Jump to content
Omega Elite Klub

Sprzedam Omega B FL Kombi 2.5 DTI

Tom_Tasaky
 Share

Recommended Posts

Witam

Mam do sprzedania Omegę, której posiadaczem jestem od ponad 6 lat. Weszło w nią lekko 16 tyś w częściach przez ten okres. Auto wczoraj dostało strzała, bardziej obtarcie lewe tylne koło + bok + zerwany zderzak. Sprawca SUV BMW. Pomijając stan lewej strony (zdjęcia), w przeciągu ostatnich 2 lat zostało wymienione lub zrobione:

• tydzień temu nowy/używany EGR + rurka łącząca EGR z chłodnicą spalin (oryginał z BMW ;-)
  • dwa tygodnie temu / turbina po regeneracji w Turbo Julita (jest do regulacji geometria bo wstaje powyżej 2 tyś obrotów, na koszt turbiniarzy) + olej, filtry, raptem auto przejechało na nowym oleju i turbinie 100 km.
  • miesiąc temu nowa/używana sprężarka od klimy + nabita klima + odgżybianie
  • pół roku temu / nowe kompletne wahacze z przodu
  • rok temu / nowe tarcze przód + regenerowane zaciski tył + wszędzie klocki
  • rok temu / nowa wyspawana tuningowa chłodnica alu wody + nowa chłodnica klimy (druga nowa, która chodziła 3 miesiące gratis) + nowy parownik + chłodnica oleju ze skrzyni po czyszczeniu i sprawdzeniu ciśnieniowym, wiskoza nowa od BMW 3.0 TD, termostat tez + pompa wody
  • dwa lata temu / wymiana oleju i filtrów w automatycznej skrzyni biegów, nowy fabryczny IC, wymiana fabrycznej instalacji paliwowej na węże gumowe + nowa pompa wysokiego ciśnienia (stara dobra do oddania gratis)
  • dwa lata temu założony zewnętrzny separator oleju, do czyszczenia średnio co 3 tyś km (spuszczasz olej i wlewasz do silnika ;-), nowe fabryczne separatory oleju + filtr.
  • trzy lata temu / silnik od "policyjnej" Omy + kompa, 150 KW
  • trzy lata temu / akumulator nowy

Auto na oponach letnich, koła 17: przód 225/17/45, tył chyba 235/17/40 (kłamie licznik przy 150, faktycznie jedzie 140 na tych kołach, różnica w obwodzie kół 2 cm)

Przy 150 robi się motorówka bo dziób leci do góry przy depnięciu ;-) Auto jeździ cały czas na Vervie lub VPower lub innych mocniejszych trunkach. Zdziwienie Januszy w nowych autach z silnikami od kosiarek od trawy gwarantowane ;-) Dobra, dostałem ostatnio łomot od jakiegoś GL w AMG ale on w standardzie ma więcej niż ja po tuningach, nie pisząc o napędzie na 4 łapy.

Inne pierdolamenty nie pamiętam bo na bieżąco robione (łapa od alternatora z tuleją mosiężną, krućce z alu lub inne łączniki), zapraszam po opinię odnośnie auta do Kaizen Mechanika na Strońskiej 1 do Wrocławia. Mariusz opowie co robione a dużo było i min. na częściach klasy MEYE.

Do zrobienia korekty lakieru bo ruda dała się we znaki w standardowych miejscach czyli progi oraz krawędzie drzwi od środka na dole, tył do zrobienia. Oddam w dobre ręce, osobie która doceni auto i ogrom pracy wsadzony przez ostatnie lata. Mi nie udało się zrobić detalingu, konserwacji podwozia i ewentualnej wymiany zawiechy.

Auto | Cena 6 500,00 zł

Komplet kół zimowych | 1 000, 00 zł (na felgach aluminiowych drugi zestaw kół)

Auto na chodzie, no trzeba dać lampę na tył i przyczepić zderzak, podbije diagnosta dowód, można jechać.

OC opłacone od Sierpnia.

OMA fota z boku.jpg

IMG_0009.jpg

IMG_0010.jpg

IMG_0008.jpg

OMA 2.5 DTI | Chłodnica wody alu tuning 01.jpg

zapomniałem, w marcu 2020 były wymienione:

• obydwie hydro poduszki silnika
  • drążki kierownicze: środkowy oraz obydwa boczne

Aktualizacja ceny: 5 500 pln

W razie potrzeby mogę wystawić Fakturę VAT ale wtedy do podanej ceny należy doliczyć wartość podatku VAT.