Jump to content
Omega Elite Klub

Usterka

Piotrek11211
 Share

Recommended Posts

Siemanko Forumowicze. Mam problem z moją Omegą, ponieważ nagle przestała odpalać, kręci kręci i nie odpala odrazu, po pewnym czasie odpalania i dodaniu gazu odpala ale koślawo chodzi po czym się statkuje i wszystko jest git, chodzi na obu paliwach na gazie jak i Benzynie. W czym może być problem? Potrzebuje jak najszybszej pomocy, może ktoś miał podobnie? Mi już ręce opadają od szukania

5 minut temu, Piotrek11211 napisał(a):

Siemanko Forumowicze. Mam problem z moją Omegą, ponieważ nagle przestała odpalać, kręci kręci i nie odpala odrazu, po pewnym czasie odpalania i dodaniu gazu odpala ale koślawo chodzi po czym się statkuje i wszystko jest git, chodzi na obu paliwach na gazie jak i Benzynie. W czym może być problem? Potrzebuje jak najszybszej pomocy, może ktoś miał podobnie? Mi już ręce opadają od szukania

Sprawdź czujnik położenia wału ja na walniętym czujniku też miałem że ciężko odpalała po wymianie na nowy problem zniknął 

11 godzin temu, Sdandi napisał(a):

Sprawdź czujnik położenia wału ja na walniętym czujniku też miałem że ciężko odpalała po wymianie na nowy problem zniknął 

tylko zainwestuj w bosh albo używany jak budżet nie pozwala.

Zamienniki często są wadliwe albo wytrzymują max kilka miesięcy.

Co do odpalanie @Sdandi dobrze mówi czujnik położenia wału to 1.

Może jeszcze zaworek na listwie puszczać i masz cofkę paliwa.(mało prawdopodobne ale możliwe)

Jeszcze jedno mi do głowy przychodzi.

Mogła rozjechać ci sie mapa benzynowa gdzie ICU nałozył korekte na mape wzgledem mapy gazowej.

Miałem przerabiałem,

Po odpieciu akumulatora na kilka minut i załażeniu odpalała na strzała ale kulawo. po kilku odpaleniach było ok.(ok30km ustawia sie korekta krótkoterminowa mapy benzynowej) dopóki nie zaczynałem jeździć na gazie bo wtedy wracaliśmy do punktu wyjścia.

-Kalibracja mapy LPG rozwiązala problem(dopiero jak zrobiłem sam nie w warsztacie, nie wiem za co 100zł biorą bo mapa wyglądała jak bazgroły 3latka)

zaczął bym od diagnostyki komputerowej