeden z nich rozbierał b fl ostatnio fakt że w innym kolorze ale może coś jeszcze ma 

2 minuty temu, Syberius napisał:

To twoje miasto rodzinne ? :D

Nie tam zawsze wakacje spędzałem rodzinę mam na mesedzerze napisz do Krzysiek Żywicki  ma wszystko d b fl on jest z Poniatowej blisko mnie właśnie z pisałem mogę ci dać numer jak chcesz możesz się dogadać i co pewnie by przywiózł 

8 minut temu, Sdandi978 napisał:

Nie tam zawsze wakacje spędzałem rodzinę mam na mesedzerze napisz do Krzysiek Żywicki  ma wszystko d b fl on jest z Poniatowej blisko mnie właśnie z pisałem mogę ci dać numer jak chcesz możesz się dogadać i co pewnie by przywiózł 

Jak upewnię się czy na podłużnice proste to uderzę do niego,ale numer możesz podrzucić,może czaplicki będzie miał w kolorze ale to na spokojnie zobaczę A masz może jakieś wymiary kontrolne abym mógł sprawdzić czy wszystko jest na swoim miejscu ?

Edited by Syberius

• 4 weeks later...
W dniu 27.01.2021 o 21:41, Syberius napisał:

sam parownik kosztował mnie ponad 900

Coś Ty tam zamontował, przecież parownik kosztuje 200-300 zł. IMO Instalka wygląda trochę na "skaleczoną" taki trochę wrzut pod maskę, czyżby to włoszczyzna, BRC?

Ok tak podejrzewałem. Nie obraź się, to nic osobistego tylko po prostu instalacje BRC tak zazwyczaj wyglądają, sprawia to wrażenie jak gdyby płacono im od metra węża. Moje osobiste zdanie jest takie, że montaż BRC to kaleczenie samochodu za duże pieniądze niestety. Ale to tak zupełnie off.  Na marginesie ,tak z ciekawości jaki był powód wymiany reduktora i jaki przebieg wytrzymał? Pozdrawiam

Edited by Arklin