Jump to content
Omega Elite Klub

Pomoc z doborem sprężyn

Falen
 Share

Recommended Posts

Muszę poszukać przednich sprężyn do swojej Omegi,bo przód mam za nisko więc pytanie czym powinienem się kierować i na co zwracać uwagę by dobrać odpowiednie. Poszukam chyba używanych,bo zdaje mnie się,że łatwiej tam trafić oryginały które gwarantują odpowiedni prześwit.No a z nowymi zamiennikami to z tego co czytam to różnie bywa.

No,ale czym się kierować przy poszukiwaniu ? Pierwsze lepsze co było to kupił poprzedni właściciel przez co różnica prześwitu na przodzie i tyle to 50 mm.Ja tego samego błędu nie zamierzam popełnić.

Omega B FL Caravan. Obie to 2.5 DTI z oryginalnym zawieszeniem.Prześwit w obu jest z innej planety.Także sprawa doboru sprężyn nie jest prosta.

b1ef35743c42b89829ab50f6240c1ee1.jpg

opel__omega_caravan_2_5_dti_sport_navi_2001_2_lgw.jpg

Ja mam 2,5 dti i szukaj pod ten silnik kwestia tylko czy kombi czy sedan, seria byla tylko jedna, pozniej byly sporty - 15

Moje auto jest opisane w profilu.No,a obecnie u mnie to wygląda jakbym przód miał z tej czarnej a tył z tej srebrnej.Można dobrać od jakiejś innej wersji silnikowej ? 2.5 DTI jest mało więc jakby było to samo np w 2.5 TDS to by ułatwiło sprawę.

Wie ktoś coś więcej o sprężynach w Omedze ? Jaka liczba zwojów jest w standardowych sprężynach czy średnica drutu sprężyn.

Sedan na pewno ma z tyłu inne sprężyny.Kombi jest wyższe no i poza tym wchodzi tyle do niego co do busa,więc musi choćby grubsze sprężyny o innej charakterystyce pracy.

5 godzin temu, robert514 napisał:

także wybór jest duży tylko do diesla :P

No,ale diesle były w odmianach 2.0, 2.2 oraz 2.5. U25TD oraz X25TD to jest TDS, ale mimo wszystko ważnej informacji tym schematem udzieliłeś.Już wiem,że jest podział sprężyn w zależności od wersji silnikowej.Jeśli sprężyny od TDS by pasowały to by wiele ułatwiło,bo zawsze to większy wybór.

10 minut temu, Falen napisał:

Ale mowa tam o starszym dieslu czyli 2.5 TD. W DTI będzie to samo ? 

no przecież w pdf masz napisane jaki model TD i DTi

• 1 month later...

Panowie nie obraźcie się ale podepnę się omega 3.2 potrzebuje wymienić przednie sprężyny i górne mocowania wraz z łożyskiem. W carsie mówią, że sprężyny są inne i nie maja L/P tego samego producenta. Co polecacie jeśli chodzi o sprężyny i mocowanie?