Jump to content
Omega Elite Klub

Problem ze sprzęgłem

Share

Recommended Posts

Problem ze sprzęgłem w omedze b fl 3.0v6.

Wymienione zostało
tarcza
docisk
wysprzęglik
pompka sprzęgła
koło zamachowe od x25xe, odelżone i wyważone.

Pedał sprzęgła cały czas taki miękki, 'gumowaty' tak jakby nie był odpowietrzony i przy dodawaniu gazu na niskich obrotach słychać takie jakby skrobanie, chrobotanie, cholera wie co. Wrzucę filmik co udało się wyłapać.

Zrzucona skrzynia po raz kolejny i nie widać żadnych niepożądanych znaków ani śladów. Wszystko jest jak powinno być i wszystkie wymiary między kołami są takie same. Grubość, osadzenie na tarcze, z dociskiem tak samo.

Jedyne co zdołaliśmy wypatrzyć to to, że słoneczko od docisku w nowym zestawie przy skręceniu go jest prawie wklęśnięte. Stare natomiast wystaje poza obrys docisku.

Bardzo proszę o pomoc, bo już kompletnie nie mam pomysłu co to może być

Problem gumowego pedału może leżeć w przewodzie. Jeżeli jest on stary, to może się rozciągać (puchnąć), i wysprzęglik nie działa jak trzeba. Z chrobotaniem to nie wiem. Może się to jeszcze wszystko układa, w Saabie tak miałem, tylko to bardziej przypominało stukanie, właśnie przy lekkim dodaniu gazu. Samo się to nagle straciło, tak jak się pojawiło.

W dniu 3.03.2021 o 05:20, bartek05395 napisał:

Jedyne co zdołaliśmy wypatrzyć to to, że słoneczko od docisku w nowym zestawie przy skręceniu go jest prawie wklęśnięte.

Raczej tu bym szukał problemu.

W dniu 3.03.2021 o 05:20, bartek05395 napisał:

Jedyne co zdołaliśmy wypatrzyć to to, że słoneczko od docisku w nowym zestawie przy skręceniu go jest prawie wklęśnięte.

Raczej tu bym szukał problemu.

Temat na dobrą sprawę można uważać za zamknięty, bo wina nie była w docisku i tarczy a w moim złym doborze. Wyrzucając dwumase włożyłem tarcze od niej i w tym był problem... 

Jedyne co zostało to przy przyspieszaniu na drugim biegu słychać takie jakby 'ćwierkanie' i sprzęgło łapie przy końcu... Może kwestia odpowietrzenia tego jeszcze, choć wątpię 

W dniu 3.03.2021 o 11:58, Orkan napisał:

Problem gumowego pedału może leżeć w przewodzie. Jeżeli jest on stary, to może się rozciągać (puchnąć), i wysprzęglik nie działa jak trzeba

Pompka sprzęgła była powodem tego zachowania. Założona nowa i dużo lepiej jest 

Godzinę temu, mvf napisał:

Lozysko igiełkowe na wale sprawdzane? 

Sprawdzone, wyczyszczone i nowy smar włożony