Jump to content
Omega Elite Klub

Omega BFL Sport by Karpiu

Karpiu
 Share

Recommended Posts

Siemanko! No powiem Ci ambitny plan bedziem wspierac rob najpierw do stanu jak najlepszego a pozniej tuningi

• Like 1

Nie myslales zeby dac gdzies wyzej wlot do stozka? Im nizej tym wiecej syfu z drogi zaciąga :)

13 minut temu, Grabarz napisał:

Siemanko! No powiem Ci ambitny plan emoji16.png bedziem wspierac emoji16.png rob najpierw do stanu jak najlepszego a pozniej tuningi emoji16.png

Dziekuuuuje, noo dlatego pierwsze co było to blacha była robiona heh.

12 minut temu, Grabarz napisał:

Nie myslales zeby dac gdzies wyzej wlot do stozka? Im nizej tym wiecej syfu z drogi zaciąga :)

Narazie jest w fazie testowej, wlot jest stosunkowo mocno wygięty bo najpierw w górę(ok 90°) a później w bok, i znowu bok, codzien obserwuje jak wygląda jeśli będę filtr zawalony zmieni miejsce 😁

• Like 1

No ciekawie się zapowiada. Fajnie że została odratowana.

Witamy na forum i czekamy na kolejne modyfikacje.

• Like 2

Ładna sztuka, dopieszczaj i ciesz się z niej. Ambitne plany co do niej. Mam na dzieję, że wszystkie zrealizujesz z powodzeniem. Pozdrawiam i czekam na kolejne etapy w modach srebrnej ;) 

• Like 1

Ładnie się prezentuje, plany ambitne :good5: ale jest kilka rzeczy które można by dopracować :) masz czas i chęci to rób, pomożemy bo od tego jest forum :) najważniejsze że Tobie się podoba :good5:

Mi osobiście się ringi podobały jak byłem w Twoim wieku teraz już niekoniecznie :P ale ten dolot trzeba by poprawić, ta rura (chyba kominowa) długo nie wytrzyma a wygląda jak wygląda, pomyśl o jakimś kolanku silikonowym i kawałkiem rurki (aluminium bądź nierdzewnej) 

• Like 2

Witamy :) widać, że trafiła w dobre ręce i oby tak dalej :thumbsup: podoba mi się podejście, że najpierw mechanika/blacharka, a dopiero później tjuningi. Prawidłowa kolejność :thumbsup:

Co do doprowadzenia ze zderzaka to na wlot w zderzaku zaaplikuj jeszcze jakąś siatkę na wejściu żeby zbierała jak najwięcej syfu, a dopiero później stożek filtrował. 

A co do stożka to od razu wywalaj całe te plastikowe ustrojstwo i rób bezpośrednio z przepustnic do filtra :D wiem co mówię :f:

Żeby zrobić duplex w sedanie musisz od końcowej puchy z jednej końcówki pójść na drugą stronę między zderzakiem, a zbiornikiem 

• Like 1

Witamy serdecznie w śród ludzi którzy poświęcają swój czas i pieniądze na te niewdzięczne samochody :f:

Masz do niej fakturę zakupu? Ile kosztowała? 

Ps. Moja też opuściła salon w Warszawie, też 3.0 w Manuelu ;)

Pozdrawiam

• Like 1

10 godzin temu, Tazz napisał:

Ładnie się prezentuje, plany ambitne :good5: ale jest kilka rzeczy które można by dopracować :) masz czas i chęci to rób, pomożemy bo od tego jest forum :) najważniejsze że Tobie się podoba :good5:

Mi osobiście się ringi podobały jak byłem w Twoim wieku teraz już niekoniecznie :P ale ten dolot trzeba by poprawić, ta rura (chyba kominowa) długo nie wytrzyma a wygląda jak wygląda, pomyśl o jakimś kolanku silikonowym i kawałkiem rurki (aluminium bądź nierdzewnej) 

Dzięki 😊

Ringi mamy w drugiej w rodzinie a w trzeciej są fabryczne(tak, 3 omegi w rodzinie heh) i tak jakoś zawsze to kusiło, może to przez to jak ludzie się dziwią że to ,,tylko" opel heh. Bo ringi z reguły kojarzą się z BMW. Dolot będzie zmieniany, sądzę że to jest kominowa, dostałem ja od znajomka w garażu mu zalegała, zależało mi na czymś elastyczny bo to można wyginać jak się chce, a przy omedze gdzie mało kto się bawi w takie rzeczy wymiary czy coś ciężko znaleźć 😁 a na nierdzewke jest plan ale to zapewne jak się dorobię TIG a heh 

3 godziny temu, Dolot napisał:

Witamy :) widać, że trafiła w dobre ręce i oby tak dalej :thumbsup: podoba mi się podejście, że najpierw mechanika/blacharka, a dopiero później tjuningi. Prawidłowa kolejność :thumbsup:

Co do doprowadzenia ze zderzaka to na wlot w zderzaku zaaplikuj jeszcze jakąś siatkę na wejściu żeby zbierała jak najwięcej syfu, a dopiero później stożek filtrował. 

