Jump to content

3.0 zmiana oleju i prace tego dotyczące

Skandal
 Share

Recommended Posts

Witam.

Chcę wymienić olej w mojej Omce z Valvoline Maxlife 10w40 na Valvoline VR1 i tu pojawią się pierwsze pytanie 10w60 czy 5w50? Czy powinienem zastosować plukanke? Silnik pracuje idealnie i chciałbym tą kulturę zachować. Chciałbym jeszcze spytać o odmy, obilo mi się o uszy czyszczenie odm - jak, gdzie i czym?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi :-)

Jeśli nigdy tego nie robiłeś to zdecydowanie polecam. Odma w 3.0 jest za prawą głowicą, mozna się do niej dobrać wykrecając klapkę przy filtrze kabinowym(2 śruby). Sama odma przykrecona na 4 śruby. Wyciągasz i myjesz, myjesz, myjesz. To samo z wężami i plastikami na dolocie. POtrafi sie tam zebrac naprawde duzo syfu.....

U mnie wyglądało to tak:

20151024_140215.thumb.jpg.317d465f6efefe65ad2104404edc4558.jpg

Dzięki ! :D Omege mam lekko ponad pół roku, odmy nie czyscilem, ale patrząc po naprawach poprzednich właścicieli to pewnie też nawet nie wiedzieli o temacie :D

A 5w50? Bo właśnie vr1 w w40 nie wychodzi :/

No to pozostaje jeszcze pytanie dotyczące plukanki, tak czy nie?

W pierwszym poście zapomniałem dopisać, iż przebiegu jest 271000km

Jesli chodz o oleje nie doradze:) Płukanki bym sie bał chyba:)

Generalnie olej przeznaczony do pałowania :) Oznaczenie 50 oznacza lepkość w wysokich temperaturach. Im wyższa liczba tym wyższa temeratura w jakiej zachowuje swoje właściwości. Ja potrzebowałem taki olej bo nie oszczędzałem mojego slipera :P I spisywał się bardzo ładnie. Nie przegrzewał się ani nic z tych rzeczy. Będziesz pan zadowolony zwłaszcza jak lubisz przycisnąć ;)

Na nasze drogi spokojnie maxlife 5w40, ja zawsze po kupnie auta przed wymianą oleju leje płukankę liquymolly i zero problemów :)