Jump to content
Omega Elite Klub

Dobór oleju

Share

Recommended Posts

Siema.

Mam duży dylemat odnośnie oleju silnikowego do mojej omegi.

Obecnie zalany jest Motul 5w30 dexos2 specific API SG

Nie mam pewności czy jest to prawidłowy olej do omegi b 2.5 v6 z przebiegiem 23000 km

Przyszedł czas wymiany i chciał bym poznać waszą opinie na ten temat. Jaki olej najlepiej wybrać?

Elo 

Szczerze ile ludzi tyle opinii... Oryginalnie chyba jeżdziły na 5W40 coś mi świta, najwyżej mnie poprawią bo już dobrze nie pamietam. Znam ludzi co zalewali 0W30 a i znam takich co zalewali 10W60 (sam na tym jeżdziłem rok, bo lubie ją czasem ciskać powyżej 5k/obr, jak jakąś baware spotkam na drodze :lol:). Także widzisz...

Jeżeli masz benzyne to mam ten sam silnik, moja ma około 400k i teraz jest zalana Valvoline MaxLife 10W40 (tylko zimą nie jeżdzi). Nie narzekam póki co, do E36 też to leje i łachy nie robi, pedał wiecznie w podłodze xD

Jak ci się nic nie dzieje i cena ci pasuje to zostaw jak jest, jak ci motor klęknie to wsadzisz 3.0v6 ja wychodze z takiego założenia zawsze xD

PS: Tylko lej zawsze z górnej półki olej

Edited by CzasiU

Ile ludzi tyle opinii. Ja i moje omeżki chwalimy sobie Mobil 5W50. 😎

Godzinę temu, Ricardo napisał:

Serio 23tys km czy literówka? 

Raczej chodziło mu o 230k. No chyba że zrobił 23k po kapitalnym remoncie to ok :D

• 3 weeks later...

To nie błąd.

Serio auto ma już teraz 25000 km, nie 250000 km.

Ale i tak nie jest tak pięknie jak by każdy pomyślał przy tym przebiegu, bo słychać stukanie w silniku. Zastanawiam się czy to może być wina motula 5w30

EB868A9E-E6E0-48C6-9FEE-22D4C8C47843.jpeg

• 3 weeks later...

Ja u siebie jeździłem na 10w60 przez dwa lata i złego słowa powiedzieć nie mogę, a lałem taki bo po pierwsze codzień widziała czerwone pole na obrotomierzu, a po drugie bałem się przeskoku na 5w50.

Teraz mam piec po remoncie i od samego początku będzie lane 5w50 i zobaczymy jak będzie 

Jeśli lubisz jej przyłożyć lej jakieś 5w50/10w60 żeby się woda nie robiła pod wpływem temp, a jeśli wolisz spokojniejsza jazdę to lej 10w40 dobrej firmy i się nie zastanawiaj 

• Thanks 1