Jump to content
Omega Elite Klub

Telepie kierownicą

Share

Recommended Posts

Panowie szybkie pytanko biję kierownica przy 60 do 100km/h

Felgi wyważone na zimowych biło zmieniłem na letnie z drugimi felgami to samo jak by miała Parkinsona co to może być miał ktoś z was może taki przypadek z góry dziękuję za pomoc :)

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

U mnie teZ podobny problem zmienilem na zimowki i wszystko ok, takze teraz na letnich znowu bede temat przerabial dam znac

Ło Panie, temat rzeka... Wibrację masz na kierownicy czy na budzie też?

Najlepiej jakbyś swoje 4x koła założył na inne auto i zobaczył czy bije dalej. Jeżeli na innym nie bije to szukaj igły w stogu siana...

To że masz nowe opony nie znaczy że nia mają jakiejś wady, jak masz jakieś chińczyki czy inny shit. Krzywa felga, możesz mieć bicie promieniowe (pionowe). To samo z wyważeniem, jeden wulkanizator wyważy ci koła na starej maszynie, pojedziesz do innego i wyważy ci jeszcze inaczej. Dużo warsztatów ma stare maszyny, które są nie wyregulowane albo od początku w ogóle ich nie regulują. Mówie temat rzeka...

Pozamieniaj koła z przodu na tył, pózniej z lewej na prawą i z prawej na lewą, po przekątnych jak masz wszystkie koła takie same i zobacz czy jest jakaś różnica.

• Like 1

Tarcze ok przy hamowaniu by biło przy każdej prędkość a u nic tylko w trakcie jazdy między zakresami 60 /100km/h

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

No to tez moze byc objaw tarczy wlasnie

22 godziny temu, Edek napisał:

No to kupujemy tarcze

Podjedź do mechanika co ma specjalne urządzenie do mierzenia (nie pamiętam jak się to nazywa) ale masz link https://limit24.pl/czujniki-zegarowe/242160132-center-dial-indicator-limit.html?gclid=EAIaIQobChMIoea-9o3i8AIVQdiyCh19NgyREAQYAiABEgJdBvD_BwE
Jak stwierdzą, że są ok to nie tarcze.
Też mam podobne objawy jak wjadę na drogę szybkiego ruchu i pojadę chwilę szybciej to też drży kierownica, potem jak przychamuję albo zwolnię to przestaje a z czasem się uspokaja.
Na 99,9% tarcza jest lekko krzywa ale to od nowości niestety... Znajomy mi zwracał na to uwagę, że teraz jakieś większe tolerancje seryjnie wychodzą od producentów.