A co do stożka to od razu wywalaj całe te plastikowe ustrojstwo i rób bezpośrednio z przepustnic do filtra :D wiem co mówię :f:

Żeby zrobić duplex w sedanie musisz od końcowej puchy z jednej końcówki pójść na drugą stronę między zderzakiem, a zbiornikiem 

Dziękuję 😁. Właśnie za siatka czekam do weekendu bo teraz średnio z czasem w tygodniu heh, u brata w 3.0 robiłem od zera dolot z czarnej stali+ta pianka taka srebrzanka termoizolacyjna, a tutaj w to się nie bawiłem ponieważ w pełni działa skracanie dolotu i piękne jest to uczucie jak wciąga w fotel 🥰😁 a co do końcówek właśnie wiem, na mój plan troszkę mało miejsca bo jeszcze przyjdzie do tego hak wczepiany bo w dowodzie jest, a zbiornik właśnie planuje zmienić  bo jest to możliwe, na tik toku widziałem omegę w kombi, na dwóch puszkach, facet sam uspawal zbiornik paliwa, a obecnie troszkę czuje strach do nacinania obecnej puszki aby wyprowadzić rurkę(ponieważ plan jest na 4 takie same końcówki, 2 na stronę)bo jest ładna cała ale do tego jeszcze dluuuga droga, możliwe że jeszcze z 3 inne pomysły będą jak to zazwyczaj bywa 😅

52 minuty temu, SZAJBUS_SzeF napisał:

Witamy serdecznie w śród ludzi którzy poświęcają swój czas i pieniądze na te niewdzięczne samochody :f:

Masz do niej fakturę zakupu? Ile kosztowała? 

Ps. Moja też opuściła salon w Warszawie, też 3.0 w Manuelu ;)

Pozdrawiam

Właśnie tyle heh. I pod koniec w wyposażeniu widać ten piękny zapis sportowe zawieszenie, siedzenia 😁

Ooo to można powiedzieć siostry bliźniaczki hehe 

IMG_20220303_090014494~2.jpg

• Like 1

Co do dolotu to wiem jak wciąga w fotel :D jak usuniesz cały rezonator to wtedy poczujesz co to może :f:

IMG_20210918_133323.thumb.jpg.671035687acb577d03762692fda3f7dc.jpg

Wydech można też zrobić, że miniesz hak i będziesz miał dwie dwururki. Spawanie zbiornika jest najprostsze tylko na przeglądzie musisz mieć jakąś osobę, która się pod tym podłoży :lol:

Chodzi o takie kominy? :f:

IMG_20211030_112926.thumb.jpg.4a595316efbe55d4612e996655eb5140.jpg

• Like 4

Siemanko! No powiem Ci ambitny plan bedziem wspierac rob najpierw do stanu jak najlepszego a pozniej tuningi
Grabek dobrze prawi najpierw wygląd potem gadżety

Wysłane z mojego SM-M215F przy użyciu Tapatalka

• Like 2

Dwururka do ogarniecia 😁 ja musialem bandazem termicznym owinac bo bak mi sie bialy zaczynal robić za duza temperatura, jak znajde wrzuce zdjecia jak to mam zrobione od spodu

IMG_20220127_094444_825.jpg

• Like 3

U mnie tak wygląda. Ja akurat nie mam bandażem owinięte

3b4b2e1d41c58042f08e37b83814a608.jpg09093d88999decb48c03e34aa88a6e9e.jpg

Wysłane z mojego S10+ przy użyciu Tapatalka

• Like 3

21 godzin temu, Dolot napisał:

Co do dolotu to wiem jak wciąga w fotel :D jak usuniesz cały rezonator to wtedy poczujesz co to może :f:

IMG_20210918_133323.thumb.jpg.671035687acb577d03762692fda3f7dc.jpg

Wydech można też zrobić, że miniesz hak i będziesz miał dwie dwururki. Spawanie zbiornika jest najprostsze tylko na przeglądzie musisz mieć jakąś osobę, która się pod tym podłoży :lol:

Chodzi o takie kominy? :f:

IMG_20211030_112926.thumb.jpg.4a595316efbe55d4612e996655eb5140.jpg

Coś się pomyśli. Pierwsza awaria mi wskoczyła chyba jak każdemu mianowicie, moduł ABS, czasami łączy czasami nie podejrzewam zimne luty, ponieważ jeśli poprawi się kostkę zaskakuje w weekend będzie rozbierane to jakieś wymiary sobie spisze na kanciaka i coś się pomyśli z dolotem 😇

Prawie takie, bardzo ładne są, obecny plan jest na irki albo stz ale do wydechu daleka droga heh 

49 minut temu, Grabarz napisał:

Dwururka do ogarniecia 😁 ja musialem bandazem termicznym owinac bo bak mi sie bialy zaczynal robić za duza temperatura, jak znajde wrzuce zdjecia jak to mam zrobione od spodu

Oki dziękuję ;)

I jeszcze szybkie pytanko, widzę te zderzaki a w necie za bardzo jednoznacznej odpowiedzi nie znalazłem. To są dokładki czy cały zderzak razem z dyfuzorem(? To pomiędzy końcówkami😅)

• Like 1

To jest caly zderzak wychodzily irmschery pod duplex i pod jeden wydech, te z duplexem mialy ten jak to nazwałeś dyfuzor a te drugie nie

• Like 2

8 godzin temu, Grabarz napisał:

Kurła. Tak patrzyłem i patrzyłem na to zdjęcie i mówię coś mi tu bardzo nie pasuje i nie mogłem dojść co :lukary:

• Like 1

W przypadku czarnej to jest cały zderzak irmschera, a w przypadku granatowej to jest oryginalny zderzak z dokładka steinmetza :)

• Like 4